DE JAARVERGADERINGEN DER AFDEELINGEN In de jaarvergadering van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders van den Bond, welke gehouden is te Amsterdam op 19 Februari 1940, is het jaar verslag van den Secretaris voor kennisgeving aangenomen en de rekening en verantwoording van den penningmeester met algemeene stemmen goedgekeurd. De begrooting voor het jaar 1940 is eveneens goedgekeurd met uitzondering van het Bestuursvoorstel om de contributie in zeven klas sen in. te deelen en wel ƒ400.— (eerste klasse) ƒ350.— (tweede klasse), ƒ300.— (derde klasse), ƒ250.— (vierde klasse), ƒ175.— (vijfde klasse), 125.— (zesde klasse), ƒ75.— (zevende klasse). In verband hiermede is een commissie benoemd bestaande uit de heeren L. C. Barnstijn, L. Katz, F. L. D. Strengholt, C. v. d. Wilden en A, Benno, welke een voorstel zal ontwerpen om tot een an dere contributie-indeeling te geraken. Als Vice- Voorzitter is met algemeene stemmen herkozen de heer J. Wessel en de heer J. S. Croeze is als com missaris bij acclamatie herbenoemd. Met algemeene stemmen is voorts besloten de heeren C. S. Roem en J. Wessel, die periodiek af tredend waren als lid van het Hoofdbestuur, op nieuw voor deze functie candidaat te stellen. In de vacature van lid-filmverhuurder van den Ledenraad, ontstaan door het bedanken van den heer G. H. Witmondt is voorzien door de benoe ming van den heer H. J. D. Daudey, terwijl de heer H. S. Boekman in de plaats van den heer Witmondt is aangewezen als lid-filmverhuurder van de Prijzen-Commissie. Op Zaterdag, 24 Februari werd onder Voorzitterschap van den heer W. K. G. van Roven de jaarlijksche ledenvergadering van de Afdeeling Amsterdam van den Nederlandschen Bioscoop-Bond op het Bondsbureau te Amsterdam gehouden. Van de 37 aangesloten zaken waren 25 verte genwoordigd. Tot de gasten behoorde de Voor zitter van den Afdeelingsraad, de heer R. liges Jr., uit Rotterdam. Het jaarverslag over 1939 van den Secretaris den heer C. A. H. F. Hinke, alsmede de rekening en verantwoording over het afgeloopen boekjaar, uitgebracht door den Penningmeester, den heer J. M. P. ter Linden, werden goedgekeurd. De be grooting voor het jaar 1940 werd conform het concept goedgekeurd. Daarbij werd o.m. de sub sidie voor de Stichting Bio-Vacantieoord op een som van ƒ250.vastgesteld. De twee periodiek aftredende Bestuursleden de heeren W. F. Dubbeldeman N.V. (Ambio) en J M. P .ter Linden (N.V. City Theater), werden herkozen. Tot lid der Prijzen-Commissie werd gekozen in de plaats van den heer A. P. du Mée de heer A. Gelder (N.V. Cineac). Tot leden van de Commissie van Verificatie werden benoemd de heeren E. Scholte (Rem- brandt Theater), A. I. Swaap (Van Swinden Iheater) en E. Kaposi (Cinema Royal). Voor het lidmaatschap van den Afdeelingsraad werd het periodiek aftredende lid, de heer H. Ehr- lich (N.V. Tubem), opnieuw aangewezen. Met algemeene stemmen werd besloten voor het Voorzitterschap van den Bond candidaat te stel len den heer C. S. Roem, thans Vice-Voorzitter van den Bond. Vervolgens werd met algemeene stemmen op instigatie van het lid, de NV. Cineac, een motie MOTIE AFDEELING AMSTERDAM In de op Zaterdag, 24 Februari 1940 gehouden Jaarlijksche Ledenvergadering, van de Afdeeling Amsterdam van den Nederlandschen Bioscoop- Bond, waarbij van de 37 aangesloten zaken er 25 vertegenwoordigd waren, is met algemeene stem men de navolgende motie aangenomen: De Jaarlijksche Ledenvergadering van de Afdee ling Amsterdam van den Nederlandschen Bio scoop-Bond, gehouden op Zaterdag, 24 Februari 1940 op het Bondsbureau te Amsterdam: Overwegende, dat bij de elders gehouden be sprekingen over de vacature van Voorzitter van den Bond tegenstellingen tusschen de verschillen de in den Bond bestaande groepen worden toege spitst, waardoor de eenheid in den Bond dreigt gevaar te loopen; van oordeel dat het Bondsbelang met zich brengt, dat de meest geschikte persoon, ongeacht welke positie deze in het bedrijf inneemt, het Voor zitterschap van den Bond behoort te bekleeden; van oordeel verder dat zulks zoowel nu als in de toekomst het best kan worden bevorderd, wan neer het evenwicht, dat tusschen de verschillende groepen in alle bestuurscolleges van den Bond is bereikt, in het Hoofdbestuur consequent wordt doorgevoerd; besluit het Hoofdbestuur te verzoeken middels wijziging van de Statuten en het Algemeen Bonds reglement den weg te openen, welke ertoe kan leiden, dat het Hoofdbestuur in het vervolg word!: samengesteld uit evenveel filmverhuurders als bioscoop-exploitanten; besluit verder deze motie ter kennis te brengen van het Hoofdbestuur, den Afdeelingsraad en de besturen der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders en der zusterafdeelingen.

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 5