DE OPERATEURSOPLEIDING EINDEXAMEN 15 Het Bestuur der Stichting Instituut voor Op leiding van Technisch Bioscooppersoneel" deelt mede, dat het eindexamen van den operateurscur sus zal plaats vinden op 22, 23 en 24 Juli a.s. Aan dit examen kan ook door niet-leerlingen van den cursus worden deelgenomen. Het examen zal een schriftelijk, een mondeling en een practijk ge deelte omvatten. Het schriftelijk gedeelte vindt plaats op 22 en 23 Juli in de electro-technische school te Amster dam. Geëxamineerd wordt in de vakken: electro- techniek, natuurkunde, radiotechniek, veiligheids voorschriften, electrische installaties. Het mondeling alsook het practijk gedeelte van het examen vindt plaats op 24 Juli a.s. in het ge bouw van den Nederlandschen Bioscoop-Bond te Amsterdam. Geëxamineerd wordt in de vakken: electrotechniek, natuur-/werktuigkunde, radiotech niek, installaties/veiligheidsvoorschriften, verlich tingstechniek, practijk. Als examinatoren zullen optreden de heeren Ir. J. O. M. Lockhorn, P. Lankester, F. Maartens en J. Schipper, leerkrachten aan de electro-technische school, J. Berman, chef van de technische dienst van een der Nederlandsche bioscopen en Ir. P. van Rossen, deskundige op het gebied van ver lichtingstechniek, acoustiek, e.d. In de examencommissie hebben behalve ge noemde heeren, de bestuursleden der Stichting zitting, te weten de heeren R. Uges Jr., Voorzitter O. P. Besseling, W, F. Dubbeldeman, H. W. Ha- genberg, F. v. d. Heyden, B. Meenhorst, J. S. v. d. Meer, J. Mulder en E. F. W. Trijssenaar. Van examinandi zal worden geëischt. dat zij een algemeene kennis bezitten van de volgende leerstof: a. Electrotechniek: Algemeene begrippen en hoofdwetten; inductie verschijnselen, wisselspanning- en stroom; draai- stroom; wisselstroom- en draaistroommachines; repulsiemotoren; transformatoren; omzetters; buis- en kwikdampgelijkrichters. b. Natuur- en werktuigkunde: Krachten; bewegingen; koppel; arbeid; vermo gen; warmte; licht; lichtgolven; lichtbronnen; spec trum; onzichtbare straling; weerkaatsing; breking; lenzen; beginsel van enkele optische toestellen. Geluid; geluidstrillingen; grenzen van hoorbaar heid; toonhoogte; toonladder; echo; nagalm. c. Radiotechniek: Wisselstroom; inductieve en capacitieve weer stand; slingerketens; versterking; regeling; luid sprekers; pick-ups; microfoon; fotocellen. d. Installaties, Voorschriften enz.: Algemeen inzicht van opwekking, distributie, gebruik van electrisch arbeidsvermogen. Gevaren voor menschen en dieren, brandgevaar, beveili gingsmaatregelen. Genormaliseerde symbolen op teekeningen voor electrische brandblusch- en brandalarmeeringsin- stallaties. Verschillende schakelingen voor electrische ver- lichting, reserve-stroombronnen voor bioscopen, gebruikelijke genormaliseerde leidingen. Elementen en accumulatoren. Oproepsystemen. Geluid, decibel, telefonie, eenvoudige telefonische verbinding. Bijzondere voorschriften voor de electrische in stallaties in de bioscopen. (N. 1010). e. Verlichtingstechniek. Hoofdzaken der tooneelbelichting. acoustiek e.d. f. Practijk. Kennis van de werking en samenstelling van geluidsf^lmprojectie-installaties en toebehooren. N.B. Er zij op gewezen, dat speciale aandacht zal worden besteed aan de kennis der brandveilig heidsvoorschriften. Voldoende kennis van dit on derdeel is vereischt voor het behalen van het diploma. Er zullen twee verschillende diploma's worden uitgegeven, namelijk diploma A en diploma B. Het diploma A wordt verstrekt aan hen. die den cursus met goed gevolg hebben doorloopen en aan operateurs, die nog geen drie jaar in de prac tijk werkzaam zijn. Dit diploma geeft den houder nog niet onmiddellijk de bevoegdheid om zelfstan dig filmvoorstellingen te leiden. Deze bevoegdheid wordt eerst verkregen nadat is gebleken, dat men een bepaalden tijd, varieerende van 1 tot 2 jaar, naar tevredenheid als operateur werkzaam is ge weest. Het diploma wordt dan vervangen door het diploma B, dat den houder algemeene be voegdheid verleent. Aan operateurs, die reeds langer dan drie jaar naar tevredenheid in de practijk werkzaam zijn en het ,examien met goed gevolg afleggen, wordt on middellijk het diploma B verstrekt. Zij, die aan het eindexamen wenschen deel te nemen, kunnen zich tot en met 14 Juli a.s. bij het Secretariaat der Stichting, Jan Luykenstraat 2 te Amsterdam, telefoon 23014 en 23126, aanmelden. Er dienen hiervoor speciale formulieren ite worden gebezigd, welke op aanvrage worden verstrekt. Deelneming aan het examen is geheel kosteloos. Nadere inlichtingen kunnen eveneens op boven genoemd adres worden ingewonnen

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 17