aangenomen, waarin met het oog op consequente doorvoering van het reeds in alle Bestuurscolleges van den Bond bereikte evenwicht tusschen de verschillende bedrijfsgroepen gevraagd wordt, ook het Hoofdbestuur in het vervolg te doen sa menstellen uit evenveel filmverhuurders als bio scoopexploitanten. De Afdeeling Rotterdam heeft haar jaarverga dering gehouden op Donderdag, 22 Februari j.1. In deze vergadering werd het jaarverslag van den Secretaris voor kennisgeving aangenomen, de re kening en verantwoording van den penningmees ter goedgekeurd en de begrooting voor 1940 vast gesteld. Als Vice-Voorzitter der Afdeeling werd herkozen de heer H. Gerschtanowitz, als lid van den Afdeelingsraad, tevens lid van den Leden raad, de heer R. Uges Jr. Bij de verkiezing van den Afdeelingsvoorzitter, welke moest plaatsvinden in verband met perio diek aftreden van den huidigen functionaris, staakten de stemmen, eenige keeren achtereen, weshalve op verzoek van een der candidaten werd besloten veertien dagen later opnieuw een afdeelingsvergadering te beleggen, ter verkiezing van een Voorzitter en een lid van den Afdee lingsraad. De Afdeeling „Het Oosten" hield haar jaarlijk- sche ledenvergadering op 22 Februari te Arnhem. Tot Vice-Voorzitter der Afdeeling werd benoemd de heer Ch. v. Biene, die tevens als afgevaardigde naar den Afdeelingsraad werd gekozen. De perio diek aftredende Bestuursleden, de heeren Joh. Miedema en W. G. Veldhuizen, werden herkozen. Eveneens werd de heer A. Jansen herkozen als lid van den Afdeelingsraad. Aangenomen werd een voorstel van het Afdeelingsbestuur om de mini mum Afdeelingscontributie te stellen op 5 in plaats van op 10 van de Bondscontributie. De rekening en verantwoording over 1939, sluitende met een bedrag van ƒ979.17, werd goedgekeurd en de begrooting voor 1940 werd vastgesteld op 946.59. Met algemeene stemmen werd besloten den heer Miedema uit Deventer, candidaat te stel len voor het Voorzitterschap van den Bond. Van de Afdeeling „Het Westen" is een mede- deeling ingekomen, dat het Bestuur dezer Afdee ling na de gehouden jaarvergadering er als volgt uitziet: Jos. van Bommel, Voorzitter; F. J. de Jong, Penningmeester; N. Ortje, A. J. Silvius en J. van Bentum, leden, In de jaarvergadering van de Afdeeling „Het Centrum" is in de Voorzittersvacature, welke was ontstaan door het bedanken van den heer I. Cohen Barnstijn uit Utrecht, voorzien door de benoeming van den heer P. van Twisk uit Den Helder. Het Bestuur van genoemde Afdeeling ziet er thans als volgt uit: P. van Twisk, Voorzitter; J. van Bentum, Penningmeester; J. C. Weber, Ch, Hart en J. F. Willems, leden, In plaats van den heer Prager. die niet als Be stuurslid is herkozen, is de heer P. van Twisk in diens plaats benoemd tot lid van den Afdeelings raad en den Ledenraad. HET VERSLAG VAN DEN LEDENRAAD In het verslag van den d.d. 12 Februari gehou den Ledenraad stond vermeld, dat het beroep van den Voorzitter van den Afdeelingsraad van de beslissing van het Hoofdbestuur, d.d, 28 No vember 1939, waarbij aan den heer A. Chermoek te Rotterdam toestemming is verleend tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop aan den Coolsingel 91 te Rotterdam, met acht tegen zes stemmen verworpen is en derhalve de beslis sing van het Hoofdbestuur werd bekrachtigd. Ter verduidelijking zij echter vermeld, dat vóór het beroep van den Voorzitter van den Afdee lingsraad acht stemmen, en tegen dat beroep zes stemmen werden uitgebracht, zoodat niet de ver- eischte twee derde meerderheid verkregen werd, welke noodig is om de beslissing van het Hoofd bestuur te vernietigen. Het beroep werd dus met zes tegen acht stemmen verworpen. CANDIDAATSTELLING Bij het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond zijn vóór 1 Maart 1940 lijsten in gediend, alle voorzien van een voldoend aantal handteekeningen, als bedoeld in artikel 12 van het Algemeen Bondsreglement, waarbij voor het Voor zitterschap van den Bond (vacature D. Hambur ger Jr.) candidaat zijn gesteld (in alfabetische volgorde): de heeren A, H. Boekraad, te Eindho ven, Joh. Miedema te Deventer en C. S. Roem te 's-Gravenhage. De verkiezing uit deze candidaten zal plaats vinden in de jaarvergadering, welke, zooals reeds gemeld, gehouden wordt op 1 April a.s. te Am sterdam. Bovendien zijn in de vacatures-Roem en Wessel (periodiek aftredend) lijsten ingediend, voorzien van een voldoend aantal handteekeningen, waarop als namen van de candidaten uitsluitend die van de beide aftredenden zijn genoemd, zoodat de heeren C. S. Roem en J. Wessel in de komende jaarvergadering bij enkele candidaatstelling ver kozen verklaard zullen worden.

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 6