drastische maatregelen moesten worden genomen om een der Roosendaalsche bioscoopexploitaties van den ondergang te redden. Te meer daar het volgens B. en W^. niet de be doeling was de belasting te verhoogen, maar uit sluitend om te voorkomen, dat een onjuiste toepas sing van de verordening langer zou worden be stendigd, sprak het Hoofdbestuur de verwachting uit, dat niet zoozeer de wijze van berekening der vermakelijkheidsbelasting, die immers in overeen stemming was met de bedoeling der verordening en met het algemeen geldend gebruik, zou worden ge wijzigd, doch zoo noodig wel de redactie van de desbetreffende artikelen der verordening. Tot groote voldoening van het Hoofdbestuur en niet in het minst van de exnloitanten ter plaatse, hebben B. en W. inmiddels van hun voornemen afgezien en hun voorstel tot wijziging der gebrui kelijke toepassing van de verordening, op aan dringen van den Raad teruggenomen met de mededeeling, dat de redactie der verordening zal worden gewijzigd. JAARVERGADERING BIOSCOOPRECLAME EXPLOITANTEN Op Vrijdag, 26 April, is op het Bondsbureau de vierde Jaarlijksche algemeene ledenvergadering van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoop- reck'me-Exploitanten gehouden onder leiding van haren Voorzitter, den heer L. Calff uit Amsterdam. Het jaarverslag over 1939 werd onder dankzeg ging aan den Secretaris voor kennisgeving aan genomen. De rekening en verantwoording van het financieel beheer in 1939 werd goedgekeurd, ter wijl de door het Bestuur ingediende concept- begrooting van ontvangsten en uitgaven voor 1940 conform dit concept werd vasgesteld. In de Bestuursvacature, ontstaan door het perio diek aftreden van den heer A. C. van Dam, werd voorzien door de benoeming van den heer B. Sam- son, firmant van Samsons Reclamebureau te Rot terdam. Na ampele discussie werden voorts nog eenige andere Bestuursvoorstellen aangenomen. Aan de rondvraag werd door verschillende leden deelgenomen. ENQUÊTE NAAR DE FILMBELANGSTELLING Tot onze spijt zien wij ons genoodzaakt er op te wijzen, dat de medewerking van de bioscoop exploitanten, betrokken bij het onderzoek naar de filmbelangstelling, tot heden niet aan de verwach tingen heeft beantwoord. Gedurende de eerste weken, dat dit onderzoek gaande is, is nog niet de helft van de statistiekkaarten op het Bureau voor de Statistiek ontvangen. Aangezien het voor dit Bureau ondoenlijk is elke week een aantal rappels uit te zenden, zij er dezerzijds nogmaals met klem bij de directie van de betrokken ondernemingen op aangedron gen, de haar toegezonden kaarten met gebruik making van een der eveneens bijgevoegde port vrije enveloppen, ingevuld met de gegevens over de afgeloopen vertooningsweek, regelmatig bij het Centraal Bureau voor de Statistiek in te zenden. Het zal zeer op prijs gesteld worden, indien de verzending op Vrijdag zou kunnen geschieden, waardoor het Centraal Bureau in staat zal zijn de gegevens van week tot week bij te houden. Het verdient aanbeveling, vóór de invulling steeds de ingesloten toelichting te raadplegen en deze zorg vuldig te bewaren. Van geheimhouding der te verstrekken gegevens kan men verzekerd zijn. Ook zal voor een dusdanigen vorm van publicatie worden zorg gedragen, dat eventueel door het onderzoek bekend geworden bedrijfsresultaten der exploitanten niet afzonderlijk kunnen worden beschouwd. Het zal aan de leden duidelijk zijn, dat de aldus verkregen cijfers zoowel cultureele als zakelijke belangen kunnen dienen, weshalve wij op aller medewerking meenen te mogen rekenen. INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER M 12 Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men art. 6 van het betreffend Regle ment. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop in schrijving ver zocht is in Nederland worden uit houder der ex gebracht ploitatie-rechten 9 April 1940 De moord aan de Rivièra Actueel 12 Virginia city Warner 12 Een vrouw doet zaken Habé 16 Het Chineesche landhuis Nova 17 De Robin Hoods van het Westen Centra 17 Colorado onder terreur 19 De nacht van den brand Nova 19 Verboden liefde 19 Met voorbedachten rade Habé 19 De vrouw zijner keuze 20 Cycloon Centra 22 Alles gebeurde 's avonds1) Fox 22 Geheimen van het oer woud -) Centra 23 Huwelijksproblemen Warner 23 De Zwitsersche Robinson R.K.O. Radio 23 De inspecteur van Mesa City 23 Het Spaansche katje 23 Onder en boven de wet 24 Mag dat wel Erica? Ufa 24 Mickey, de straatjongen Centra 26 De laatste tango 4) Univ. Film Ag. In plaats van den titel „Het gebeurde des nachts". 2) In plaats van den titel „Tragedie var het oerwoud". In plaats van den titel „Een hart me prikkeldraad". 4) In plaats van den titel „September 1 338".

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 14