OFFICIEEL ORGAAN WELKOM IN ROTTERDAM VAN DEN NEDE RLANDSCHEN BI O SCOO P - BON D Wij hadden het niet zoo ver mis, toen wij in het vorig nummer deden uitkomen, dat het er naar uitzag, dat het ijverig Bestuur van de Afdeeling Rotterdam zijn vrijwillige, maar naar het ons voorkwam geenszins ondankbare taak om aan de leden van den Bond een mooien dag te berei den, met de grootst mogelijke zorg zou vervullen. Hoezeer de Afdeeling Rotterdam het zich tot een voorrecht heeft gerekend na Amsterdam de eerste gastvrouwe te mogen zijn van de deelne mers aan de Jaarvergadering van den Nederland- schen Bioscoop-Bond, blijkt wel uit de nadere me- dedeelingen, welke in een schrijven aan de leden worden gedaan in aansluiting op het artikel, waar in wij den vorigen keer een schematische uiteen zetting hebben gegeven van het program, dat men zich voorgesteld heeft den leden aan te bieden. Uit de leden van de Afdeeling Rotterdam heeft zich voor deze gelegenheid een commissie ge vormd, bestaande uit de heeren A. de Jong, P. Vermeer, H. Gerschtanowitz, C, van Willigen, J. W. de Groot, H. Ehrlich en R. Uges Jr., die zich met de organisatie van den Bondsdag in Rotter dam heeft belast. In een schrijven aan de leden herinnert deze commissie eraan, dat de Rotterdamsche Afdeeling er bij het Hoofdbestuur reeds eenige jaren op aan gedrongen heeft de Jaarlijksche Ledenvergadering van den Bond buiten Amsterdam te doen houden. De Afdeeling zag daarin een waardevolle pro paganda voor het geheele Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf. De zeer omvangrijke werkzaamheden, welke tot dan toe a;-n de Jaarlijksche Ledenvergadering wa ren verbonden, maakten het vooralsnog onmoge lijk dezen dag voor andere doeleinden dan de zui ver organisatorische te gebruiken. Dank zij echter de evolutie in ons organisatie- leven is aan de Jaarvergadering thans veel werk uit handen genomen, zoodat er eindelijk ook eens tijd overschiet om aan den Bondsarbeid eenige verpoozing te paren. Vandaar dat het Hoofdbe- bestuur eerst thans heeft kunnen voldoen aan het herhaalde verzoek van de Afdeeling Rotterdam. De vorengenoemde commissie heeft zich in het bijzonder ten doel gesteld om na afloop van film beurs en Jaarvergadering aan de leden en hunne dames een indruk te geven van de schoonheid van Nederlands eerste havenstad en van de voor aanstaande plaats, die zij in het economisch leven van ons land inneemt. De commissie acht het een groote eer, dat het Gemeentebestuur van Rotterdam aanstonds bereid was de deelnemers aan de Jaarvergadering offi cieel op het raadhuis te ontvangen. Spontaan bood het Gemeentebestuur een boot tocht aan door de Rotterdamsche havens. ,,Onze havens zijn onze trots", schrijft de com- 1

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 3