INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 16 bleken, dat in het productieboek van eischeres, hetwelk als de grondslag van het tusschen partijen aangegane contract moet worden beschouwd, is aangekondigd de film „Blanke Slavinnen", waarvan de hoofdrol vervuld zou worden dooi de actrice Annabella, maar dat deze film niet is vervaardigd en derhalve door eischeres niet kon worden geleverd; dat weliswaar eischeres geruimen tijd later een andere film met gelijksoortigen titel, n.1. de film ,,Le Chemin de Rio" heeft uitgebracht, maar dat deze film door een geheel anderen producent dan die van de film „Blanke Slavinnen" is vervaardigd en derhalve niet met „Blanke Slavinnen" vereenzelvigd mag worden; dat voorts de film „Blanke Slavinnen" niet met name in het contract is vermeld en dat gedaagde behalve de 4 met name in het contract genoemde films nog 4 andere films van de productie 1936/37 van eischeres moest afnemen, en dat zij voor de twee niet afgenomen films een keuze had kunnen doen uit de tot deze productie behoorende films „Onstuimig Bloed", „Het Schot in de Opera" en „De onster felijke Weensche Wals"; dat de bezwaren van gedaagde tegen de kwaliteit van de film „De onsterfelijke Weensche Wals", welke in het meer bedoelde productieboek van eischeres is vermeld, geen gronden opleveren om haar te ontslaan van de verplichting tot betaling van de overeengekomen filmhuur, daargelaten, dat gedaagde van de 3 nog resteerende films er slechts 2 behoefde te kiezen en derhalve van deze 3 films had kunnen kiezen de films „Onstuimig Bloed" en „Het Schot in de Opera", daardoor uitschakelende de film „De onsterfelijke Weensche Wals"; dat uit het vorenstaande volgt, dat de vordering van eischeres gegrond moet worden geacht; dat dus de vordering van eischeres moet worden toege wezen en gedaagde mitsdien moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan eischeres te betalen het gevorderd bedrag a alsmede in de geschilkosten, bedragende ƒ20. Inzake het door de N.V. Kinotechniek v/h. firma P. R. v. Duinen, gevestigd te Amsterdam op 8 December 1937 aan hangig gemaakt geschil contra de N.V. Bergfilm, eveneens gevestigd te Amsterdam, dat de vordering van eischeres (Kinotechniek) tot een bedrag van moet worden toe gewezen en gedaagde mitsdien moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan eischeres te betalen het toegewezen bedrag van alsmede in de geschilkosten, bedragende ƒ20. zulks op grond van de overweging: dat eischeres in hoofdzaak stelt, dat zij op 30 Juni 1936 aan gedaagde geleverd heeft, zulks ter verbetering van de geluidsfilminstallatie van gedaagde, een aantal nieuwe lampen en eenige andere artikelen, waarvan de waarde incl. het arbeidsloon van den monteur bedraagt; dat gedaagde haar op 20 Juli 1936 bericht heeft, dat het geluid van de installatie nog steeds niet in orde was, weshalve zij verzocht heeft hierin verbetering te komen brengen; dat eischeres evenwel van oordeel was, dat de geluidsweergave van de installatie aan redelijke eischen voldeed, maar dat gedaagde zich daarmede niet kon vereenigen; dat blijkbaar gedaagde aan een installatie, die reeds min of meer verouderd was, eischen stelde, waaraan slechts een moderne apparatuur zou kunnen voldoen en dat eischeres derhalve gedaagde erop gewezen heeft, dat aan deze eischen slechts voldaan zou kunnen worden, indien de installatie geheel werd gemoderni seerd; dat gedaagde dit standpunt echter niet ken deelen; dat gedaagde in gebreke is gebleven de desbetreffende factuur van eischeres te voldoen; dat eischeres derhalve van ge daagde betaling vordert van het factuurbedrag, groot of zooveel minder als de Commissie billijk acht; dat gedaagde geenerlei verweer ter kennis van de Com missie van Geschillen heeft gebracht; dat de Commissie van oordeel is, dat, indien de nieuwe lampen en andere materialen, welke eischeres ter verbetering van de geluidsfilminstallatie van gedaagde heeft aangebracht, niet tot resultaat hebben gehad, dat de geluidsweergave van deze installatie verbeterd is, gedaagde de nieuwe lampen en andere onderdeelen aan eischeres onmiddellijk ter beschikking had moeten stellen; dat gedaagde evenwel deze lampen en andere onderdeelen in haar bezit heeft gehouden, en derhalve gehouden is hel daarvoor verschuldigd bedrag aan eischeres te betalen; dat, in aanmerking nemende het feit, dat eischeres erkent, dat de geluidsweergave door het aanbrengen van de nieuwe lampen en andere onderdeelen niet, althans niet in voldoende mate is verbeterd, het der Commissie billijk voorkomt, dat het arbeidsloon ten bedrage van waarvan eischeres betaling vordert, voor rekening van eischeres komt; dat uit het vorenstaande volgt, dat de vordering van eischeres gedeeltelijk en wel tot een bedrag van (de prijs van de lampen en andere onderdeelen) moet worden toegewezen; dat mitsdien gedaagde moet worden veroordeeld om aan eischeres tegen kwijting te betallen het toegewezen bedrag a alsmede in de geschilkosten, bedragende ƒ20. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke vóór 10 Maart e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum waarop in schrijving ver zocht is Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam van den houder der ex ploitatie-rechten 31 Jan. 31 31 31 31 31 2 Febr. 4 5 5 7 7 9 10 10 10 10 12 14 15 16 16 16 17 23 23 23 25 26 1 Maart 1938 De man die zichzelf vond De zangvogel van Broad way Nachtcafé Sneeuwwitje en de zeven dwergen De vlucht der verlorenen De hoogvliegers Achtervolging per bliksem- trein Radium De gemaskerde vrouw Contrasten Een vrouw met fantasie Tusschen twee Oceanen Het derde alarm De donder der prairie Hollywood Hotel De Politierechter Speciaal verlof Meisjes achter de tralies Jiddel met de Fiddel Le puritain Dybuk Het zevende huwelijksjaar Het groote offer De school des levens Paramount Follies Een stormachtig huwelijk Het verraad van den half- bloed De man, die den moed had Kapitein Mollenard Ik beschuldig De groote karavaan Luchtpolitie Beat Kaiserling De melodie uit het verleden R.K.O. Radio Meteor Nova Fox Film Ufa Paramount Warner L.C.B. Standaard Ufa Victoria Muntfilm Ufa Odeon Lumina Paramount L.C.B. Standaard Centrafilm Film Trust Cultuurfilms (E. Pelster) Express Lumine Ufa 1) Hiermede vervalt de titel: „Gemaskerde vrouwen". N.B. In No. 60 van het Orgaan is abusievelijk gepubli ceerd de titel „De sportkoningen". Dit had moeten zijn: „De sportkoningin".

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 18