TERUGGAVE WAARBORGSOM III. Overtreding door een lid van den Nederland- schen Bioscoop-Bond van eenige bepaling van dit Bedrijfsbesluit, kan gestraft worden met waarschuwing, boete tot een bedrag van ten hoogste 5000.en boycot voor een be paalden duur of tot wederintrekkens toe. IV. Dit Bedrijfsbesluit treedt in werking op 9 Augustus 1940. Aldus vastgesteld te Amsterdam, op 5 Aug. 1940. In verband met het feit, dat de Firma Van Biene Löwenstein te Arnhem thans geen bedrijf, als bedoeld in artikel 6 der Statuten, meer exploi teert, houdt deze firma ingevolge het bepaalde in artikel 8b der Statuten wegens verlies der ver- eischten, op, lid van den Bond te zijn. Met het oog op het teruggeven van de door genoemde firma gestorte waarborgsom worden de leden, die op deze firma eventueel vorderingen mochten hebben, verzocht, daarvan ten spoedigste en wel uiterlijk binnen acht dagen na het verschij nen dezer publicatie, schriftelijk opgave te doen aan het Bondsbureau. TE HOUDEN VERGADERINGEN In aansluiting op een vroegere desbetreffende mededeeling deelen wij mede, dat de Procureurs- Generaal der 5 Gerechtshoven in ons land nader hebben bepaald, dat van te houden Bestuurs- en Ledenvergaderingen van organisaties als de onze, voor zoover aan die vergaderingen meer dan 20 personen deelnemen, uiterlijk 7 dagen van tevoren schriftelijk moet worden kennis gegeven aan den Procureur-Generaal van het Gerechtshof, binnen wiens ressort de organisatie is gevestigd. Gemakshalve en ter vermijding van onnoodige correspondentie kan worden volstaan met een tweemaandelijksche opgave. Dit laatste is dus al leen mogelijk, indien men voor een tijdvak van twee maanden vooruit weet, welke vergaderingen in die twee maanden zijn vastgesteld. In alle an dere gevallen moet men den hierboven genoemden termijn van 7 dagen in acht nemen. Volledigheidshalve vestigen wij er nog eens de aandacht op, dat deze schriftelijke kennisgeving aan den Procureur-Generaal niet noodig is voor alle gevallen, waarin het vergaderingen tot en met 20 personen betreft. ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Het Dagelijksch Bestuur van den Nederland- schen Bioscoop-Bond heeft in zijn laatstelijk ge houden vergaderingen besloten toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfs- reglement. te verkenen aan: de NV. Vereenigde Theaters, gevestigd te Heerlen, directeur: de heer A. H, Boekraad uit Eindhoven, tot het gaan exploiteeren van de vol gende permanente bioscopen: Hollandia Theater, Universal Theater en Stadsschouwburg Bioscoop te Heerlen, alsmede het Luxor Theater te Hoens- broek en het Capitol Theater te 's-Gravenhage; de NV. Rembrandt Theater te Arnhem, tot het gaan exploiteeren van het Arnhems Theater al daar; den heer P. Vink te Venlo, tot het gaan exploi teeren van een nieuwe permanente bioscoop in de gemeente Deurne; de NV. Rema, gevestigd Kalverstraat 226 te Amsterdam, tot het gaan exploiteeren van een nieuw filmverhuurkantoor, onder den naam van Algemeene Filmcentrale, als omschreven in arti kel 2 van het Algemeen Bedrijfsreglement, voor de volgende bedrijfstakken: a. het verhuren aan bioscopen van Nederlandsche en/of buitenlandsche films, echter met uitzon dering van journaal- en zelf vervaardigde do cumentaire films; b. het verhuren aan bioscopen van al of niet zelf vervaardigde documentaire films en films van z.g. losse actualiteiten. de Internationale Tobis Cinema NV., gevestigd te Amsterdam, tot het gaan exploiteeren van het Trianon Theater en het Rex Theater te Leiden. Dientengevolge hebben zich aangemeld voor het lidmaatschap van den Bond: De NV. Vereenig de Theaters te Heerlen en de heer P. Vink te Venlo. Eventueele bezwaren tegen toelating moe ten uiterlijk binnen acht dagen na het verschijnen dezer publicatie schriftelijk bij het Dagelijksch Bestuur worden ingediend. Voorts heeft het Dagelijksch Bestuur toestem ming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement, geweigerd aan: den heer L. H, J. Luxembourg te Arnhem, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop in het gebouw Buitenlust te Ede; den heer J. H. van Wette te 's-Gravenhage, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop in het gebouw Musica aldaar; de heeren G. Hart en J. Grootjes, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe reizende bioscoop.

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 11