OFFICIEEL ORGAAN WELGESLAAGDE HERDENKING VAN DEN NEDERLANDSCHEN BI O SCOO P - BON D Hoewel het twintig-jarig bestaan van den Ne- derlandschen Bioscoop-Bond niet een jubileum in den eigenlijken zin des woords mocht worden ge noemd, zoodat de viering uiteraard een sober karakter dragen moest, is de voleinding van zijn twintigste levensjaar herdacht onder een belang stelling en met een opgewektheid, een zilveren, ja een gouden jubileum ten volle waardig. Dat was prettig en dat was ook noodig! Na jaren van inspannenden arbeid, van strak gerichte aandacht op de vele en snel wisselende belangen van een omvangrijk en moeilijk bedrijf moesten de teugels even gevierd kunnen worden, moest er even een feestelijk rendez-vous gegeven worden aan allen, die van het film- en bioscoop bedrijf deel uitmaken. Er moest als het ware een pauze zijn om ons te bezinnen op wat is bereikt, om eens te vernemen, hoe anderen over ons werk dachten en tenslotte om nieuwe energie te ver garen voor den tocht die nog moet worden onder nomen. Zoo bezien is het feest van 14 Februari prach tig geslaagd en zijn de herinneringen daaraan van den meest prettigen en aangenamen aard. De in plechtige stemming gehouden zitting van het Hoofdbestuur in de gerestaureerde Bestuurs kamer van het Bondsbureau was als een waardige inzet van den dag die komen ging. De ontvangst 's middags in het Carlton Hotel te Amsterdam, waar honderden het Hoofdbestuur de hand kwa men drukken, vormde het hoogtepunt van den dag. Het diner en het daarbij aansluitende avond feest, waaraan wederom een groot aantal dames en heeren deelnam, zorgden voor het opgewekt besluit. Het was alles even feestelijk, even spontaan en even welgeslaagd. In het bijzonder mogen wij toch wel stilstaan bij de ontvangst, die werkelijk geworden is tot een voor den Bond grootsch evenement. Tusschen een weelde van bloemen stond daar midden in de rijk verlichte zaal het Hoofdbestuur, keurig geschaard rond zijn President. En daar omheen zag men het va et vient van dames en heeren. Daar was de vertegenwoordiger van het Departement van Binnenlandsche Zaken, Mr. D. G. W. Spitzen, daar was de vertegenwoordiger van het Amsterdamsche gemeentebestuur, Wet houder S. R. de Miranda, daar waren Kamer leden, gemeenteraadsleden, afgevaardigden van plaatselijke vereenigingen een organisaties, leden van Plaatselijke Commissies van Toezicht, daar waren zeer vele leden met hunne dames, tal van vrienden en bekenden, daar was ook die lieve, oude dame, die onder vriendelijke gelukwenschen het Hoofdbestuur een tuiltje bloemen overhandigde als een hulde voor het heerlijke en het schoone, dat het publiek dagelijks wordt geboden door de film. En wat waren we niet diep getroffen door het feit, dat de Huishoudelijke Commissie voor de Filmkeuring met haren Voorzitter, den heer D. van Staveren, au grand complet aanwezig was. Wat deed het niet aangenaam aan hier te ont moeten den Voorzitter van de Vereeniging van Noord-Brabantsche en Limburgsche Gemeeenten voor Gemeenschappelijke Filmkeuring, den oud- Burgemeester van Maastricht, Mr. L. B. J. van Oppen, den Secretaris van de K.F.C., Pater J. Welter en zoovele, vele anderen. We mogen voorts niet vergeten de blijken van 1

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 3