In hun voorstel wezen Burgemeester en Wet houders op de terugloop in de recettes, waardoor de vaste lasten steeds zwaarder op de exploitatie gaan drukken. De Raad heeft overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders zonder hoofdelijke stemming besloten. Goes De Raad van de gemeente Goes heeft op Woensdag 2 April j.1. met 9 tegen 4 stemmen besloten de vermakelijkheidsbelasting op filmvoor stellingen van 35 te brengen op 25 °/o. Aanvankelijk had de Raad, naar aanleiding van een request waarin om een verlaging tot 20 werd verzocht, op voorstel van Burgemeester en Wethouders het tarief bepaald op 30 Hiertegen werd een ernstig protest aangete kend. De Raad heeft daarop uit zijn midden een commissie van drie leden benoemd, welke deze aangelegenheid nogmaals onderzocht. Deze com missie meende de Raad te moeten voorstellen de verordening op de vermakelijkheidsbelasting zo danig te wijzigen, dat van de toegangsprijzen der filmvoorstellingen waarvan tot dan toe 35 werd geheven, voortaan 25 zou worden gevorderd, en wel met ingang van de datum van het raads besluit. De meerderheid van Burgemeester en D D Wethouders adviseerde de Raad dit voorstel te aanvaarden, aangezien zij van oordeel was dat een zodanige verlaging in verband met de finan ciële toestand van de gemeente redelijk was te achten. Een minderheid was wel bereid aan ver laging dezer belasting mede te werken, echter slechts tot 27]/2 Zoals reeds vermeld heeft de Raad besloten het tarief op 25 vast te stellen. Hilvarenbeek Bij Koninklijk Besluit van 26 Maart j.1. is de wijziging in de verordening to:t heffing van een belasting op vermakelijkheden in de gemeente Hil varenbeek dd. 20 December 1951 goedgekeurd. Daardoor is het nieuwe tarief van 20 (/c met in gang van 27 Maart j.1. in werking getreden. Idaarderadeel (Grouw) Op voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van de gemeente Idaarderadeel in zijn op 23 Juni j.1. gehouden vergadering besloten vertoningen van films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e. der Bioscoopwet vrij te stellen van vermake lijkheidsbelasting. Deze nieuwe verordening is met ingang van 1 Juli in werking getreden. Ingevolge bij Koninklijk Besluit dd. 7 September 1951 verkregen goedkeuring wordt sedert 1 Juli van dat jaar voor gewone filmvoorstellingen 20 geheven. Krimpen aan de IJssel In de gemeente Krimpen aan de IJssel, in welke gemeente door een reisbioscoop regelmatig film voorstellingen worden gegeven, is met terugwer kende kracht tot 1 Januari 1952 een verordening in werking getreden, waarbij de belasting op ver makelijkheden voor filmvoorstellingen is verlaagd tot 25 °/c. Leerdam Ingevolge bij Koninklijk Besluit verkregen goed keuring is op 19 Maart j.1. in de gemeente Leer dam de bij besluit van de Raad dd. 30 Januari 1952 gewijzigde verordening op de vermakelijkheidsbe lasting in werking getreden, waarbij de heffing op filmvoorstellingen is vastgesteld op 25!%. Losser De filmvoorstellingen in de gemeente Losser zijn ingevolge een bij Koninklijk Besluit d.d. 2 Februari j.1. goedgekeurde wijziging van de verordening op de heffing der vermakelijkheidsbelasting onderwor pen aan een tarief van 25 Oisterwijk De Raad van de gemeente Oisterwijk heeft op voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten 10 |iimiiinimniiimniiiii:iiiiii!]jiim[iiijiiimitimimniiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiimiiiiniurniiiiiiiiiiiiiiiiuimniiiiiiiiuii KUNSTFINANCIERING 1 „Het ligt voor de hand, met betrekking tot de kunst- financiering te denken aan een besteding van de op- brengst der vermakelijkhedenbelasting voor de sub- sidiëring van de kunst. Deze belasting zou, indien haar opbrengst de kunst ten goede kwam, een zin hebben; 1 het kunstleven zou, voor een gedeelte althans, zich- zelf bedruipen. De vermakelijkheidsbelasting echter is een gemeen- telijke belasting; wil men haar opbrengst besteden ten behoeve van de kunstfinanciering, dan zou zij een Rijksbelasting moeten worden. I Wij zien dat nog niet gebeuren, gezien de toch al dikwijls gespannen verhouding tussen Rijk en gemeen- ten terzake van de verdeling der belastingopbrengst. Bovendien blijft het voor ons de vraag, of de ver- makelijkhedenbelasting niet in beginsel ver- werpelijk is; zij legt een drukkende I last op de kunst- en amusementsbedrij- v en; daarvan zijn vele kunstenaars reeds het slacht- offer geworden. Ook indien haar opbrengst het kunst- I leven ten goede zou komen, heiligt het doel de middelen nog niet, vooral indien men be- denkt, dat een zeer groot deel van deze I belasting wordt opgebracht in de amu- sementssector, die van geen enkele subsidie profiteert. Om nog maar te zwij- gen van de enorme opbrengsten van de vermakelijk hedenbelasting in de sector sport, die zelf grote be- hoefte heeft aan ruimere financiering." (Maandblad van de Nederlandse Federatie van Beroepsverenigingen van Kunstenaars 1 Juni 1952, No. 25). ImmIIIIMII!IIIIHIIIIIIII|IIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllll!lllllilllllllllllll|llllllllll!lilllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllt

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 11