het veld moeten ruimen voor de halve guldens en de guldens. In totaal is het aantal munten met ca. een derde toegenomen, terwijl de waarde verdub beld is. Een mooier resultaat hadden wij ons niet kunnen wenschen. Het Bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord is den bioscoopbezoekers hartelijk dankbaar voor hun milde gaven en betuigt allen in het film- en bioscoopbedrijf, die door hun medewerking zulk een schitterend resultaat hebben mogelijk ge maakt, de diepste erkentelijkheid. Ook moge dank worden gebracht aan hen, die door hun vlijtige hulp dagen achtereen bij de tel ling van de opbrengst op het Bondsbureau het Bestuur van de Stichting in staat hebben gesteld, de totaal-opbrengst reeds eenige dagen na beëin diging der collecte te publiceeren. DE ZUIDELIJKE NAKEURING Wij vernemen, dat de voorbereidende werk zaamheden in verband met de reorganisatie van het keuringsorgaan der K.F.C, ingevolge de nieu we overeenkomst tusschen den Nederlandschen Bioscoop-Bond en de Vereeniging van Noord- Brabantsche- en Limburgsche Gemeenten voor Gemeenschappelijke Filmkeuring thans zoover ge vorderd zijn, dat het nieuwe Keuringsorgaan op 12 Februari a.s, een aanvang zal maken met het nakeuringswerk. In het volgend nummer van dit Orgaan hopen wij de namen te kunnen publiceeren van hen, die tot lid der Nakeuringscommissie benoemd zijn. In een binnenkort te houden speciale vergade ring van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders zal Prof. Mag. Dr. J. B. Kors O.P., van de Universiteit te Nijmegen, een inleiding houden over de Katho lieke Nakeuringsnormen. In deze vergadering zal de heer A. H, Boekraad, die zitting heeft in het Bestuur van het keuringsorgaan, een uiteenzetting geven van de organisatie der nakeuring. BIOSCOOP RECL AME-EXPLOIT ANTEN In het vorig nummer van dit Orgaan is vermeld, dat de heer W. Quist, eigenaar van Actief Film te Groningen, het lidmaatschap van de Nederland- sche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitan ten per 1 Januari 1940 had opgezegd, naar aanlei ding waarvan de ledenvergadering dezer Vereeni ging op 27 December 1939 besloten had een ver bod aan haar leden uit te vaardigen om vanaf 1 Januari 1940 zaken op het gebied van de bio scoopreclame met genoemden heer te doen. Thans kan echter worden medegedeeld, dat de heer Quist zijn opzegging van het lidmaatschap op 31 December 1939 schriftelijk heeft ingetrokken, zoodat de door de algemeene vergadering genomen besluiten, waaronder het uitgevaardigd verbod aan de leden van de Vereeniging om zaken met ge noemden heer Quist te doen, automatisch zijn ver vallen. 12 DEKEN VAN GROENLO TEGEN VERHOOGING VERMAKELI)KHEIDSBELASTING Om de noodige bijdragen van het Rijk te kunnen ontvangen hadden B. en W. van Groenlo zich genoodzaakt gezien om bij den Raad een voorstel in te dienen, de vermakelijkheidsbelasting te ver- beogen van 10 op 20%. Tegen dit voorstel rees vanuit den Raad krach tig verzet. Een verhooging zou volgens de leden niet alleen den nekslag beteekenen voor de liefheb berijgezelschappen, maar ook den ondergang van cte bioscoop ter plaatse, met het gevolg, dat de in gezetenen elders de bioscoop zouden bezoeken. Opmerkelijk is, dat Wethouder Frank in de ver gadering mededeelde, dat ook de Deken van Groenlo groote bezwaren had tegen verhooging dezer belasting, omdat, indien de verhooging van kracht zou worden, de parochieele bioscoop ge sloten zou moeten worden. Nadat de Voorzitter, die verklaarde tegenover het voorstel niet sympathiek te staan, toegezegd had nog eens extra moeite te zullen doen om aan de verhooging te ontkomen, werd het voorstel aan gehouden. INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men art. 6 van het betreffend Regle ment. Datum waarop in schrijving ver zocht is Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam van den houder der ex ploitatie-rechten 17 Dec. 1939 28 29 29 29 30 30 30 30 3 Jan. 1940 4 6 6 8 8 11 11 11 11 11 11 11 15 1) Hiermede 2) Hiermede Kerels van de kustwacht L.C.B. Standaard De laatste ronde Tobis Drie dagen van liefde Europa De man die de waarheid zoekt De negen vrijgezellen Liefdesspel Sensatie journalist De dood van den Czare- witch Blonde Leen, de apache meid Golden boy Wat heb je aan een man? De vrouw die hij begeerde -) Volledige bekentenis Justitieincognito Prins-avonturier „Serge Panine" Si tu m'aimes Straten zonder einde De man van de Niger Le grand élan Pioniers van de prairie Een hart met prikkeldraad Meisjes uit Weenen Eine Frau wie Du De terugkeer van den onz;chtbaren man ^™„.„a vervalt de titel: ,,En zij verdween in den mist vervalt de titel: „Alleen in naam" D.L.S, L.C.B. Standaard Paramount R.K.O. Radio Royalfilm Warnet- Munt L.C.B. Standaard Tobis Univ. Booking

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 14