Hetgeen de donateur in het onderhavig gesch'1 aan Van Dijk verweten heeft is, dat deze hem niet tijdig gewaarschuwd heeft, dat hij, Van Dijk, aansprakelijk was voor de exploitatie van de City Bioscoop te Oisterwijk, en dus voor de betaling van leverantiën ten behoeve van het bedrijf van die bioscoop. Gelet echter op de ruime omschrij ving van het doel van den Bioscoop-Bond in arti kel 2 der Statuten is het Hof van oordeel, dal de verhouding van Van Dijk als lid en van Gia- notten als donateur geacht kan worden, voor Van Dijk de verplichting tot een tijdig waarschuwen als vorenbedoeld in te sluiten. Een aanspraak, ge grond op het verzuim van zoodanige waarschu wing, valt daarom niet buiten de geschillen, die Statuten en Arbitrage-Reglement aan arbitrage onderwerpen. Uit de stukken heeft het Hof niet anders kun nen afleiden dan dat de vordering van den dona teur een beweerde aanspraak op Van Dijk betrof tot vergoeding van zekere schade, gegrond op een gedrag van Van Dijk, dat de donateur onrecht matig oordeelde, en waaromtrent arbiters hebben beslist, dat het inderdaad een onrechtmatige daad in burgerrechtelijken zin oplevert. Het in de arbi trale uitspraak vastgestelde feit toch, dat Van Dijk tegenover den donateur in kwestie niet in acht heeft genomen de zorgvuldigheid, welke voor hem, als lid van den Bond tegenover bedoel den donateur, in het maatschappelijk verkeer be tamelijk was, hield in burgerrechtelijken zin eer onrechtmatige daad in. Zooals gezegd vernietigde het Hof het vonnis van de Rechtbank met ontzegging van Van Dijk in de door dezen ingestelde vorderingen en diens veroordeeling in de kosten van het geding. DE BRANDSTOFFEN VOORZIENING VOOR BIOSCOPEN Op uitdrukkelijk verzoek van het Rijks-kolen- bureau vestigen wij er de aandacht van onze leden op, dat de stand van zaken bij de brandstoffen- voorziening van dien aard is, dat met het kolen- verbruik de grootst mogelijke zuinigheid moet worden betracht. Wij zijn er in geslaagd om eenige leden, die reeds in moeilijkheden verkeerden, te helpen, door een voorschot op de toewijzing te verkrij gen. Dit blijven echter uitzonderingen. Men dient er rekening mede te houden, dat geen extra toe wijzingen in het vooruitzicht zijn en dat men, althans voorloopig, met de geldende toewijzing zal moeten uitkomen tot 1 Januari a.s. ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Het Dagelijksch Bestuur heeft in zijn op 3 De cember 1940 gehouden vergadering besloten toe stemming, als bedoeld in artikel 8 van liet Alge meen Bedrijfsreglement, te verleenen aan: de door de heeren W. Kossen en W. A. v. d. Hoep aan te gane commanditaire vennootschap onder den naam W. Kossen Co., tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop in de buurtschap Breezand, gemeente Anna Pau- lcwna. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Ingevolge het bepaalde in artikel 8a der Statu ten houdt het lidmaatschap van den heer George Pal, alleeneigenaar van de Palstudio, Hoogstraat 185 te Eindhoven, per 31 December 1940 op. Het het oog op het teruggeven van den waar borg aan genoemden heer worden de leden viitge- nocdigd opgave van hun eventueele vorderingen op den heer Pal binnen 8 dagen na het verschij nen van dit orgaan aan het Bondsbureau te doen. DONATEURSCHAP Voor het donateurschap van den Nederland- schen Bicscoop-Bond heeft bedankt de NV. Ho- bimy, Loosduinschekade 222 te 's-Gravenhage, eigenaresse van het Capitol Theater aldaar. WIJZIGINGEN LEDENLIJST Bldz. 24. Het corr.-adres van den heer J. Kasdorp, exploitant van het Theater Modern te Eysden. is thans Meerssenerweg 166 te Maastricht; telefoon 2778. Bldz. 29. Het Universal Theater te Heerlen wordt thans onder den naam Scala Theater geëxploiteerd door Gebrs. van Bergen. Bldz. 48. Schoutens Reizend Bioscooptheater te Steenwijk is thans gevestigd: Irisplein 28 te Steenwijk. Bldz. 52. 's-Gravenhage: Splendid Film is thans gevestigd: Emmastraat 168, tel. 773874. Bldz. 56. De heer J. W. Maas te Hillegersberg is verhuisd naar Middelburgschestraat 6 te Scheveningen. RECTIFICATIE Op bladzijde 10 van het Officieel Orgaan No. 115 werd abusievelijk vermeld, dat de correspon dentie voor de N.V. Loet C. Barnstijns Film distributie en de N.V. Loet C. Barnstijns Film productie te 's-Gravenhage gericht moest worden aan den heer J. A. Overboom aldaar. De corres pondentie bestemd voor deze N.V.'s, alsmede voor de N.V. Loet C. Barnstijns Standaard Films dient echter te worden gezonden naar Bezuiden- houtscheweg 18, Den Haag. Artikel 2 luidt als volgt: „Deze Bond heeft ten doe! in het algemeen de bevordering en behartiging van de be langen van het Ncderlandsche film- en bioscoopbedrijf en c: v erheffing daarvan, en in het bijzonder de bevordering en behartiging van de bedrijfsbelangen van zijn leden." 8

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 10