Artikel 10. De jury zal de volgende prijzen hebben toe te kennen: I. Voor de groote films. a. Films naar een scenario. De „Grand Prix du Festival International de Cannes" wordt uitgeloofd voor de beste film van elk deelnemend land. Deze prijs kan dus even zoo vele malen worden toegewezen, als er deelnemen de landen zijn. De aldus bekroonde films zullen de vermelding „Grand Prix du Festival Interna tional de Cannes pour (naam van het land) 1939" dragen. Twee andere prijzen dragen den titel van „Prix du Jury International". De eerste kan wor den toegewezen aan één van de films van elk land, hetwelk ten minste 8 films heeft aangeboden, de andere aan één van de films van elk land, het welk minstens 4 films heeft aangeboden. De „Grand Prix International Louis Lumière" wordt toegekend als belooning voor den besten regisseur. De „Grand Prix International de 1'Interpré- tation Féminine", uit te loven voor de beste vrou welijke vertolking. De „Grand Prix International de 1'Interpré- tation Masculine" uit te loven voor de beste man nelijke vertolking. De „Prix International de la Société des Auteurs et Compositeurs Dramatiques" is bestemd voor belooning van den schrijver van het beste scenario. De „Prix de la Société des Auteurs, Compo siteurs et Editeurs de Musique" is de belooning voor den componist van de beste partituur. De „Prix International" voor den besten camera-man. b. Groote Documentaires. De „Grand Prix International du Documen taire de Long Métrage". (Zoo noodig). c. Groote Teekenfilms. De „Grand Prix International du Dessin Animé de Long Métrage". (Zoo noodig). II. Voor de korte films. De „Grand Prix International documentaire film. De „Grand Prix International wetenschappelijke film. De „Grand Prix International paedagogische film. De „Grand Prix International actualiteiten film. De „Grand Prix International teekenfilm. De „Grand Prix International film naar een scenario. (Zoo noodig), voor de voor de voor de voor de voor de' voor de De jury heeft het recht één of meer van deze prijzen niet toe te kennen, indien zij deze beslissing bij stemming neemt. Alle voor deelneming aan het Internationale Festival te Cannes aangeboden films hebben recht op een eere-medaille. Artikel 11. De jury heeft de films te beoordeelen naar der- zelver artistieke en technische waarde en aantrek kelijkheid. Artikel 12. Elk deelnemende natie moet voor 1 Augustus aan het Algemeen Secretariaat van het Festival mede- deelen: a. de titels van de aangewezen filmwerken; b. het bedrag, waarvoor elk van deze werken moet worden verzekerd; c. een résumé van iedere film in haar nationale en de Fransche taal; d. de namen van den producent, den auteur van het scenario, den regisseur en de voor naamste medespelenden; e. het grootst mogelijke aantal foto's van de films. De copieën van de aangewezen films moeten vóór 15 Augustus aan het Algemeen Secretariaat worden opgezonden. Indien deze te laat aanko men, moet het Festival alle verantwoording ten aanzien van de vertooning van de films afwijzen. Het Algemeen Secretariaat van het Festival kan bij wijze van uitzondering deze termijnen verlen gen, echter onder voorbehoud van verwijzing naar de jury. Artikel 13. De kosten van transport en verzekering van de filmcopieën van de plaats van afzending tot Can nes zijn voor rekening van de producenten. Het Festival neemt voor zijn rekening de kosten van verzekering en bewaring van de copieën vanaf het oogenblik, dat deze te Cannes worden afgele verd, totdat deze naar Parijs naar den producent of zijn agent worden teruggezonden. De transport kosten van Cannes naar Parijs zijn evengens voor rekening van de administratie van het Festival. De administratie van het Festival neemt voor haar rekening de bij „Lloyds van Londen" geslo ten verzekering tegen alle risico's op alle positieve filmcopieën, welke aan haar worden toevertrouwd vanaf het oogenblik, dat deze in Cannes worden afgeleverd, totdat zij naar Parijs aan de produ centen of hun agenten worden teruggegeven. De verzekering wordt gesloten voor de bedra gen, welke de deelnemende landen dienen mede te deelen, zooals bepaald in artikel 12. In gev.al van beschadiging aanvaardt de admi nistratie van het Festival geen andere aansprake lijkheid dan die, welke voortvloeien uit de voor waarden van de all risks polis van Lloyds van Londen", formule-J. 6

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 8