DE JAARVERGADERINGEN VAN DE AFDEELINGEN. In de Jaarvergadering van de Afdeeling Am sterdam van den Bond, welke gehouden is op Donderdag 1 April j.1., zijn het jaarverslag van den Secretaris en de rekening en verantwoording van den Penningmeester over het jaar 1937 goed gekeurd, terwijl de begrooting voor 1938 over eenkomstig het concept van het Bestuur is vast gesteld. De periodiek aftredende Bestuursleden, de hee- ren H. Ehrlich én C. A. H, F. Hinke werden her kozen. De heer H. Ehrlich werd tevens herbenoemd als Vice-Voorzitter en herkozen als lid van den Af- deelingsraad. In de Jaarlijksche Ledenvergadering van de Af deeling Den Haag, gehouden op 14 April j.1., zijn de heeren E. Alter en A. Leipziger herkozen resp. als eerste en tweede Secretaris van het Afdee- lingsbestuur. De Afdeeling Het Zuiden hield haar Jaarverga dering op 21 April j.1. te Eindhoven. De jaarverslagen van Secretaris en Penning meester werden met algemeene stemmen goedge keurd, alsmede de begrooting voor het jaar 1938. Besloten werd voor het eerst een bijdrage van 25.te verleenen aan de Stichting Bio-Vacan- tieoord. De heer W. P. Peters werd als Voorzitter her kozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Max van Bergen, werd voorzien door de verkiezing tot bestuurslid van den heer A. H. L. Zümdick te Venlo. In de Jaarlijksche Ledenvergadering van de Af deeling Het Noorden, gehouden op 14 April j.1., is als Voorzitter herkozen de heer G. J, Milius te Hoogezand. In de bestuursvacature, ontstaan door het over lijden van den heer P. J. v. d. Stap, werd voorzien door verkiezing van den heer H. J. Schepel te Delfzijl. De Afdeeling Het Oosten besloot in haar Jaar vergadering, gehouden op 14 April, het Bio-Va- cantieoord een subsidie te verleenen van 50. In de vacature, ontstaan door het aftreden van den heer Fol, werd voorzien door verkiezing van den heer G. v. d. Pol te Nijmegen. De heer A. Jansen werd als lid van den Afdeelingsraad her benoemd. De Afdeeling Het Westen heeft haar Jaarver gadering op 14 April gehouden in de Stadsdoelen te Delft. Het aftredend Bestuurslid, de heer Jos van Bom mel, werd herkozen, terwijl in de vacature-Hart- wijk werd voorzien door de verkiezing van den heer N. Ortje. Het Bestuur dezer Afdeeling is thans als volgt samengesteld: Jos van Bommel, Delft, Voorzitter, A. J. Ch. Silvius, Dordrecht, Vice-Voorzitter, C. J. van Liere, Goes, Secretaris, F. J. de Jong, Gorinchem en N. Ortje, Leiden, TERUGGAVE WAARBORGSOM Wij publiceeren nogmaals, dat bij besluit van het Hoofdbestuur van het lidmaatschap van den Bond vervallen is verklaard de heer H. J. Groe- nink, exploitant van de reizende bioscoop,- ge naamd „Deventer Tournee Bioscoop", wonende Manègestraat 57 te Deventer. In verband met de terugstorting van den door den heer Groenink bij den Bond gedeponeerden waarborg worden de leden uitgenoodigd opgave van hun eventueele vorderingen op genoemden heer vóór op uiterlijk op 10 Mei a.s. aan het Hoofdbestuur te doen, OVERGANGSBESLUIT VAN 1 FEBRUARI Het Hoofdbestuur heeft aan den heer L. H. J. Luxembourg, Johan de Witlaan J13 te Arnhem, toestemming, als bedoeld sub. b. van het Over- gangsbesluit dd. 1 Februari 1937, verleend voor het gaan exploiteeren van de bioscoop, genaamd Nova Theater, te Katwijk aan Zee aan de E. A. Borgerstraat 57 aldaar, echter onder bepaalde voorwaarden UITSPRAKEN COMMISSIE VAN GESCHILLEN De Commissie van Geschillen (Derde Kamer) heeft in haar ritting van Woensdag, 30 Maart 1938 inzake het door de N.V. Warner Bros First National Pictures, gevestigd te Amsterdam op 21 Januari 1938 aanhangig gemaakt geschil contra Utrecht's City Theater N.V., gevestigd te Utrecht, uitspraak gedaan, dat de vordering van eischeres (Warner) gedeeltelijk en wel tot een bedrag van moet worden toegewezen en gedaagde (City Theater) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan eischeres te betalen het toegewezen bedrag a falsmede in de ge- schilkosten, bedragende 20.zulks op grond van de overweging: dat eischeres in hoofdzaak stelt, dat ingevolge het tus- schen partijen aangegaan contract dd. 25 Augustus 1936 door gedaagde van eischeres moesten worden afgenomen 30 programma's, welke programma's, bestaande uit een hoofdfilm, aangevuld met bijwerk, tot een programmalengte van ca. 2500 Meter, in gezamenlijk overleg tusschen partijen, te -kiezen uit de productie van eischeres 1936/37, vertoond zouden worden in het City-, Flora- of het Palace Theater te Utrecht: dat gedaagde van de 30 gecontracteerde pro gramma's er 21 heeft afgenomen, hoewel de einddatum van het contract is verstreken; dat eischeres derhalve van ge-

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 6