f ^0i BE „fik hel kindje binnenkomt, juicht het hele huisgezin" heeft hfugo eens gedicht. Ulet het Bio-Vacantieoord is hel kind gekomen in het gezin van de Nederlandse film- en bioscoopwereld. Tilt gezin juicht telkens opnieuw, wanneer er met zijn pupillen op hel Russenduin iels aan de hand is en wanneer er iets aan de hand is, is dat gewoonlijk iets plezierigs. Het juichte bij de opening, bij het 10-jarig beslaan. hel juichte bij de heropening na de bezetting, hel juicht als de collectes geslaagd zijn, het juichte bij de viering van het zilveren jubileum. bij zulke gelegenheden vallen de zakelijke beslommeringen weg en alle wederwaardigheden, die het samenleven in een groot gezin met zich brengt. <Dan verzamelt men zich opgetogen rond de kinderschaar op het hoogste duin in Kennemerland en beleeft men een van die mooie ogenblikken, die tot de gedenkwaardigste in de geschiedenis van ons organisatorisch leven behoren. I ii zo kon hel gebeuren, dal bij de herdenking van hel zilveren feest het aantal volwassenen het aantal kinderen ver overtrof, dal het huis Ie klein was om de belangstelling te bevallen en de viering zelfs moest worden herhaald. Ook van builen ons bedrijf was er zeer veel hartelijk medeleven. De Staatssecretaris voor de Volksgezondheid was aanwezig, de Gommissaris van de Koningin in lloord-1 [olland vertegenwoordigd, evenals hel College van "Burgemeester en Weihouders van Bergen, de Regeringsvoorlichtingsdienst, de vertegenwoordigers van de f feestelijkheid, hel Centraal genootschap. Cr was een hartelijk telegram van het Koninklijk I luis. In een uitstekende speech heeft de Voorzitter van hel Bio-Vacantieoord, de heer Uliedcmu, de historie van hel Bio geschetst en ven blik geworpen in de toekomst, daarbij dank brengend aan allen, die hebben mede (geholpen hel Bio-Vacantieoord groot te maken. De btaatssecretaris belichtte de betekenis en de laak. die de Stichting op zich genomen heeft, en de vertegenwoordigers van hel en- traal genootschap en van hel Roode Kruis brachten hulde voor haar grote verdiensten. ij zouden hier de hooggestemde passage uil de rede van de Bondsvoorzitter ten besluit tolde onze willen maken, namelijk dal wij ons zonder ons op de borsl te slaan voor hetgeen in hel Bio gepresteerd is verheugen mogen over de goede daden, in hel Ylederlandse film en bioscoopbedrijf in en door Bio verricht, dal wij trots mogen zijn op een bedrijf, dat deze schepping ten behoeve van hel behoeftige Ylederlandse kind lol stand wist te brengen.Want liet kind, dat in onze rijen is gekomen, behoort tot de armsten. 'Dit kind vreugde te kunnen brengen moge tol in lengte van dagen ook na dit jubileum voor ons allen een rede blijven lol verheugenis. 13

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 14