INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 12 Bond met uitsluiting van den burgerlijken rechter o.m. aan de Bondsarbitrage onderworpen zijn alle tusschen leden van den Bond onderling ontstane geschillen; dat dus de Commissie van Geschillen, volgens de Statuten en het Arbitrage-Reglement van den Nederlandschen Bio scoop-Bond, benoemd en aangewezen als arbitrage-commissie in geschillen, welke door de leden van den Bond aan hare beslissing worden onderworpen, bevoegd is om van dit geschil kennis te nemen en daarin uitspraak te doen als arbitrage commissie, wier beslissingen vatbaar zijn voor hooger beroep bij den ,,Raad van Beroep" van den Bond, zonder dat hierin wijziging wordt gebracht door het feit, dat in het onderhavige geval een wissel-vordering wordt ingesteld, waarvan eischeres beweert, dat zij aan haar is gecedeerd, nadat de betreffende wissels van non-betaling zijn geprotesteerd; dat. waar hier is ingesteld een vordering van de eischeres tegen de gedaagde, gedaagdes beroep op een tegenvordering van fdie zij beweert te hebben tegen de Elekta-Film, welke geheel buiten het geding staat als partij, door de Com missie van Geschillen moet worden voorbijgegaan, daar het aan geen enkele proces-partij vrij staat om beroep te doen tegen haar wederpartij in het proces op een vordering, welke die proces-partij beweert te hebben tegen iemand, die in de betreffende procedure geen partij is; dat vaststaat, dat de wisselbrieven geprotesteerd zijn ten verzoeke van de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. en dat eischeres eerst na de protesten in het bezit der wisselbrieven is gekomen: dat echter ingevolge het Wisselrecht na protest van een wisselbrief de eigendom daarvan, resp. van de daaruit voort spruitende 'vorderingen, niet meer verkregen kan worden door endossement, maar uitsluitend door cessie en na het protest, daarop gesteld, endossement als cessie wordt beschouwd; dat ten bewijze der cessie eischeres zich er op beroepen heeft, dat zij houdster is der wissels, die door de Rotterdam sche Bankvereeniging N.V. in blanco zijn afgeteekend: dat deze afteekening door de Rotterdamsche Bankvereeni ging N.V., daargelaten, of deze formeel als blanco-endosse- ment zou kunnen worden beschouwd, echter in geen geval cessie, d.i. overdracht van eigendomsrecht, kan teweeg bren gen, nu ten processe is komen vast te staan, dat de wissels slechts ter incasso aan de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. zijn geëndosseerd en de Rotterdamsche Bankvereeni ging dus geen meerder recht had dan om de wissels ter incasso verder te endosseeren, maar niet gerechtigd was om door haar endossement den eigendom der wissels over te dragen; dat van cessie door middel van een acte. zooals voor geschreven in art. 668 van het Burgerlijk Wetboek niets ge bleken is; dat, wanneer in Tsjecho-Slowakije. het land waar Elekta Film gevestigd is, de cessie rechtsgeldig zou kunnen geschie den door een mondeling terhandstelling van de wisselbrieven door Elekta aan eischeres, dusdanige cessie eerst tegenover gedaagde eenig gevolg zou krijgen vanaf het oogenblik, dat zij overeenkomstig art. 668 van het Burgerlijk Wetboek aan gedaagde is beteckend. of gedaagde de cessie schriftelijk heeft aangenomen of erkend, waarvan evenmin iets gebleken is, waarbij de Commissie in aanmerking heeft genomen, dat, daar gelaten de vraag, of ten aanzien van de overdracht tusschen Elekta en eischeres Nederlandsch dan wel Tsjechisch recht van toepassing is, ten aanzien van de overdracht tusschen eischeres en gedaagde in ieder geval Nederlandsch recht van toepassing is, omdat zij beiden in Nederland zijn gevestigd; dat de kennisgeving van Elekta aan gedaagde d.d. 11 Oc- tober 1937 volgens de vaste Nederlandsche jurisprudentie niet in de plaats kan treden van de in art. 668 van het Burgerlijk Wetboek geëischte beteekening aan gedaagde, of aanneming of erkenning door gedaagde; dat uit de voorafgaande overwegingen volgt, dat eischeres tegenover gedaagde den eigendom van de wisselbrieven, resp. van de daaruit voortspruitende saldo-vorderingen, niet geacht kan worden te hebben verkregen, in ieder geval geen eigen dom van de wisselbrieven heeft verkregen door cessie, die eenig gevolg heeft ten aanzien van de gedaagde, zoodat eischeres dus ook tegenover gedaagde niet als eigenares der wisselbrieven kan optreden; dat derhalve aan eischeres haar vordering moet worden ontzegd met hare veroordeeling in de geschilkosten, bedra gende 20. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke vóór 10 Februari e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop in in Nederland worden uit houder der ex schrijving ver zocht is gebracht ploitatie-rechten 14 Jan. 1938 Filmstad Potpourri L.C.B.-Stan- 14 Zingt allen mee, in deze blijde dagen daardfilms 15 S.O.S.-Clipper Eiland Odcon. 17 Het geheim van de „Betty Bonn" Ufa. 20 Gemaskerde vrouwen Fox. 21 40 jaar Koningin Polygoon. 21 Fluitende kogels en donde rend hoefgetrappel Meteor. 22 Spionnage in Constanti- nopel Centrafilm. 22 De desperado's van de Roode Rivier 24 Sarati de bruut Melior. 24 De vrouw van zijn vriend 24 Schoppenvrouw 24 De koerier van Lyon 24 De middernachtzanger 24 De sportkoningin 24 Arsène Lupin, detective?? of gentleman-inbreker?? 24 Dertig dagen corvee 24 De rat 24 De weg naar Buenos-Aires 25 Opent de haven! City Film. 25 Josette 25 Hei-Tiki, Het liefdesamulet der Maori's '-) Meteor. 26 Leer het leven liefhebben Metro. 26 Rosalie 26 Aardsche gerechtigheid 26 Een dubbele bruiloft 26 Het verliefde spook 26 De boekanier Paramount. 26 Blauwbaards achtste vrouw 26 Een vrouw verloor. 3) Filmex. Hiermede vervalt de titel; Robinson Crusoë. -) Hiermede vervalt de titel: Hei-Tiki, Het Spoken-eiland. Hiermede vervalt de titel: Vergelding. N.B. De titel „Madame X", welke in het vorig nummer abusievelijk was vermeld ten name van de „Lumina", is gedeponeerd door de „Metro".

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 14