Ten slotte zij hier nog mededeeling gedaan van den inhoud van een heden ingekomen telegram van het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bio scoop-Bond. Genoemd Hoofdbestuur seint, dat de bioscoop onderneming in deze gemeente reeds met groote moeilijkheden heeft te kampen. Verhooging van toegangsprijzen zal rriet baten, doch slechts leiden tot verschuiving van het bezoek naar lagere ran gen, zooals de ervaring in andere gemeenten heeft geleerd. Na verhooging der belasting zal het nu reeds te kleine exploitatie-overschot der bioscoop in een zoodanig te kort veranderen, dat voortzet ting van het bedrijf doelloos wordt, in welk geval de bioscoop in het geheel geen belasting meer zal betalen en het met de belastingverhooging beoog de doel voor de gemeentekas wordt voorbij ge schoten. Meerbedoeld Hoofdbestuur verzoekt der halve den Raad eerbiedig niet tot verhooging van vermakelijkheidsbelasting voor het bioscoopbedrijf te besluiten." Tot zoover het betoog van den Burgemeester. Uit het ter vergadering gehouden debat bleek, dat de raadsleden zich met deze opvatting van Burgemeester en Wethouders volkomen konden vereenigen. Er werd dan ook niet tot verhooging der vermakelijkheidsbelasting besloten. Daarmede is, althans voorloopig, het dreigend gevaar voor het bioscoopbedrijf te Zundert afge wend.. Het zou ons ten zeerste verwonderen, als Ge deputeerde Staten met miskenning van de zakelijke motieven van het Gemeentebestuur aan hun voor waarde tot verhooging der vermakelijkheidsbelas ting zouden vasthouden. AANVRAGE VOOR HET LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap van den Nederland schen Bioscoop-Bond hebben zich aangemeld de erven H. J. Caubo te Venlo, aan wie door het Hoofdbestuur toestemming, als bedoeld sub B van het Overgangsbesluit d.d. 1 Februari 1937, is ver leend tot het gaan exploiteeren van het City Theater, Vleeschstraat 46 te Venlo. Eventueele bezwaren tegen de toelating kunnen vóór 22 Augustus a.s. bij het Hoofdbestuur wor den ingediend. WIJZIGING NAAM- EN ADRESLIJST Blz. 38. Het correspondentie-adres van den heer Hub. den Doop, exploitant van de Hol- landia Bioscoop te Spekholzerheide, is thans: Honigmanstraat 41 te Heerlen. NAKEURING VAN FILMS DOOR DE K. F. C. In het begin van dit jaar zijn te Amsterdam besprekingen gevoerd tusschen eenerzijds het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop- Bond en anderzijds het Bestuur van de Vereeni- ging van Noord-Brabantsche en Limburgsche Gemeenten voor Gemeenschappelijke Filmkeuring met betrekking tot de eventueele nakeuring van de zoogenaamde a- en b-films. Tot nu toe werden ingevolge een in 1929 onder leiding van den toenmaligen Minister-President, wijlen Jhr. Ruys de Beerenbroek, tot stand gekomen ac- coord door de Katholieke Film Centrale in op dracht van de hiervoren genoemde Zuidelijke Filmkeuringsvereeniging alle zoogenaamde c-films (dat zijn films, die door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring zijn toegelaten voor personen boven 18 jaar) nagekeurd. Krachtens dit accoord hadden de bioscoopex ploitanten in Noord-Brabant en Limburg, voor zoover hun theaters gevestigd zijn in gemeenten, welker Gemeentebesturen aangesloten zijn bij ge noemde Zuidelijke Filmkeuringsvereeniging, zich vrijwillig, aan deze nakeuring der K.F.C, onder worpen, dat wil zeggen, zich ingevolge het be paalde in de artikelen 20 tot 22 der Bioscoopwet onder het bijzonder toezicht van de Katholieke Film Centrale gesteld. In 1929 was echter tusschen den Nederland schen Bioscoop-Bond en genoemde Zuidelijke Filmkeuringsvereeniging overeengekomen, dat de zoogenaamde a- en b-films (dat zijn films, die dooi de Centrale Commissie voor de Filmkeuring resp. voor alle leeftijden en voor personen boven 14 jaar zijn toegelaten) niet door de Katholieke Film Centrale zouden worden nagekeurd en vrijelijk, door de bioscoopexploitanten in het Zuiden, die zich onder het bijzonder toezicht van de K.F.C. hadden gesteld, konden worden vertoond. De Gemeentebesturen in het Zuiden, aangeslo ten bij de Zuidelijke Filmkeuringsvereeniging, hebben nu den wensch te kennen gegeven, dat ook voor de exploitanten, die onder bijzonder toezicht der K.F.C, staan, de zoogenaamde a- en b-films in den vervolge worden nagekeurd, waarvoor ge noemde vereeniging de medewerking van den Nederlandschen Bioscoop-Bond heeft ingeroepen. Als voorloopig resultaat der met betrekking tot deze aangelegenheid gehouden besprekingen werd besloten een commissie in het leven te roepen, be staande uit vertegenwoordigers van de Zuidelijke Filmkeuringsvereeniging, bijgestaan door afge vaardigden van de Katholieke Film Centrale en der Katholieke Film Actie, alsmede vertegenwoor digers van den Nederlandschen Bioscoop-Bond en deze commissie te belasten met het opstellen van een daartoe strekkend plan. Namens de Zuidelijke Filmkeuringsvereeni- 8

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 10