VASTSTELLING VAN MINIMUMPRIJZEN In artikel 4 A van het Minimum-Prijzen-Regle- ment is o.a. bepaald, dat jaarlijks, v ór den eersten April, door elk P.C.-College mini' mumprijzen moeten worden vastgesteld, zoowel voor alle permanente bioscopen, als voor alle voorstellingen van reizende bioscopen in de be- treffende gemeente. Met het oog hierop worden de leden-exploi- tanten uitgenoodigd om, indien zij een wijziging in de voor hun theaters vastgestelde minimum prijzen wenschen te zien aangebracht, daarvan onverwijld schriftelijk kennis te geven aan de Prij- zen-Commissie en wel: vóór Maandag 27 Maart e. k. Zij gelieven er daarbij rekening mede te willen houden, dat, overeenkomstig art. 4 C van voren genoemd reglement, elke vaststelling van mini mumprijzen zal moeten voldoen aan de navolgen de vereischten: a. afzonderlijke minimumprijzen voor: 1. elke gewone permanente bioscoop in de be treffende gemeente, 2. elk journaal-theater in de betreffende ge meente, 3. alle overige voorstellingen en vertoonin gen (van reisbioscopen) b. afzonderlijke minimumprijzen voor: 1. ochtend-voorstellingen, 2. avond-voorstellingen, 3. middag-voorstellingen, waarbij afzonder lijke prijzen voor kinderen tot den leeftijd van 14 jaar, 4. voorstellingen, die speciaal voor kinderen min of meer geregeld op bepaalde dagen worden gegeven, 5. biljetten, die worden uitgereikt als vergoe ding voor bewezen diensten (ophangen van glasbiljetten e.d.) in resp. van elk der sub a. vermelde categorieën, met bepaling van het maximum aantal, dat hiervoor mag worden uitgereikt; c. vaststelling van het maximum-aantal plaatsen, waarvoor de vastgestelde minimumprijzen mo gen gelden in elke gewone permanente bio scoop afzonderlijk en voor alle voorstellingen van reizende bioscopen; dit aantal kan worden uitgedrukt in procenten van het totaal-aantal plaatsen, maar mag nimmer meer bedragen dan 1/:i gedeelte van dat totaal-aantal. Exploitanten, die vóór Maandag 27 Maart geen schriftelijk verzoek tot wijziging van een of meerdere minimum-entreeprijzen hebben inge diend, zullen worden geacht met de thans gelden de minimumprijzen accoord te gaan. OVER EEN PAAR WEKEN REEDS. Over een paar weken reeds, namelijk op 7 April a.s., zal de Paasch-collecte voor het Bio-Vacan- tieoord worden ingezet. Het Bestuur der Stichting moge daarom al vast een beroep doen op Uw aller medewerking, opdat ook thans succes verzekerd zij. De recente pres tatie van Kerst iigt nog versch in ons geheugen. Zij heeft aangetoond, wat een goede en tijdige organisatie van de collecte vermag. Nimmer wer den zooveel bussen aangevraagd, nimmer was de activiteit grooter. En de weersomstandigheden in aanmerking genomen, mocht het resultaat wel haast weergaloos worden genoemd. Waarom zou dit succes zich met Paschen niet kunnen herhalen? Het kan beslist. Indien wederom tijdig de bussen aan het Secretariaat van de Stichting op het Bondsbureau worden aangevraagd, enin dien door iedereen een maximum a a n t a 1 wordt aangevraagd. Ge kunt er niet te veel vra gen, want de reeks van blinkende, nieuwe bus sen, die op U te wachten staat, is onuitputtelijk. U zoudt er bovendien goed aan doen, indien U wederom Uw personeel eenige aanwijzingen gaf met betrekking tot de collecte, en het het liefdadig doel ervan nog eens duidelijk voor oogen plaatste. Er hangt zoo ontzaglijk veel af van de in- tensiviteit, waarmede gecollecteerd wordt. On middellijk na het vertoonen van het pakkende propagandafilmpje zitten de bezoekers gereed met hun gave. Indien gij hun dan niet tijdig de bussen voorhoudt, of hen achteloos voorbijgaat, of heele rijen onafgewerkt laat zitten, doet gij der Stichting schade, doet gij het arme kind tekort en zijt gij tegenover de bezoekers niet correct. Het Bestuur der Stichting heeft thans besloten aan lederen exploitant, die de opbrengist van deze Paaschcollecte 10 boven die van 1938 weet te doen uitgaan, als bewijs van waardeering een fraaie ets van het Bio~Vacantieoord te schenken, mits slechts een minimum-opbrengst van 50. wordt gehaald. Iedereen kan dus nu in het bezit komen van dit fraaie kunstwerk, dat een sieraad zal zijn voor de hal van Uw theater of anderszins. Laat ons echter boven alles voor oogen houden het groote, zoo diep menschelijke doel: hulp te bieden aan het behoeftige kind in ons vaderland. Dit doel alleen reeds moet vol doende zijn, iedere collecte op nieuw te stimuleeren en haar wel slagen te verzekeren.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 6