Artikel 14. Alle films worden in hun oorspronkelijke ver sie vertoond, met of zonder onder-titels. De volg orde, waarin de films ter vertooning worden ge bracht en den datum van de vertooning, worden door de jury vastgesteld, welke hiertoe drie dagen vóór de opening van het Festival te Cannes moet bijeenkomen. Artikel 15. Deelneming aan het Festival houdt in onder werping aan dit reglement. Zijne Excellentie, de Fransche gezant heeft het Hoofdbestuur verzocht zooveel mogelijk te bevor deren, dat de Nederlandsche filmproducenten en filmfabrikanten aan het filmfestival van Cannes zullen deelnemen. Aan het Hoofdbestuur is mede gedeeld, dat het welslagen van het festival ver zekerd is. Behalve ons land hebben reeds toege zegd aan het festival deel te nemen: De Vereenigde Staten, Canada, Argentinië, Brazilië, Engeland, Frankrijk, België, Zweden, Finland, Polen, Rus land, Roemenië, Egypte en de Unie van Zuid- Afrika. Zij, die hier te lande alsnog na de reeds inge komen aanmeldingen, aan de uitnoodiging van Zijne Excellentie gevolg wenschen te geven en derhalve één of meer films ter vertooning willen inzenden, kunnen daarvan nog vóór of uiterlijk op 17 Augustus e.k. opgave doen aan het Hoofdbe stuur, dat voor de verdere regeling zal zorgdragen. Het ligt in het voornemen der Nederlandsche Regeering om den heer D. van Staveren, voor zitter der Centrale Commissie voor de keuring van films, aan te wijzen als lid van de Internatio nale Jury, terwijl het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond waarschijnlijk tot gedelegeerden van het Nederlandsche filmbedrijf zal benoemen de heeren D. Hamburger Jr., C. S. Roem en A. de Hoop, resp. voorzitter, vice-voorzitter en directeur van den Bond. DE VERMAKELIJKHEIDSBELASTING IN ZUNDERT NIET VERHOOGD De gemeente Zundert verkeert evenals tal van andere gemeenten in de onfortuinlijke omstandig heid, dat zij haar begrooting slechts sluitend kan maken met een extra-bijdrage uit het werkloos» heids-subsidiefonds en zooals te doen gebruikelijk stellen Gedeputeerde Staten na raadpleging van de daartoe door de Regeering ingestelde Commis sie van Overleg zulk een extra-bijdrage afhanke lijk van de vervulling van bepaalde voorwaarden, die ten doel hebben de Gemeentekas op andere wijze dan door een bijdrage als vorengenoemd aan de noodige middelen te helpen, hetzij door bezui niging op de uitgaven, hetzij door verhooging van belastingen. Zoo stelden Gedeputeerde Staten aan het Ge meentebestuur van Zundert o.a. de voorwaarde, dat de vermakelijkheidsbelasting zou worden ver dubbeld, n.1. van 10 tot 20 Dienaangaande verklaarde de Burgemeester in de vergadering van den Gemeenteraad: „Het overgroote deel van de vermakelijkheids belasting komt echter van de eenige bioscoop in deze gemeente, welke slechts in de wintermaanden en dan nog maar 2 avonden per week in exploi tatie is. Door genoemde omstandigheid is bij de' thans bestaande heffing van 10 belasting een zeer matige winst mogelijk, zooals de door den exploi tant overgelegde winst- en verliesrekening in de laatste jaren aantoonen. Deze exploitant op de hoogte gebracht met een mogelijkheid, dat de be lasting op zijn bedrijf van 10 tot 20 zou wor den verhoogd, deelde na ter zake gecalculeerd te hebben, mede, dat hij, wanneer deze verhooging inderdaad zou tot stand komen, zijn bioscoop zou sluiten. Burgemeester en Wethouders zijn van oordeel, aldus ging de Voorzitter verder, dat bedoelde slui ting ook inderdaad zal plaats vinden, als de betrek kelijke belasting wordt verhoogd, want het is ook hun duidelijk, dat de exploitatiewinst alsdan moeite en risico van het bedrijf niet meer voldoende zal loonen. Wanneer nu bij opvolgen der suggestie van Ged. Staten tot verhooging van de vermakelijk heidsbelasting het als vaststaand moet worden aan genomen, dat de opbrengst dier belasting alsdan niet alleen niet zal toenemen, doch juist aanmer kelijk zal afnemen, dan kunnen Burgemeester en Wethouders ook onmogelijk voorstellen Ged. Sta ten ten deze te volgen en zoo komen zij er toe den Raad in overweging te geven de vermakelijkheids belasting niet te verhoogen.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 9