7 terrein anders handelt dan de georganiseerde boek handel, de georganiseerde drukkers, uitgevers, krantenondernemingen, etc. Het werk van de Ne derlandsche Bioscoop-Bond speelt zich niet af op achtergronden; het kan het volle licht verdragen. Natuurlijk is de Nederlandsche Bioscoop-Bond commercieel georiënteerd, maar wanneer zijn lei ding in de loop der jaren meer en meer is gaan streven naar aanpassing van de filmhandel, aan de betekenis en de waarde van de film als cultureel goed, dan mag men hem dit niet als een verwijt in het gezicht slingeren, maar dient men dit als een winstpunt te incasseren. Overigens is de organisatie middel en geen doel op zich zelf; vandaar dat zij geen waardering be hoeft. Wanneer dan het peil van dit bedrijf de vergelijking met het buitenland glansrijk kan door staan en de Bond verder gaat dan welke gelijk soortige bedrijfsorganisatie ter wereld ook, wan neer hij mede verantwoordelijkheid draagt door zijn vertegenwoordiging in de voormalige Minis teriële Commissie voor het Filmwezen, door zijn accoord met de Katholieke Nakeuringsinstanties, door zijn Culturele Advies-Commissie, door zijn niet onbelangrijke bijdrage ter stimulering van de Nederlandse filmproductie, door zijn medewerking aan het Nederlands Film-instituut en door zijn vertegenwoordiging in tal van colleges, dan is dit mede te danken aan het gerijpte inzicht van zijn leden. Wanneer er nochtans fouten mochten wor den gemaakt, dan vestige men daarop rustig de aandacht, maar men wekke geen onjuiste sugges ties, welke in de kaart spelen van hen, die moge lijk belang hebben bij een chaotische toestand op het terrein van het filmwezen of wel, die met lede ogen zien, dat dit filmwezen van onderop geor ganiseerd is, in stede van zoals in verschillende landen elders, met de nodige mislukkingen op de koop toe, van bovenaf geringeloord. Wil men achtergronden, wel laat men dan eenc gaan onderzoeken wie in het algemeen de leden van de Smalfilmunie zijn, waarin bij ons weten voornamelijk enige handelaren in 16 mm. appa raten, exploitanten van deze apparaten en enkele importeurs van smalle films verenigd zijn, en wat zij hebben gepresteerd op cultureel gebied. Men onderzoeke dan tevens met welk recht zij aan spraak maken op de rechten van anderen. Aan dit werk zal door de Nederlandsche Bioscoop-Bond niets in de weg worden gelegd. In de betrokken krantenartikelen wordt nog medegedeeld, dat men ,,met de oppermachtige Bioscoop-Bond ook in departementale kringen reeds vele botsingen heeft gehad, onder meer voor wat betreft de voor de film beschikbare deviezen". Dit nieuws komt zeer zeker niet van de Nederland sche Bioscoop-Bond De vraag is gewettigd, uit welke kringen het dan wel komt. Wij verklaren bij voor baat, dat ons van botsingen niets bekend is. Het is gewenst, dat ook over deze publicatie wat meer licht valt. En indien dan toch achter gronden moeten worden bekeken, dan zal dezer zijds niet geaarzeld worden om de Kamerleden, die met name als geïnteresseerd in genoemde arti kelen vermeld worden, of hun' fracties, van voor lichting te dienen. AANMELDING LIDMAATSCHAP Ingevolge de onder „Algemeen Bedrijfsregle- ment" vermelde beslissingen hebben zich voor het lidmaatschap aangemeld: Mej. N. Th. Beckers te Sittard, voor het exploi teren van een bioscoop-theater te Susteren. Nederlandse Interland Film Productie (Dutch Inter-States Film Production) N.V. i.o., alsmede de Universal International Films Inc. voor de door haar te vestigen Nederlandse Vennootschap tot ex ploitatie van een filmverhuurkantoor. NIEUWE NAAM- EN ADRESLIJST Extra exemplaren van de naam- en adreslijst zijn verkrijgbaar tegen betaling van 1.per stuk en voorzover de reservevoorraad dit toelaat. Naam- en adreswijzigingen, toevoegingen, etc. zullen steeds in het Bondsorgaan worden gepubli ceerd. Voor het overnemen daarvan is voldoende ruimte op iedere rechter pagina van de lijst. BESLISSING BEROEPCOMMISSIE NIEUWE LEDEN VAN DE VEREENIGING VAN BIOSCOOPRECLAME-EXPLOITANTEN De Beroepcommissie Nieuwe Leden, ingesteld krachtens artikel 7 van de Statuten van de Neder landse Vereniging van Bioscoopreclame Ex ploitanten, heeft in haar zitting van 29 Septem ber een hoger beroep behandeld, ingediend ex arti kel 7 dezer Statuten door de heer M. Markusse te Amsterdam, tegen de beslissing van de Nieuwe Ledencommissie, waarbij aan hem de gevraagde toestemming tot het gaan exploiteren van een bio scoopreclamezaak en toelating tot het lidmaatschap werd geweigerd. De Beroepcommissie vernietigde deze beslissing en besloot de heer Markusse de gevraagde toe stemming te verlenen en hem toe te laten tot het lidmaatschap van de Vereniging.

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 9