PAASCHCOLLECTE BIO-VACANTIEOORD PERCENTAGE WIJZIGING OMZETBELASTING EILMBESCHADIGING zij voor deze film geen bewondering had en haar troebel en verward vond. Te rechter tijd erop ge wezen, dat deze kwalificaties toch weinig met goe de zeden of openbare orde te maken hadden, kwam de commissie tot inkeer, doch weigerde haar gezicht te verliezen. Van de herkeuring mocht de exploi tant geen prestige-kwestie maken Het zoeken naar nuanceeringen, die buiten het bereik van het Strafwetboek vallen, kan stellig nuanceeringen opleveren, die buiten de rechtsbe- doeling dreigen te vallen." Het bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord deelt mede, dat de opbrengst der Paaschcollecte 1947 ƒ132.000,bedraagt, waarbij inbegrepen een bedrag van ƒ177.24 aan vreemde valuta. De opbrengst per Afdeeling is als volgt: Amsterdam ƒ27.209,47 Den Haag 17.095,45^ Rotterdam 9.876,49^ Het Centrum 20.675,46^ Het Westen „13.831,57 Het Zuiden „18.154,09^ Het Oosten 15.093,10 Het Noorden9.887,11 Vergelijkt men de aan de leden-exploitanten toegezonden gespecificeerde opgave, met de op brengsten van de Paaschcollecte 1946, welke in totaal 206.451,14^2 beliepen, dan valt een daling te constateeren van 74.451,14^, hetgeen onge twijfeld mede zijn oorzaak vindt in de huidige spanning tusschen lonen) en prijzen. Dat neemt niet weg, dat een bedrag van 132.000,nog alleszins een belangrijke bijdrage moet worden geacht in het zegenrijke werk van ons charitatief monument te Bergen aan Zee. Het bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord spreekt zijn groote waardeering uit voor de mede werking, welke het van de leden-exploitanten en hun personeel mocht ondervinden. Het zegt te vens hartelijk dank aan allen, die met veel geduld den inhoud van de talrijke collectebussen hebben geteld, en niet in het minst natuurlijk aan de tien duizenden milde gevers en geefsters uit het ge- heele land. In de op 4 Juni j.1. door de Eerste Kamer aan genomen „Wet Belastingherziening 1947", welke waarschijnlijk binnenkort in het Staatsblad zal worden geplaatst, is in artikel 11 o.m. bepaald, dat het tarief van de omzetbelasting met ingang van 1 Juli a.s.: 3 (drie) zal bedragen. In verband hiermede zal dus voortaan, te be ginnen met de ontvangsten van Dinsdag, 1 Juli 1947, op de wekelijksche afrekenstaten, ter bere kening van de netto-recette, naast de vermake- lijkheidsbelasting een aftrek van omzetbelasting ad 3 (in plaats van 2 zooals tot dusver ge bruikelijk) kunnen worden toegepast. Voor wat betreft de speelweek 27 Juni tot 3 Juli zullen derhalve de totale bruto-ontvangsten en de daarvan verschuldigde vermakelijkheidsbelas- ting gesplitst moeten worden naar de perioden 27 Juni tot 30 Juni en 1 Juli tot 3 Juli; van het eerste gedeelte is 2, van het tweede gedeelte 3 omzetbelasting aftrekbaar. Op de thans in druk zijnde nieuwe formulieren zal uiteraard met de percentage-wijziging rekening worden gehouden en voor zoover om een of andere reden in de toekomst nog „oude" formulieren ge bruikt zullen worden, gelieven de exploitanten zelf het nieuwe percentage daarop aan te brengen. Bij de in de afgeloopen maanden in de verschil lende bioscopen ingestelde technische controles is komen vast te staan, dat in vele gevallen de roteerende onderdeelen der projectie-apparaten, te weten transportrollen, drukrollen en tamboers, zich in een min of meer versleten toestand bevon den. Dit geldt eveneens voor de doofkamers der apparaten. Aangezien dergelijke versleten onderdeelen, waarmede de films voortdurend in aanraking zijn, zeer gemakkelijk filmbeschadiging veroorzaken, komt het ons gewenscht voor er de aandacht op te vestigen, dat de erkende handelaren vorenbe doelde onderdeelen uit voorraad kunnen leveren. Dit geldt op het oogenblik nog niet voor doof kamers, doch deze kunnen, wanneer zij zijn uitge sleten, op zeer snelle wijze worden gerepareerd. Daar onder de huidige omstandigheden met het beschikbare filmmateriaal uiterst voorzichtig dient te worden omgegaan, verzoeken wij de leden met nadruk de operateurs te willen instrueeren, dat, wanneer zich vorenstaande slijtage-verschijnselen voordoen, onmiddellijk maatregelen worden ge nomen om deze te verhelpen.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 7