van Geen Bezwaar mogen worden geplaatst, ten einde het bioscoopbedrijf dienstbaar te maken aan haar reclame. Met het oog echter op de jarenlange usance in het bedrijf is het Hoofdbestuur voornemens om met gebruikmaking van de bevoegdheid, dit Col lege bij artikel 5 van het Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar verleend, in de periode van 21 November tot en met 10 December a.s. vereenigingen, koopmanszaken en dergelijke, die in de Sint Nicolaasweek voorstellingen voor kin deren mochten willen organiseeren, op de Lijst van Geen Bezwaar te plaatsen. Art. 5 luidt als volgt: „Het Hoofdbestuur kan in zeer bijzondere ge vallen en wanneer zulks naar zijn meening in het algemeen belang is van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf, op gemotiveerd schriftelijk ver zoek van een lid, schriftelijk dispensatie verkenen van een of meer der in de artikelen 2 tot en met 4 gegeven voorschriften." De verhuurders, zoowel als de exploitanten dienen er echter rekening mede te houden, dat voor elk geval een schriftelijke aanvrage bij het Hoofdbe stuur moet worden ingediend, zulks ingevolge arti kel 6.B., waarin is bepaald, dat plaatsing op de Lijst van Geen Bezwaar geschiedt door het Hoofd bestuur, op eigen initiatief, of op schriftelijke voor dracht van het Afdelingsbestuur of van een of meer leden. Aan de leden kan de verzekering wor den gegeven, dat op iedere aanvrage spoedig wordt beslist, zoodat stagnatie niet behoeft te worden gevreesd. Er moge nog op gewezen worden, dat ingevolge artikel 6.C het Hoofdbestuur geheel vrij is om op dusdanige voordracht de plaatsing al of niet te doen geschieden en zulks met uitgebreider op be perkter omschrijving, dan in de voordracht is ver zocht, alsmede met opgave in de omschrijving van zekere voorwaarden. Zooals uit het vorenstaande reeds duidelijk zal zijn, is afgezien van voorwaarden, welke in spe ciale gevallen noodig mochten zijn, de algemeene voorwaarde deze, dat de plaatsing op de Lijst van Geen Bezwaar voor aanvragen ten behoeve van kindervoorstellingen, te geven door of voor koop manszaken gedurende den Sinterklaastijd slechts zal gelden voor het tijdvak van Dinsdag 21 No vember tot en met Zondag, 10 December a.s. ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Beschikkende op de aanvrage d.d. 26 September 1939 van de N.V. Lichtspel Centrum, gevestigd te Amsterdam, heeft het Hoofdbestuur in zijn ver gadering van 7 November 1939 besloten aan de N.V. Lichtspel Centrum, Kalverstraat 226 te Am sterdam, de gevraagde toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement, te verleenen tot het gaan exploiteeren van het Apollo Theater aan den Haarlemmerdijk 82 te Amster dam. Beschikkende op de aanvrage van den heer J. Eichwald, exploitant van de Carlton Bioscoop te Soest, heeft het Hoofdbestuur in zijn vergade ring van 7 November 1939 besloten aan genoem den heer Eichwald de gevraagde toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfs reglement, te verleenen tot het gaan exploiteeren van de Bioscoop „De Pont" aan den Wijkerstraat- weg 2 te Velsen. Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van 31 October j.1. tevens besloten om aan den heer K. Pen, exploitant van Texels Bioscooptheater te Den Burg, verleende toestemming tot het gaan ex ploiteeren eener nieuw te bouwen permanente boscoop aldaar in te trekken, aangezien de heer Pen het Hoofdbestuur heeft medegedeeld, dat hij voorloopig van zijn plan tot het bouwen eener nieuwe bioscoop afziet. AANVRAGE VOOR HET LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap van den Nederlandschen Bioscoop-Bond heeft zich aangemeld de Vennoot schap onder de firma Corso Theater, vennooten de heeren T. Buursema, J. Knol en K. R. Lub- bers, te Leek, aan wie door het Hoofdbestuur toestemming als bedoeld in artikel 8 van het Alge meen Bedrijfsreglement is verleend tot het gaan exploiteeren van het Corso Theater te Leek. Voorts hebben zich voor het lidmaatschap aan gemeld de heeren H. Bisschop en J. K. Egberts te Groningen, aan wie door het Hoofdbestuur toe stemming als bedoeld in artikel 8 van het Alge meen Bedrijfsreglement is verleend tot het gaan exploiteeren van een nieuw te vestigen bioscoop theater te Uithuizen.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 4