r~--------------------------------------- J IN MEMORIAM Wij brengen een eerbiedig saluut aan de nagedachtenis van de heer W. Mullens, directeur van de N.V. Haghefilm en ere-voorzirter van de Neder- landsche Bioscoop-Bond, die op 71-jarige leeftijd te Den Haag is overleden. Zijn verdiensten voor bedrijf en organisatie zijn uitvoerig gepubliceerd. De bedrijfsorganisatie heeft met" de benoeming van wijlen de heer Mullens ter ere-voorzirter van de Bond aan deze pionier van film en bioscoop, deze werker van de eerste ure in het organisatorisch bestel van het Nederlandse filmbedrijf de hoogste onderscheiding toegekend, die zij te vergeven had, Vele hoge onderscheidingen van de Nederlandse regering en van het buitenland zijn hem ten deel gevallen. Vele malen ook in zijn leven is hij het middelpunt geweest van huldiging en eerbetoon. De heer Mullens maakte door zijn onvergetelijke en niet te overtreffen persoonlijkheid als explicateur de film in ons land aanvaardbaar in de tijd, dat zij onvolwaardig was en door zeer velen niet aanvaard. Hij verrichtte nader hand verdienstelijk werk op het gebied van de filmvervaardiging en stichtte in Den Haag een modern geoutilleerd laboratorium, Zijn naam is voor ons bedrijf een begrip dat samenhangt met de eerste ontwikkeling van film en filmbedrijf in ons land en met de eerste moeilijke jaren van ons organisatorisch bestaan, Wij zijn hem grote dank verschuldigd. Willy Mullens zal tot in lengte van dagen met ere vermeld blijven in de annalen van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. Bij de plechtige mis van requiem was het Hoofdbestuur vertegenwoor digd door de Bondsvoorzitter, de heer C. S. Roem en de Bondsdirecteur, Op de begraafplaats verzamelden onderscheidene autoriteiten, het voltallig Hoofd bestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en zeer velen uit het bedrijf zich om de baar, teneinde de overledene de laatste eer te bewijzen. Wij brengen eveneens een eerbiedige groet aan de nagedachtenis van de heer A, Benno, in leven directeur van de N.V. Actueel Film en ex ploitant van Bioscoop De Zwaan te Noordwijkerhout, die op 80-jarige leeftijd te Haarlem is overleden. Bij het verscheiden van de nestor uit ons bedrijf gedenken wij gaarne niet alleen de beminnelijke persoonlijkheid van de heer Benno, maar ook dat gene wat hij in de beginjaren der cinematografie tot stand heeft gebracht en in het bijzonder in zijn werkzaamheid als filmproducent. De films, die onder zijn leiding zijn gemaakt genoten veelal een grote populariteit. Een van de filmwerken, onder zijn leiding tot stand gekomen, behaalde op de Biënnale te Venetië de eerste prijs. Namens het Hoofdbestuur heeft de Vice-Voorzitter van de Bond, de heer 1 S. Croeze, bij de begrafenis in warme bewoordingen zijn verdiensten ge schetst en hulde gebracht aan zijn nagedachtenis. 18

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 19