Italië Biënnale 1952 De directie van de XlIIde Internationale Ten toonstelling van Filmkunst (Mostra Internazio- nale d'Arte Cinematografica), welke dit jaar van 20 Augustus tot 12 September te Venetië zal wor den gehouden, heeft tevens medegedeeld, dat van 8 tot 18 Augustus 1952 in het Paleis van de Film aan het Lido plaats zullen vinden: de Derde Internationale Tentoonstelling van de Wetenschappelijke Film en van de Documentaire Film over Kunst, en het Vierde Internationale Festival van Jeugd films. Ter oriëntering laten wij hier de desbetreffende reglementen volgen: REGLEMENT Artikel 1 De Derde Internationale Tentoonstelling van de Wetenschappelijke Film en van de Documentaire Film over Kunst, zal worden gehouden in het Filmpaleis aan het Lido van 8 tot 18 Augustus 1952. Artikel 2 Documentaire en korte films van de volgende- categorieën kunnen deelnemen; a. Films voor het gewone publiek Afdeling 1. documentaires over kunst Afdeling 2. documentaires van cultureel of voorlichtend karakter Afdeling 3. korte films van algemene aard Afdeling 4. actualiteiten van niet-politieke aard b. Films voor speciale groepen van toeschouwers Afdeling 1, wetenschappelijke documentaires (technisch onderwijs en onderzoek) Afdeling 2. culturele documentaires voor vol wassen toeschouwers (toepassing van kunst en techniek op nijver heid, handel, landbouw enz.) Afdeling 3. documentaires over sociale vraag stukken en ontwikkeling Afdeling 4. experimentele en avant-garde do cumentaires. Artikel 3 Ieder deelnemend land kan voor de drie eerste afdelingen van de eerste categorie in totaal niet meer dan zes en voor de vierde afdeling twee films inzenden en ten hoogste twaalf films voor alle afdelingen van de tweede categorie tezamen. De directie van de tentoonstelling heeft alle offi ciële organisaties, instellingen en belanghebbende verenigingen verzocht om de keuze van de films met de grootste nauwgezetheid te verrichten met het oog op het bijzondere karakter en de doelstel lingen van de tentoonstelling. De directie behoudt zich het recht voor naar haar eigen oordeel, waartegen geen beroep mo gelijk is. bovendien tot deelneming toe te laten bepaalde films van bijzonder wetenschappelijk, kunstzinnig of cultureel belang, zulks buiten de door de deelnemende landen officieel ingezonden films om. Films zullen niet worden toegelaten indien: a. zij reeds buiten het land van oorsprong in openbare voorstellingen zijn vertoond; b. zij hebben deelgenomen aan andere tentoon stellingen of. filmfestivals van internationaal karakter; c. zij beledigend zijn voor de nationale gevoe lens, de zedelijke beginselen of het gods dienstig gevoelen van andere landen; d. zij naar het oordeel van de directie, waar tegen geen beroep mogelijk is, niet van vol» doende kunstzinnig of technisch niveau zijn. Artikel 4 Alle films moeten zijn vervaardigd binnen de twaalf maanden, die de opening van de tentoon stelling voorafgaan. Artikel 5 De volgende prijzen zullen worden toegekend een eerste grote prijs voor de beste hoofd- of korte film welke op de tentoonstelling wordt vertoond; een eerste, een tweede prijs en een vermelding voor elke afdeling van de beide in artikel 2 genoemde categorieën; een prijs voor de beste nationale inzending voor elk van de beide categorieën. Artikel 6 De voorzitter van de tentoonstelling zal de voorzitter en de leden van de jury benoemen, die hij zal kiezen uit vooraanstaande personen met het oog op het bijzondere karakter van de cate gorieën en de afdelingen welke in dit reglement worden omschreven. De secretaris van de jury zal de directeur van de tentoonstelling zijn of diens vertegenwoordiger, Artikel 7 De kennisgeving van deelneming moest de di rectie van de tentoonstelling uiterlijk 31 Mei berei ken met een vermelding van de categorie en van de respectieve afdeling, waarin de films zullen deel nemen. De volgende bijzonderheden dienden voor 15 Juni 1952 voor iedere film te worden ingezonden: a. de titel; b. de juiste lengte; c. het formaat (normaal of smal); 23

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 24