Vermakelijkheden BELASTING OP Sedert het verschijnen van de vorige afleve ring van het Officieel orgaan hebben de raden van onderstaande gemeenten besloten tot wij ziging van de verordeningen tot heffing van een belasting op vermakelijkheden of zijn in deze gemeenten wijzigingen in werking getre den krachtens reeds eerder genomen besluiten. Assen Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van de gemeente Assen in zijn vergadering van 15 Mei j.1. besloten de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen te verlagen van 35 tot 25 Tevens is besloten om het tarief van 20 voor voorstellingen waarin uitsluitend films worden vertoond als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Bioscoopwet ook toe te passen op Nederlandse films. Bathmen Op Donderdag 10 April heeft de Raad van de gemeente Bathmen besloten om de heffing van de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen van 35 tot 20 te verlagen. De Raad overwoog, dat er op het ogenblik in Bathmen bijna geen filmvoorstellingen meer wor den gegeven en dat bij een verlaging van de be lasting vermoedelijk meer voorstellingen kunnen worden gegeven, hetgeen de gemeentekas weer ten goede zou komen. Ook Burgemeester en Wet houders verklaarden zich voor inwilliging van dit verzoek, waarna een desbetreffend voorstel met algemene stemmen werd aangenomen. Brielle Naar aanleiding van herhaalde requesten, heeft de Raad van deze gemeente in zijn op 29 Februari gehouden vergadering besloten de vermakelijk heidsbelasting voor filmvoorstellingen van 35 te verlagen tot 25 Deze verordening is met ingang van 1 April in werking getreden ingevolge bij K.B. dd. 3 Mei j.1. verkregen goedkeuring. Culemborg De Kroon heeft haar goedkeuring gehecht aan het besluit van de Raad van de gemeente Culem borg d.d. 11 Februari 1952, waarbij de vermake lijkheidsbelasting op filmvoorstellingen werd ver laagd van 35!% tot 25 De gewijzigde verordening is met ingang van 16 Mei j.1. in werking getreden. De belasting voor filmvoorstellingen, waarin uitsluitend films als bedoeld in artikel 1, tweede lid, sub 2 der Bioscoopwet worden vertoond, bedraagt thans 10 Denekamp De pogingen in de gemeente Denekamp onder nomen om verlichting van de vermakelijkheidsbe lasting te verkrijgen, werden met welslagen be kroond toen de Raad bij de behandeling van de begroting 1952 besloot de heffing op filmvoorstel lingen te verlagen tot 25 Behoudens Koninklijke goedkeuring zal het nieuwe tarief geacht worden op 1 April te zijn ingegaan. Dinxperlo In de gemeente Dinxperlo wordt thans ingevolge bij Koninklijk Besluit verkregen goedkeuring 25 geheven en 20 voor voorstellingen, waarin naast Nederlands en buitenlands journaal, uitsluitend films als bedoeld in artikel 1, lid 2, onder 2e der Bioscoopwet worden vertoond. Drachten (Smallingerland) Met ingang van 3 Mei bedraagt in de gemeente Smallingerland de belasting op vermakelijkheden volgens Koninklijke goedkeuring 25 voox voor stellingen, waarin naast andere films Nederlands journaal tot een gezamenlijke lengte van ten minste 500 meter wordt vertoond, terwijl 20 wordt geheven op voorstellingen, waarin uitslui tend films worden vertoond als bedoeld in artikel 1, lid 2, onder 2e der Bioscoopwet. Het desbetreffende besluit was door de Raad in zijn vergadering van 27 Februari genomen op voorstel van Burgemeester en Wethouders. Enkhuizen Krachtens bij Koninklijk Besluit verkregen goed keuring is in de gemeente Enkhuizen in werking getreden de bij besluit van de Raad dd. 7 De cember 1951 gewijzigde verordening op de heffing ener vermakelijkheidsbelasting. Het tarief voor gewone filmvoorstellingen is thans 25 terwijl voorstellingen, waarin uitslui tend films worden vertoond als bedoeld in artikel 1, tweede lid, sub 2 der Bioscoopwet, zijn vrijge steld van vermakelijkheidsbelasting. Geldrop Naar aanleiding van een verzoek om de verma kelijkheidsbelasting terug te brengen tot 20%, hebben Burgemeester en Wethouders dezer Ge meente aan de Raad het voorstel gedaan om het heffingspercentage voor gewone films te verlagen van 35 tot 25 en voor de wetenschappelijke en culturele films tot 15.

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 10