EEN DANIËL HAMBURGER FONDS Zooals in het verslag van de Buitengewone Ledenvergadering van 15 Januari is medegedeeld, heeft het Hoofdbestuur besloten tot de oprichting van een Daniël Hamburgerfonds. Het is de bedoeling, dat, zoodra de eerstvol gende, in Maart te houden algemeene vergade ring haar sanctie aan dit besluit gegeven heeft, een -stichting in het leven wordt geroepen, welke het beheer krijgt over de aan dit fonds ter beschik king gestelde gelden. Het Bestuur dezer stichting zal door het Hoofd bestuur worden benoemd, terwijl het Voorzitter schap zal worden aangeboden aan den heer D. Hamburger Jr. Men stelt zich voor, de inkomsten der stich ting te verkrijgen uit subsidies en donaties; als eerste bijdrage zal de Nederlandsche Bioscoop- Bond een bedrag van 5000.verkregen uit de weerstandskas, in dit fonds storten. Het desbetref fende besluit zal vanzelfsprekend eveneens door de eerstkomende algemeene vergadering moeten worden bekrachtigd. Het fonds dient ter voorziening in bijzondere nooden, namelijk om steun te verleenen aan per sonen, die in het Nederlandsche film- en bio scoopbedrijf werkzaam zijn geweest en in behoef tige omstandigheden zijn komen te verkeeren. BLOEDTRANSFUSIE -PROPAGANDAFILM Door de Centrale Bloedtransfusiecommissie van het Nederlandsche Roode Kruis is een film van ca. 180 meter lengte samengesteld, een zoogenaam de bloedtransfusie-propagandafilm Het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bio scoop-Bond heeft op verzoek van het Hoofdbe stuur van het Nederlandsche Roode Kruis zijn medewerking toegezegd om deze propagandafilm in de bioscopen te doen vertoonen. Zooals men weet heeft de Bloedtransfusiedienst van het Roode Kruis tot taak er zorg voor te dra gen, dat in oorlogstijd in het geheele land een vol doende hoeveelheid bloed ter beschikking zal zijn om het leven van gewonde militairen en burgers te redden. In ons land zullen naar de laatste gegevens uit de medische litteratuur minstens 100.000 bloed gevers gereed moeten staan, hetgeen wil zeggen, ongeveer 1 op elke 80 inwoners. De belangrijkste taak der Centrale Commissie is nu om de bevolking met alle middelen op te wek ken zich terstond in grooten getale als bloedgever aan te melden. Het Hoofdbestuur heeft daartoe gaarne zijn medewerking verleend en het vertrouwt erop, dat de leden-exploitanten het Roode Kruis in zijn menschlievend werk zullen steunen. Overeengekomen is, dat de bloedtransfusiefilm belangeloos in de bioscopen zal worden vertoond overeenkomstig een daartoe samengesteld distri butieschema. Van 5 tot 12 Januari is de film vertoond in de Rotterdamsche bioscopen, deze week loopt zij in Den Haag en van 19 tot 26 Januari zullen de Am- sterdamsche bioscopen haar vertoonen. Na 26 Ja nuari zal de film in de bioscopen der overige ge meenten loopen. De exploitanten in de daarvoor in aanmerking komende gemeenten zullen dan tijdig een verzoek ontvangen om hun afdeelingsbestuur te berichten of zij bereid zijn de propagandafilm in hun pro gramma op te nemen. De propagandafilm is door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring toe laatbaar verklaard voor personen boven 14 jaar, zoodat exploitanten, die een hoofdfilm vertoonen voor personen voor alle leeftijden, dit filmpje niet in hun programma kunnen opnemen. GEEN JEUGDVERBOD IN VENRAY Sedert 11 Januari 1935 geeft de Raad der ge meente Venray aan Burgemeester en Wethouders ieder jaar opnieuw de bevoegdheid het ter plaatse bestaande jeugdverbod (artikel 141 van de Alge meene Politieverordening en art. 5 der Bioscoop verordening) voor een proeftijd van een jaar buiten werking te stellen. Burgemeester en Wethouders deelen aan het Hoofdbestuur mede, dat zij in hun vergadering van 12 Januari j.1. opnieuw zulk een besluit ge nomen hebben voor het jaar 1940. Het besluit luidt als volgt: Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray. Gelet op het besluit van den Gemeenteraad d.d. 29 December 1939; Vertrouwende, dat de bioscoopexploitant te Venray slechts films zal vertoonen, die in deze gemeente toelaatbaar geacht worden voor de be treffende leeftijdsgrenzen; Besluiten: Artikel 141 van de Algemeene Politieverorde ning Venray en Artikel 5 der Bioscoopverordening buiten werking te stellen voor het jaar 1940, doch onder bepaling, dat deze beschikking te allen tijde ook voor het einde van het jaar kan worden in getrokken. 10

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 12