INTERNATIONAAL FILMFESTIVAL TE CANNES Zooals reeds in een rondschrijven aan de leden filmproducenten en leden-filmfabrikanten ter ken nis is gebracht, heeft Zijne Excellentie, de gezant van Frankrijk te 's-Gravenhage aan het Hoofdbe stuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond medegedeeld, dat in de eerste helft van Septem ber een internationaal filmfeest zal worden geor ganiseerd te Cannes. Dit Festival zal worden ge houden onder presidium van den heer Jean Zay, Minister van Kunsten en Onderwijs, terwijl de heer Louis Lumière het eere-presidium heeft aan vaard. Een speciaal comité, aan het hoofd waar van benoemd is de heer Georges Huisman, Direc teur-Generaal van de ,,Beaux Arts", zal in samen werking met de ,,Association Francaise d'Action Artistique" de organisatie van het festival ver zorgen. De voorwaarden voor deelneming zijn vervat in een reglement waarvan de vertaling hieronder volgt: Artikel 1. Het eerste Internationale Filmfestival zal den eersten September 1939 te Cannes worden ge opend. Artikel 2. Het doel is de ontwikkeling van de cinematogra fische kunst in al haar vormen te bevorderen en tusschen alle landen, welke zich met de filmpro ductie bezig houden, een geest van samenwerking te scheppen. Artikel 3. Elke deelnemend natie zal het „Algemeen Secre tariaat van het Festival" officieel opgave doen van de filmwerken, welke zij geheel op eigen gezag heeft uitverkoren om haar te vertegenwoordigen. Artikel 4. Het maximum aantal dier films zal als volgt vastgesteld worden: voor landen, welke minstens 300 groote films per jaar produceeren: 12 groote films; 10 korte films; voor landen, welke jaarlijks meer dan 100 groote films produceeren: 4 groote films; 6 korte films; voor landen, welke minder dan 100 froote films per jaar produceeren: 2 groote films; 3 korte films; Artikel 5. 50 c/< van de groote films moeten voor de eerste maal in Europa (in het openbaar) worden ver toond. De jury zal oordeelen over de afwijkingen, die zich bij wijze van uitzondering van dezen grond slag zouden kunnen voordoen. Artikel 6. Ten einde tot het Festival te worden toegelaten moeten de films zijn vervaardigd in de twaalf maanden, aan de opening van het Festival vooraf gaand. Artikel 7. De jury heeft het recht een film te weigeren, indien zij van oordeel is, dat deze kwetsend is voor de nationale gevoelens van eenigen staat. Elk jurylid heeft deswege het recht bij de jury stemming aan te vragen voor de terugwijzing van een film. In geval een dergelijke beslissing wordt geno men, is de natie, welke de afgekeurde film heeft aangeboden, gerechtigd deze door een andere te vervangen. Artikel 8. De regeering van elk deelnemend land wijst een jury-lid aan, die op geenerlei wijze mag behooren tot het filmbedrijf. Het filmbedrijf van elk deelnemend land zal een gedelegeerde aanwijzen, die belast is met het onder houden van de betrekkingen tusschen dit bedrijf en het Festival. Deze gedelegeerde kan geen jury lid zijn. Artikel 9. De internationale jury van het Festival bestaat uit de daartoe door de regeeringen van de deel nemende landen aangewezen leden. De presi dent van het Festival en de president van het orga niseerend comité kunnen deelnemen aan de werk zaamheden der jury, echter met dien verstande dat op het moment der stemming iedere natie slechts recht op één stem zal hebben. De jury zal zelve een voorzitter en twee vice- voorzitters kiezen. Uitsluitend de vertegenwoordigers van de lan den, welke groote films hebben ingezonden, zullen gerechtigd zijn deel te nemen aan de stemming betreffende het toekennen van prijzen aan films van deze categorie. Dezelfde bepaling wordt in acht genomen ten aanzien van de korte films. De stemming zal met gesloten briefjes plaats vinden. De beslissingen worden bij de beide eerste stem mingen genomen bij absolute meerderheid van de uitgebrachte stemmen en wanneer een derde stem ming noodig is, bij betrekkelijke meerderheid.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 7