LIQUIDATIE BIOSCOOPCONFLICT IN TEGELEN. Om het Tegelsche bioscoopconflict tot de ge- wenschte oplossing te brengen, hebben B. en W. een voorstel tot den raad gericht tot verlaging der vermakelijkheidsbelasting. Dit voorstel luidt als volgt: Bij Raadsbesluit van 26 Juli 1935 werd de ver ordening tot heffing eener belasting op tooneel- vertooningen en andere vermakelijkheden herzien. Daarbij werd o.m. de belasting voor bioscoopvoor stellingen verhoogd en gebracht van 15 pet. op 25 pet. der opbrengst. Destijds hebben B. en W. zich weinig of geen rekenschap gegeven van de vraag, welke de prak tische beteekenis van dezen maatregel zou zijn. hetgeen verklaarbaar is, omdat de bioscoop vanaf April 1933 gesloten was. Thans staan wij echter voor het feit, dat de bioscoop wederom zal worden geopend, zulks in afwachting van het tot stand komen eener rege ling, welke het z.g. conflict tot oplossing zal brengen. Wij, aldus B. en W., kunnen niet anders dan onze instemming betuigen met deze wederopenstel ling en verleenen daarom gaarne de noodige mede werking om alle ten aanzien van dit bioscoopcon- flitc nog hangende kwesties op te lossen. Hierbij zal ook de heffing der vermakelijkheids belasting onder oogen moeten worden gezien en de vraag overwogen, of het bedrijf de verhoogde belasting inderdaad kan opbrengen. Ook zonder een uitgebreid onderzoek is het ons duidelijk, dat een heffing van 25 pet. der opbrengst dermate drukt op het bioscoopbedrijf, dat voor een renda bele exploitatie in een gemeente als Tegelen geen schijn van kans bestaat. Om deze reden en tevens uit overweging, dat thans de gunstige gelegenheid daar is om dit bio scoopconflict en hetgeen daarmede samenhangt over de geheele linie te liquideeren, stellen B. en W. voor de belasting van 25 pet. wederom terug te brengen tot het oorspronkelijke percentage van 15, temeer, omdat ook de omliggende gemeenten Venlo en Maasbree eenzelfde heffing van 15 pet. toepassen. De opbrengst der vermakelijkheids belasting zal rond f 1500.tot f 2000.per jaar stijgen, als gevolg van het weder in exploitatie nemen der bioscoop. In zijn dezer dagen gehoudenver gadering heeft de Raad dit voor stel met algemeene stemmen aan genomen. Bij deze gelegenheid hebben verschillende raads leden het woord gevoerd en de heerschende mee ning bestreden, dat de gemeente, nadat de Ned. Bioscoopbond de bioscoop 6 jaren gesloten heeft gehouden in verband met het bestaande bioscoop verbod, zou zijn bezweken voor den genoemden Bioscoopbond. Men wenschte er den nadruk op te leggen, dat dit allerminst het geval is. Men wil af wachten op de in uitzicht gestelde regeling, welke de bezwaren aan de opheffing aan het jeugdver- bod verbonden, vermoedelijk zal opheffen. Namens de R.K. arbeidersfractie heeft het raadslid H. Hovens de stellige verwachting uit gesproken, dat de bepalingen van het bestaande jeugdverbod stipt zullen worden gehandhaafd, totdat een bevredigende regeling zal zijn tot stand gekomen en eventueel de bestaande verordening zal zijn ingetrokken. In zijn antwoord heeft de voorzitter, burgemees ter mr. Pesch, zijn teleurstelling uitgesproken, dat deze zaak zoo scherp wordt gesteld op een oogen- blik, dat de gemeente staat voor een bevredigende oplossing. De voorzitter heeft reeds kennis geno men van de nieuwe regeling en durft verklaren, dat deze goed is. In overleg met den bioscoop exploitant heeft de voorzitter getracht een soepelen overgang te bevorderen tijdens den duur, dat de nieuwe regeling nog niet is ingevoerd. Omtrent deze aangelegenheid zal een nieuw onderhoud met den exploitant plaats vinden. CASSATIE AANGEVRAAGD Tegen de uitspraak van de Arrondissements rechtbank te Rotterdam, waarbij bevestigd werd het vrijsprekend vonnis van den Kantonrechter in de zaak tegen den Rotterdamschen bioscoopexploi tant, betreffende het coupeeren van films, is dooi den Officier van Justitie cassatie aangeteekend. Zooals men weet hadden zoowel de Kanton rechters als de Rechtbank als hun oordeel te kennen gegeven, dat het vertoonen op geringere lengte van een film niet noodzakelijk een overtre ding van artikel 42 van het Bioscoopbesluit hoeft op te leveren. Het laatste woord in deze interessante kwestie, zal dus aan den Hoogen Raad zijn. AANVRAGE DONATEURSCHAP Voor het donateurschap van den Bond heeft zich aangemeld de heer S. Weening, exporteur van Fransche- en andere films, 85 Rue du Rocher, Parijs (8e). Eventueele bezwaren tegen toelating gelieve men binnen acht dagen na deze publicatie schrif telijk aan het Hoofdbestuur kenbaar te maken.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 7