U.S.A. IN MEMORIAM I FILMBEURS OM ELF UUR Plannen voor een internationaal filmfestival De Kunstcommissie van Stad en Land van San Francisco onderzoekt op het ogenblik de mogelijk heden tot het houden van een filmfestival in het kader van het Zesde Jaarlijkse Festival van de Kunsten, dat einde October te San Francisco zal plaatsvinden. De commissie wil er zich ten spoe digste van op de hoogte stellen in welke mate de officiële culturele instanties die zich bezighouden met de film, het filmbedrijf en de leden van de Internationale Federatie van Verenigingen van Filmproducenten bereid zijn deel te nemen aan dit eerste grote internationale filmfestival, dat in Noord-Amerika zal worden gehouden. Spoedige beantwoording van de daartoe door de commissie aan genoemde instanties gezonden verzoeken om inlichtingen en specificatie van een eventuele deelneming van de zijde der Producentenorgani saties en de bevoegde landelijke organisaties zul len de weg banen voor meer formele regelingen. Het internationale karakter, dat San Francisco als wereldstad heeft, blijkt wel uit de belangstel ling die het steeds heeft getoond voor de films uit andere landen. Er zijn op het ogenblik in San Francisco twaalf bioscopen, die uitsluitend bui tenlandse films vertonen. De belangwekkende korte films, welke door personen in San Francisco zijn vervaardigd, staan op de Europese filmfesti vals bekend als vooraanstaande bijdragen van de Verenigde Staten aan de kunstzinnige film. Men mag verwachten dat deze geest van activiteit en culturele onafhankelijkheid de gunstigste omstan digheden zal scheppen welke er voor een repre sentatie van prestaties op filmgebied van andere landen te vinden zijn. Zoals reeds opgemerkt wordt door de betrok ken commissie nog slechts een onderzoek inge steld. Daarom zal een antwoord, behelzende een in beginsel bestaande bereidheid tot deelneming aan zulk een festival, de commissie in staat stellen zich een inzicht te verwerven met betrekking tot de plannen welke moeten worden ontworpen. Bij het inwinnen van deze informaties wordt niet ge vraagd naar bijdragen van organisaties of formele verbintenissen; men wil slechts navraag doen op welke medewerking men zou kunnen rekenen. De door de algemene ledenvergadering van de Internationale Federatie van Verenigingen van Filmproducenten in September 1951 te Venetië ge formuleerde „Délibêration sur les Festivals" zal als algemene richtlijn voot de te volgen werkwijze worden geaccepteerd, Alle verdere inlichtingen worden op verzoek gaarne verstrekt. Correspondentie dient te wor den gericht aan het Film Festival Committee, Kinesis, 802 Montgomery Street, San Francisco 11, California, U.S.A. Op 5 Juli overleed in de leeftijd van 74 jaar de heer G. J. M. van den Boer, exploitant van het Scala Theater te Veghel. De heer Den Boer werd in 1939, toen hij genoemde bioscoop vestigde, lid van de Bond. Het Hoofdbestuur heeft de familie van de over ledene doen blijken van zijn hartelijke deelneming met dit verlies. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot vond plaats op Woensdag 9 Juli. De heer Den Boer ruste in vrede. REGLEMENT OP HET NAAMREGISTER Met het oog op de deponering van filmtitels zij onder de aandacht van de leden gebracht dat zij overeenkomstig het bepaalde in artikel 2 van heL Reglement op het Naamregister slechts gerech tigd zijn de naam waaronder een film in Nederland zal worden vertoond te hunnen name in het naam register te doen inschrijven, indien zij het exploi- alierecht hebben voor geheel of een gedeelte van iedcrland. Het komt namelijk voor, dat filmtitels ter inschrij ving worden aangeboden in weerwil van het feit, dat omtrent dit exploitatierecht nog niets is ge bleken. Onder die omstandigheden kan het Bondsbureau de naam van zulk een film dus niet inschrijven en zelfs niet publiceren omdat zulks in strijd zou zijn met het reglement. Tot dusverre werden daarom de desbetreffende titelformulieren in portefeuille gehouden totdat het exploitatierechtjOrj de betrok 'ken films blijkens onze gegevens vasTstond. Dit gal in de practijk evenwel moeilijkhederV Op grond daarvan zal het Bondsbestuur er in het vervolg toe moeten overgaan de inschrijvings formulieren d;e betrekking hebben op films waar van het exploitatierecht niet of nog niet is verwor ven, te rc^purneren onder verwijzing naar de arti kelen 2 ca -1 van het Reglement op het Naam register. ELF UUR D 25 n»iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiniiiiiiiiiiiii»iHiiiuiiMiHiiiiniiiiiniiiiiiiitii»inininiiniiihiiniiiiiiiiiii»iiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiii»i|| In verband met het feit, dat de jaarlijkse leden- j vergadering op Maandag 14 Juli precies om j half twee zal beginnen, is het aanvangstijdstip van de filmbeurs vervroegd tot llllllllhl|llllllillHIMIIIIIIIlllllll[ll[llllllllllllllll]llitMII(lllllillMllllMll!lflllllllll!IIHIMIIIIllllM|illl!IIIIIIIIIIIMIMIMltllll|IIIIM||l||l]l!l

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 26