de orde behoefde te stellen een geschil, maar na mens alle leden den Hoofdbestuurderen zijn har telijke gelukwenschen kon aanbieden met de her denking van het twintig jarig bestaan van den Bond. Spreker wenschte ook den heer Hambur ger geluk met diens 25-jarig bedrijfsjubileum en sprak daarbij de hoop uit, dat het hem gegeven mocht zijn nog tal van jaren zijn beste krachten aan den Bond te wijden. Het Bio-Vacantie-oord Ook de Voorzitter van de Stichting Bio- Vacantie-c ord, de heer J. ter Linden, kwam naar voren om zijn waardeering te uiten voor het vele, dat door den Bond in het belang van het bedrijf tot stand is gebracht en in het bijzonder te releveeren de totstandkoming van het Bio-Vacantieoord, welke instelling alle leden zoo na aan het hart ligt. Reeds lang hadden wij ons voorgenomen iets te doen tot heil van onze medemenschen en hier, in het Bio-Vacantieoord, zien wij de daad. Het Bio- Vacantieoord zal ertoe medewerken, dat velen flinke menschen in de maatschappij worden. Uit naam van de duizenden kinderen, die hier vertoefd hebben, brengt spreker den Bond- dank voor zijn prachtig werk van naastenliefde. Nadat Mevrouw Hamburger, mede namens haar zuster, Mevrouw Adam aan de Hoofdbestuurders en Eere-leden een kleine vriendelijke herinnering aan dezen dag had aangeboden in den vorm van een wit-zijden pochette, geborduurd met de initia len van den Bond en de jaartallen 19181938. kreeg Mevrouw Ketelaar van Goch gelegenheid om namens het Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Vacantiekolonies het Hoofd bestuur toe te spreken. Het doet mij buitengewoon veel genoegen, aldus Mevrouw Ketelaar in haar fijn gevoeld speechje. dat ik U bij verhindering van den Voorzitter mag toespreken. Moge onze samenwerking al van zake- lijken aard zijn, ver daar bovenuit gaat het ideëele streven. Ik ben in de gelukkige omstandigheid ge weest, dat ik vanaf het begin de oprichting en den groei van het Bio-Vacantieooord heb mogen meemaken. Daaraan zijn voor mij de meest aan gename herinneringen verbonden. Nu heb ik maar één wensch, en die is, dat het publiek U mag blijven steunen. Ik geloof, dat langzamerhand Uw ideaal gaat leven bij het publiek en dat dit gaat begrijpen, welk werk U verricht, niet alleen voor de zwakken, maar onder dezen voor de meest- behoeftigen. Ik hoop, dat U binnen korten tijd Uw ideaal geheel verwezenlijkt moogt zien. De heer Gordijn, Commandant van de Amster- damsche Brandweer, verklaarde, dat de Konink lijke Nederlandsche Brandweervereeniging hem had uitgenoodigd als woordvoerder aanwezig te willen zijn. Hij was dit ook als Commandant van de Amsterdamsche Brandweer. De samenwerking met Uwen Bond, zeide de heer Gordijn, is ons allen goed bekend. En het verheugt ons, dat er een lichaam is, dat voor de veiligheid een zoo groote verantwoordelijkheid aan den dag legt. Wij be grijpen Uw groote lasten en zijn daarom des te meer verheugd, dat wij met U in zoo groote mate kunnen samenwerken voor de veiligheid in Uw theaters. De heer Calff sprak als Voorzitter van de Ne derlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame- Exploitanten. Dat deze Vereeniging in anderhalf jaar als een zelfstandige organisatie op dit belang rijke jubileum vertegenwoordigd is, getuigt van Uw nimmer versagend organisatie-talent. Tot in alle détails heeft Uw Bond ons de noodzakelijkheid van organisatie bijgebracht en wij komen U niet alleen gelukwenschen, maar ook onzen dank bren gen. Dank, dat Gij de beste mannen van Uw Hoofdbestuur hebt willen beschikbaar stellen om ons bij te staan. Ik denk hierbij dankbaar aan het gezaghebbend woord bij de eerste zelfstandige ledenvergadering van Uw Hoofdbestuur, den heer Wessel, die de onwennige en door een lichtelijk gemis aan orga nisatiebegrip ietwat weerbarstige aanwezigen tot de juiste en noodzakelijke inzichten bracht hunner belangen en die er daardoor niet weinig toe heeft bijgedragen, dat wij thans mogen zeggen, dat wel haast het georganiseerde bioscoopbedrijf geheel samenwerkt met een georganiseerd bioscooprecla mebedrijf. Een extra woord van hulde is daarvoor mede op zijn plaats voor den heer Van Royen, den tegenwoordigen afgevaardigde van het Hoofdbe stuur. Ook op ons aandringen werd 6 December 1.1. een Commissie van Cultureele Publiciteitsfilms geïnstalleerd, waarin twee onzer Bestuurders zit ting mochten nemen, en waarin onder Voorzitter schap van den heer Hamburger ook nog Uw Hoofdbestuursleden, de heeren Van den Berg en Miedema plaats namen. Het is een voorrecht met al deze leden van Uw Hoofdbestuur te mogen samenwerken. Ik moge besluiten met den wensch, dat ook op economisch gebied een tijdperk van bloei moge aanbreken, op dat de nog gereserveerde krachten, die Uw Bond in alle opzichten bezit, tot heil van hare en onze leden tot volle ontplooiing zullen komen. De heer D. Chiferli bracht vervolgens de geluk wenschen over van de publicity-managers, terwijl de heer J. Weening den Bond complimenteerde als Voorzitter van de Boconefi. De laatste spreker wees erop, dat zijn vereeniging meermalen het ge noegen had gehad met den Bond en zijn Afdee- lingen in contact te komen. Spreker hoopte, dat de bestaande prettige relatie bestendigd mocht blijven,

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 8