ALGEMEEN BEDRUFSREGLEMENT 8 Het Hoofdbestuur heeft in zijn op 12 October 1948 gehouden vergadering besloten Mevrouw M. Wilton-Van As in het Bedrij f sregister in te schrij ven als directrice van de N.V. City Film, de N.V. Europa Film en de N.V. Mij. tot Exploitatie van het City Theater te 's-Gravenhage. Zij werd zo danig benoemd in de plaats van de heer J. J. ter Linden. Het Hoofdbestuur heeft in deze vergadering voorts besloten afwijzend te beschikken op de aan vrage van de heer P. H. H. Schepens te Budel, om toelating tot het lidmaatschap en inschrijving te zijnen name in het Bedrijfsregister van het Chi- cago Theater aldaar, welk theater thans staat in geschreven ten name van de Comm. Venn. Des- mets Bioscoopexploitatie te Amsterdam. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 15 September 1948 besloten toestemming als bedoeld in artikel 8 van het Gewijzigd Alge meen Bedrijfsreglement d.d. 29 April 1947 te ver lenen aan: de Maatschap Jos van Bommel te Delft tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bio scoop in gebouw Musica te Delft, zulks ter vervan ging van de z.g. grote exploitatie in de Stadsdoelen aldaar; Mej. M. Th. Beckers te Sittard, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop in zaal Peters te Susteren, zulks op bepaalde voor waarden; de Nederlandse Interland Filmproductie (Dutch Inter-States Filmproduction) N.V. i,o., geves- ligdte Amsterdam, tot het gaan exploiteren van een filmproductiezaak, waarvan directeur is de heer G. E. Ostwalt, wonende te Saint Prex in Zwitser land en onder-directeur de heer Mr. H. A. Keuls, wonende te Vreeland. De Commissie Nieuwe Zaken besloot in haar zit ting van 15 September 1948 toestemming als hier- voren bedoeld te weigeren aan: de heer A. Moser te Hoek van Holland tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bio scoop in zaal Amerika aldaar, zulks ter vervanging van de Bioscoop de Harmonie; de N.V. Peterson i.o. te 's-Gravenhage, tot het gaan exploiteren van een filmfabriek, uitsluitend voor smalfilmwerkzaamheden. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 29 September 1948 enige hoger beroepen behandeld, ex artikel 17 van het Gewij zigd Algemeen Bedrijfsreglement d.d. 29 April 1947 ingesteld door: de heren D. Moes en J. Desmet tegen de be slissing der Commissie Nieuwe Zaken, gewezen op 28 Juli 1948, waarbij aan genoemde heren toe stemming als bedoeld in artikel 8 van genoemd re glement werd geweigerd, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop aan de Kometen singel te Tuindorp-Oostzaan in de gemeente Am sterdam; de Bioscoopstichting te Nuth tegen de beslissing der Commissie N.Z., gewezen op 20 Mei 1948, waarbij aan genoemde stichting de gevraagde toe stemming tot het gaan exploiteren van een perma nente bioscoop in het R.K. Verenigingsgebouw al daar werd gewijgerd; de heer C. van Willigen te Amsterdam, in zijn kwaliteit van Voorzitter van de Afdelingsraad, te gen de beslissing der Commissie N.Z., waarbij on der beperkende voorwaarden aan de N.V. Ne derlandse Geluidssmalfilm te Amsterdam toestem ming werd verleend tot het gaan exploiteren van een reizende bioscoop. Beschikkende op de twee eerstgenoemde beroe pen besloot de Beroepcommissie de beslissingen der Commissie N.Z. te bevestigen en de aanvragen van d eheren Moes en Desmet om toestemming tot het exploiteren van een permanente bioscoop in Tuindorp-Oostzaan, alsmede van de Bioscoop stichting tot het exploiteren van een permanente bioscoop te Nuth, af te wijzen. De Beroepcommissie vernietigde de beslissing der Commissie N.Z., waarbij aan de N.V. Neder landse Geluidsmalfilm toestemming tot het exploi teren van een reisbioscoop werd verleend en wees het desbetreffende verzoek af. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 28 October 1948 een hoger beroep behandeld, ex artikel 17 van het Gewijzigd Al gemeen Bedrijfsreglement, ingesteld door: het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmver huurders tegen de beslissing der Commissie Nieu we Zaken, gewezen op 18 Augustus 1948, waarbij aan de Universal International Films Inc., geves tigd te New York, onder bepaalde voorwaarden toestemming was verleend tot het gaan exploite ren van een nieuw filmverhuurkantoor in Neder land in de vorm van een Nederlandse vennoot schap. De Beroepcommissie besloot de beslissing der Commissie N.Z., waarbij aan Universal de ge vraagde toestemming werd verleend, te bevestigen.

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 10