f-NIEUWS UIT DE CABINE-^ Herexamens 1950 Van het Bestuur van de Stichting „Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel'' vernemen wij, dat op 28 en 29 December 1950 het jaarlijkse herexamen is afgenomen. Er zijn bij die gelegenheid 15 candidaten geëxamineerd, waar van er 13 dusdanige cijfers behaalden dat zij alsnog in het bezit konden worden gesteld van het operateursdiploma A of B. Daarenboven slaagden nog 3 candidaten die niet in staat waren geweest in Juli schriftelijk examen te doen. De namen van de geslaagde candidaten laten wij hieronder volgen: Beunk, H. A Brus, H., Odeon, Zutphen B Draad, L., Camera, Utrecht A Edens, W. F., Beurs, Groningen A Golberdinge, mej. A., Ceintuur, Amsterdam B Hacken. Th. H., Stadsschouwburg, Heerlen B Halm, H., Musica, 's-Gravenhage B Kwas'ny, J., Jogchems, Amersfoort B Levering, J., Harmonie, Rotterdam A Mourik, Ph. A. van, Luxor, Leiden B Naber, Th., Apollo, Assen A Schager, H., Olympia, Utrecht A Schellenbach, F., Centra, Dordrecht B Smit, C. Th., Globe Cm.. Hoek v. Holland B Tartaud, G.. Scala, Utrecht B Wissen, J. A. van, L.F.F.D., 's-Gravenhage B Inclusief bovengenoemde candidaten zijn thans in 1950 78 operateurs in het bezit gekomen van het vakdiploma. In totaal, dat wil zeggen over de jaren 1947 1948, 1949 en 1950 zijn nu 214 diploma's uitge reikt. Practijk-test Tevens werd in de laatste twee weken van December ,'een zogenaamde practijktest afgeno men aan een aantal operateurs die tot dusverre om verschillende redenen er niet in waren ge slaagd het diploma te verwerven en evenmin in aanmerking kwamen voor een vrijstelling. Deze test diende om te beoordelen of de betrokken operateurs voldoende op de hoogte waren met de cabinepractijk, in welk geval hun tot aan het eerst volgend examen, dat in Juli of Augustus a.s. wordt afgenomen, dispensatie is verleend van de ver plichting om het operateursdiploma te bezitten. In enkele gevallen bleek dat de candidaten zelfs met de meest elementaire handgrepen nau welijks bekend waren en hun werd dan ook de dispensatie geweigerd, waaraan de consequentie is verbonden dat zij nog slechts bevoegd zijn als leerlingoperateur op te treden. 12 Met het oog op het feit dat door de Afdeling Looncontröledienst van het Ministerie van Sociale Zaken een scherpe landelijke controle wordt uit geoefend op de naleving der Loonregeling voor het Bioscoopbedrijf waarin onder andere de eisen waaraan operateurs moeten voldoen om een be paalde bevoegdheid te bezitten, nauwkeurig zijn omschreven moge op deze plaats nogmaals dringend worden aangeraden er zorgvuldig op toe te zien, dat de cabinebezetting in overeenstemming is met hetgeen in de Loonregeling is bepaald. Operateurs die niet in het bezit zijn van een diploma, een vrijstelling of een tijdelijke dispen satie, zijn slechts bevoegd als leerling op te treden. Mocht men eerste, tweede of derde operateurs in dienst hebben die niet aan laatstbedoelde eisen voldoen, dan is het zaak, ter vermijding van ern stige moeilijkheden, die zelfs tot gerechtelijke vervolging kunnen leiden, zo spoedig mogelijk contact op te nemen met het Stichtingsbestuur. Tenslotte zij er nogmaals op gewezen dat ver moedelijk in April a.s. het examen ter verkrijging van het zogenaamde practijkcertificaat zal worden afgenomen. Zoals reeds eerder per circulaire aan de leden is medegedeeld, is dit examen uitsluitend bestemd voor operateurs die werkzaam zijn in bioscopen met een normale wekelijkse arbeidstijd van minder dan 24 uur. Het te behalen certificaat is namelijk slechts geldig in deze categorie bioscopen. Mocht U operateurs in dienst hebben, die dit examen wensen af te leggen en die niet deelne men aan de cursus die op dit examen voorbereid, dan kunnen de namen van deze candidaten tot 10 April a.s. schriftelijk aan het Secretariaat der Stichting worden opgegeven. Gebruik onontvlambaar filmmateriaal Van de Technische Commissie vernamen wij dat er herhaaldelijk klachten binnenkomen om trent beschadigingen van copieën die zijn afge drukt op het zogenaamde onontvlambare film materiaal (safety-film). De Technische Commissie is tot de conclusie gekomen, dat deze beschadigingen veelal moeten worden toegeschreven aan het feit, dat aan de behandeling van deze copieën niet voldoende aan dacht wordt besteed. Derhalve zijn aan de leden ten behoeve van hun cabinepersoneel een aantal aanwijzingen voor de behandeling van deze nieuwe materiaalsoort verstrekt, welke aanwijzin gen wij volledigheidshalve hieronder laten volgen: 1. De vuilafzetting is bij dit materiaal in som mige gevallen zeer groot, om welke reden het noodzakelijk is alle onderdelen waar-

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 13