c. 20 kelijkste en goedkoopste weg te bewandelen door de meest banale en vulgaire succesfilms te verto nen, hetgeen noodzakelijkerwijs moet leiden tot geestelijke verarming van ons volk. De hoop werd uitgesproken, dat de Regering alsnog haar plannen zal herzien, in die zin, dat de culturele belangen niet bij voorbaat in ernstige mate zullen worden aangetast. Afschriften werden gezonden aan de Ministers van Economische Zaken, van Financiën, en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, alsmede aan de Vereniging van Nederlandse Ge- meenten en de gemeentebesturen van Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Eindhoven en Groningen. Adres van liet N.V.V. Ook het Nederlands Verbond van Vakvereni gingen heeft een adres gezonden aan de Minister van Binnenlandse Zaken, waarin er op wordt ge wezen, dat de voorgestelde verhoging juist het vermaak treft, dat de arbeiders bij voorkeur be zoeken. In het adres wordt voorts betoogd, dat het be zoek aan de inrichtingen van vermaak zou dalen, waardoor de verwachte hogere belastingopbrengst achterwege blijft, terwijl onder de artisten werk loosheid zou optreden. ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Be- drijfsreglement, te verlenen aan: de firma Bouts Putzeys te Lutterade (gemeen te Geleen), tot het gaan exploiteren van een per manente bioscoop, genaamd Luxor Theater, te Sitterd alsmede tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop, genaamd Royal Theater, te Lutterade, zulks onder bepaalde voor waarden. TOELATING LIDMAATSCHAP Het Hoofdbestuur heeft besloten de N.V. Astoria Nova te Dordrecht toestemming te ver lenen tot het wederom in exploitatie nemen van het Astoria Theater te Dordrecht, dat tot heden via de Lijst van Geen Bezwaar werd geëxploiteerd en genoemde N.V. in verband daarmede tevens in haar lidmaatschapsrechten te herstellen, zulks op grond van de overweging, dat zij reeds op 9 Mei 1940 als lid stond ingeschreven. Het Hoofdbestuur heeft besloten de heer Max de Haas, Keizersgracht 530, Amsterdam, weder om als lid-filmproducent van de Nederlandsche Bioscoop-Bond te beschouwen, op grond van de overweging, dat de onderbreking van zijn lidmaat schap tijdens de bezetting te wijten was aan over macht. Voorts zijn tot het lidmaatschap van de Neder landsche Bioscoop-Bond toegelaten: de heer J. A. Olde Dubbelink, Wilhelminastraat 4 te Denekamp, exploiterende het Astoria Theater aldaar; de firma J. en H. Hollemans, Kerkstraat 48, Veendam, exploiterende het Lido Theater te Oude Pekela; de Stichting Haagsche Christelijke Filmactie, Benoordenhoutseweg 90, 's-Gravenhage, exploi terende de C.E.F.A. Bioscoop in gebouw Excel sior aldaar; de heer H. H. Holman, Bentheimerstraat 41, Coevorden, exploiterende de gelijknamige bio scoop te Coevorden, zulks met ingang van 2 Januari 1948. AANMELDING DONATEURSCHAP Voor het donateurschap van de Bond hebben zich aangemeld: de heer E. F. Zanoli te Amsterdam (Agent Lux Film S.A., Rome): de heer D. Falkenburg te IJsselmuiden (Film en projectieverzorging aan boord van passagiers schepen). Eventuele bezwaren tegen de toelating gelieve men binnen acht dagen na ontvangst van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. REGLEMENT TER ZAKE VAN DE FILMVERTONING Artikel 1. A. Het is aan de leden-exploitanten van de Neder landsche Bioscoop-Bond niet toegestaan om in een zelfde vertoningsweek, als bedoeld in artikel 3 van de „Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films", meer dan één hoofdfilm per theater te vertonen of aan te kondigen. B. Onder dit verbod valt niet het vertonen van hoofd films in gemeenten, waar ten hoogste twee gewone permanente bioscopen zijn gevestigd, in welke ge meenten de leden in eenzelfde vertoningsweek niet meer dan twee hoofdfilms en in eenzelfde voorstelling en per dag niet meer dan één hoofdfilm mogen ver tonen. Voor zover leden-exploitanten van de Nederlandsche Bioscoop-Bond één of meer reizende bioscopen ex ploiteren, is het aan hen niet toegestaan om gedurende de tijd, dat zij op achtereenvolgende dagen in een zelfde plaats voorstellingen geven, op die dagen in die plaats meer dan één hoofdfilm te vertonen.

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 22