d. zwart-wit of kleuren; e. een synopsis van het onderwerp, de volle dige tekst of het commentaar in de oor spronkelijke taal en de vertaling in het Italiaans; f. de naam van de productiemaatschappij; g. de naam van de filmmaker; h. fotografisch en reclamemateriaal. Alle films moesten de directie voor 30 Juni 1952 bereiken. Artikel 8 De films, die, om welke reden dan ook, de directie van de tentoonstelling niet voor genoemde datum hebben bereikt en welker bijzonderheden niet binnen de in artikel 7 genoemde termijn wa ren ingezonden, verbeuren het recht om vertoond te worden. Artikel 9 De in artikel 6 omschreven jury zal de directie mededelen welke van de in categorie a deelne mende films op grond van haar qualiteiten tezamen met de speelfilms vertoond kunnen worden op de XlIIde Internationale Tentoonstelling van Film kunst. Artikel 10 De directie van de tentoonstelling behoudt zich het recht voor om voorstellingen in andere localiteiten te organiseren en in deze programma's ook op te nemen documentaire films en korte films, welke op de lilde Internationale Tentoon stelling van de Wetenschappelijke Film en de Documentaire Film over Kunst zijn vertoond. Artikel 11 De transport- en verzekeringskosten vanaf de plaats van oorsprong tot aflevering in Venetië en terug zullen voor rekening van de inzender zijn. Het Festival verzekert de films tegen brand en totaal verlies tijdens haar verblijf te Venetië, van het ogenblik van ontvangst af tot aan de terugzending aan de inzenders. Het Festival is niet verantwoordelijk voor normale slijtage van films. Artikel 12 Deelneming aan het Festival houdt een algehele aanvaarding in van dit reglement. Artikel 13 De voorzitter zal een uiteindelijke beslissing nemen in alle twijfelgevallen waarin dit regle ment niet voorziet. Artikel 14 Alle correspondentie moet worden gericht aan de ,,Direzione della Mostra Internazionale dArte Cinematografica III Mostra Internazionale del Film Scientifico e Documentario d'Arte Ca' Giustinian al Ridotto Venezia". Het Vierde Internationale Festival van Jeugd films zal eveneens van 8 tot 18 Augustus 1952 worden gehouden. Aan dit festival kunnen volgens het desbetreffende reglement deelnemen hoofd en bij films, indien zij vervaardigd zijn voor ontspannings- en opvoedkundige doeleinden, bij zonder geschikt voor; kinderen tot 7 jaar (categorie A); kinderen van 7 tot 11 jaar (categorie B); kinderen van 11 tot 14 jaar (categorie C); De deelnemers kunnen ook gehele programma's voor een complete voorstelling inzenden, geschikt voor een van vorengenoemde leeftijdscatego rieën. Ieder deelnemend land kan niet meer dan 5 opvoedkundige of onderwijsfilms voor elk van de bovenvermelde categorieën inzenden. Men wordt aangeraden geen kleurenfilms in categorie A in te zenden, omdat men heeft waargenomen dat kleurenfilms voor kinderen van die leeftijd visueel soms niet te verdragen zijn. Voor elk der bovengenoemde categorieën (A, B en C) worden de volgende prijzen uitgeloofd een prijs voor de beste ontspanningsfilm; een prijs voor de beste opvoedkundige film; een prijs voor het beste complete programma, terwijl een verdere prijs zal worden toegekend voor de beste landelijke inzending. Voor de deelneming aan dit festival gelden verder dezelfde voorwaarden en data als om schreven in de artikelen 3, 6, 7, 8, 9, 11, 12 en 13 van het hiervoren geciteerde reglement van de Derde Internationale Tentoonstelling van de Wetenschappelijke Film en van de Documentaire Film ever Kunst. Met betrekking tot artikel 3 wordt bovendien bepaald, dat geen films worden toegelaten die niet aan de bijzondere doelstelling van dit festival beantwoorden, terwijl de films, die reeds op andere filmfestivals of manifestaties van interna tionaal karakter zijn vertoond, slechts buiten me dedinging kunnen deelnemen, indien de directie zulks om redenen van bijzonder belang wenselijk acht. Bij de in artikel 7 omschreven opgaven dient eveneens te worden vermeld of de film een ont spannings- of opvoedkundige film is. Bovendien behoudt de directie zich het recht voor om de vertoningen van het Festival van Jeugdfilms in andere steden te herhalen binnen een termijn van dertig dagen na sluiting van de XlIIde Interna tionale Tentoonstelling van Filmkunst. Alle correspondentie moet worden gericht aan de „Direzione della Mostra Internazionale del Film per Ragazzi Ca' Giustinian al Ridotto' Venezia". 24

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 25