VERKIEZING LEDEN HOOFDBESTUUR optreden de charme van den gentleman. Hij was een uitstekend pleitbezorger en wist t? confereeren, te overtuigen, hij wist in één woord: indruk te maken. Zoo kreeg hij met den steun van de door hem gebouwde organisatie in den rug, gehoor bij de Regeering, o.a. bij de samenstelling van de Bio scoopwet en het Bioscoopbesluit, en legde hij den grondslag voor de positie, welke de Bioscoop- Bond thans in het maatschappelijk bestel van ons land inneemt. De energie, die hij spaarde, zoodra de strijdbijl kon worden begraven, heeft hij dankbaar benut, om het gebouw, dat op den eenmaal gelegden grondslag moest worden voltooid, af te bouwen in overeenstemming met de wetten van statica en dynamica. Niet alleen het fundament, maar ook de muren en de zoldering moesten van deugdelijk ge halte zijn, op de juiste plaats en in de juiste ver houding worden aangebracht. De filmverhuurders, die kwantitatief in de min derheid zijn, kregen een evenredige plaats in de arbitrage, waarin hij zelf als lid van de Commissie van Geschillen een actieve rol heeft vervuld, en daarna eveneens in het Hoofdbestuur. Ten slotte heeft hij het dak op het gebouw gezet door dé instelling van den Ledenraad, die dezelfde evenredigheid mogelijk maakte bij den wetgeven- den arbeid. En nu de vlag in den nok geheschen is, de impo sante gevel naar binnen noodt, blijft hij, die de maker van dit alles was, op den drempel staan Hij aanschouwt zijn werk met trots en voldoe ning en gaat heen met de rustige overtuiging, dat hij alles achter kan laten, beheerd en verzorgd, zooals het een gebouw past, dat de jaren trotsee- ren moet. Maar wie er ook in moge wonen, wiens naam ook op de deur zal prijken, welke uitbouw in de toekomst wellicht ooit noodig zal zijn, de gevel, de stijl, de soliditeit, dat alles zal immer den geest, het karakter en de grootheid verraden van hem, die èn de architect èn de bouwer was. Dit te weten, zal den heer Hamburger bij zijn afscheid tot steun zijn en in zijn verder leven tot vreugde en voldoening. En zij die er in wonen gaan, zullen in dankbaar gedenken een goed gebruik maken van wat de bouwmeester hun ter verzorging heeft toever trouwd. Ingevolge artikel 12 F van het Algemeen Bonds reglement zullen in de jaarvergadering, welke in de maand Maart e.k. op een daarvoor nader vast te stellen datum zal worden gehouden, periodiek als Hoofdbestuurslid aftreden de heeren C. S. Roem te 's-Gravenhage en J. Wessel te Amsterdam. Bovendien moet in de vacature worden voorzien van Bondsvoorzitter, ontstaan door het aftreden van den heer D. Hamburger Jr. te Utrecht, die tevens aan de beurt van periodiek aftreden zou zijn geweest. Overeenkomstig artikel 12 B van het Algemeen Bondsreglement kan ieder lid voor elke open plaats ten minste één candidaat aanbevelen, doch zulk een aanbeveling moet door ten minste tien leden wor den ondersteund. Het Hoofdbestuur noodigt de leden uit namen, voornamen en woonplaatsen der gewenschte candi- daten aan het Bondsbureau schriftelijk, en door elf leden onderteekend, vóór 19 Februari e.k. op te geven. Voor de vacatures, ontstaan door het periodiek aftreden van de heeren Roem en Wessel, die ter stond herbenoembaar zijn, komen als candidaten alleen in aanmerking personen, die zelf of wier maat- of vennootschap, vereeniging of stichting lid zijn van den Bond en die tevens eigenaar, mede vennoot of bestuurder van een filmfabriek, film productiezaak, filmimport-zaak of filmverhuurkan toor zijn. In de keuze van den Voorzitter is de vergade ring geheel vrij, zoodat als candidaten in aanmer king komen zoowel zij, die eigenaar, mede-vennoot of .bestuurder van een filmfabriek, filmproductie zaak, filmimport-zaak of filmverhuurkantoor zijn, als zij, die eigenaar, mede-vennoot of bestuurder van een permanente of reizende bioscoop zijn. DONATEURSCHAP Voor het donateurschap van den Bond heeft zich aangemeld de NV. Gebrs. v. d. Bergh's Konink lijke Fabrieken te Oss, welke zich bezig houdt met de fabricage van tapijten, meubel-, bespannings- en gordijnstoffen. Eventueele bezwaren tegen de toelating moeten vóór 25 Januari a.s. bij het Hoofdbestuur worden ingediend. WIJZIGINGEN LEDENLIJST Pag. 31: Leek (Gr.), Corso Theater; Vennooten: T. Buursema, J. Knol en K. R. Lubbers, Tolbertstraat A. 108a te Leek. Pag. 40: Hollandia Bioscoop, Valkenburg. Tel. is niet meer 235, maar 2392.

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 5