WIJZIGING BIOSCOOPWET Bij de wisseling van de schriftelijke stukken tus- schen de Kamer en den Minister van Binnenland- sche Zaken hebben een aantal leden er de aan dacht op gevestigd, dat in de laatste twee jaren verschillende voornemens van den Minister op wet gevend gebied tot uiting zijn gekomen, doch dat daarvan nog geen enkel tot zichtbare resultaten heeft geleid. Zij noemden in dit verband een her ziening van de Zondagswet, van de Bioscoopwet en van de Begrafeniswet. Gaarne zouden deze leden vernemen, in welk stadium de voorbereiding van de desbetreffende wetsontwerpen thans ver keert. Eenige leden noemden het met het oog op de buitengewone omstandigheden gewenscht, dat alle openbare bioscopen en dansgelegenheden zullen worden gesloten. De Minister heeft aan laatstgenoemde leden, die gewoontegetrouw wel zullen behooren tot den Staatkundig Gereformeerden hoek, geantwoord dat voor een dergelijke sluiting geen aanleiding bestaat. Met betrekking tot de Bioscoopwet heeft de Minister doen weten, dat eerlang een wijziging dezer wet tegemoet kan worden gezien. Zoo heeft ook de Tweede Kamer er blijkbaar over gedacht, toen zij zonder repliek en zonder hoofdelijke stemming de gevraagde dertigduizend gulden voteerde. BIOSCOOPVOORSTELLINGEN VOOR MILITAIREN Zooals meermalen in dit Orgaan is medegedeeld, bestaat er tusschen het Hoofdbestuur van den Bond en het Bureau voor Ontwikkeling en Ont spanning van het Hoofdkwartier van den Genera len Staf te Den Haag officieel contact ten aanzien van de verzorging van bioscoopvoorstellingen voor militairen. In gemeenten, waar bioscopen gevestigd zijn, zijn in dit verband speciale voorzieningen ge troffen, terwijl de verhuurders zich bereid hebben verklaard gratis films af te staan voor filmvoor stellingen in gemeenten, waar geen bioscopen ge vestigd zijn, en welke voorstellingen door de rei zende bioscopen worden verzorgd. Wekelijks worden zoodoende tientallen bioscoop voorstellingen ten behoeve van militairen georga niseerd. Bovendien heeft het Hoofdbestuur in en kele speciale gevallen eenige plaatselijke commis sies in meer geïsoleerde gemeenten op haar verzoek op de Lijst van Geen Bezwaar geplaatst, opdat ook daar de militairen in het genot van bioscoopvoor stellingen zouden kunnen worden gesteld. Ook in deze gevallen worden de films door de verhuurders gratis geleverd. Langzamerhand komt het echter te veelvuldig voor, dat cantine-commissies en ook militairen, die zich voorstellen als vertegenwoordiger van een of andere groep, op eigen gelegenheid tot de verhuur ders wenden met het verzoek films te willen leve ren. Deze verzoeken gaan dan geheel buiten de officieele instanties om en bezorgen, zooals van zelf spreekt, den filmverhuurders veel overlast, terwijl het werk voor Ontwikkeling en Ontspan ning er door in de war dreigt te geraken. Het Hoofdbestuur acht het niet juist, dat in deze gevallen aan de ingediende verzoeken wordt vol daan. De voorstellingen behooren hoofdzakelijk te worden gegeven via de daarvoor in het leven ge roepen instanties. Dit sluit niet uit, dat het Hoofdbestuur gaarne bereid is om te bevorderen, dat, indien zulks noo- dig mocht blijken, het aantal bioscoopvoorstellingen voor militairen nog wordt uitgebreid. WIJZIGINGEN LEDENLIJST Pag. 15 Amsterdam. Ambio N.V. De heer E. C. A. Kaposi is thans Direc teur. Pag. 17 Amsterdam. Prinsen Theater. Corr.-adres is thans Frederik v. Eeden laan 26, Hilversum. Tel. 4095. Pag. 20 Boxtel. Schrappen: Luxor Theater, Klooster straat 7. Pag. 31 Leeuwarden. Harmonie Bioscoop. In plaats van den heer J. H. Roel is be noemd tot leider de heer G. Smid. Pag. 42 Weesp. De Roskam. Corr.-adres: Zandvoortschelaan 172, Heemstede. (Post Aerdenhout). Pag. 44 Zwolle. Vereeniging ,,De Buitensocie- teit". Schrappen: A. Oudt, Penningmeester, Westerstraat 32a, wegens vertrek naar het buitenland.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 5