NIEUWS UIT DE CABINE 26 Operateursexamcn 1952 Van het Bestuur der Stichting „Instituut vooi Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel" vernemen wij, dat het examen 1952, ter verkrijging van het operateursdiploma A of B en dat ter verkrijging van het practijk-certificaat, op de volgende data in Amsterdam zal worden afge nomen: a. het schriftelijk examen ter verkrijging van het operateursdiploma A of B op Dinsdag 22 en Woensdag 23 Juli a.s.; 1». hel mondeling examen ter verkrijging van hel operateursdiploma A of B in de laatste week van Augustus a.s.; c. het mondeling examen ter verkrijging van het pra< tijk-certificaat eveneens in de laatste weck van Augustus a.s. (De juiste data zullen eerst na afloop van het schriftelijk examen bekend gemaakt kunnen worden.) Dil jaar zal hel voor hel eerst mogelijk zijn hel examen ter verkrijging van het diploma A of B in gedeelten af te leggen. Door het Bestuur is be sloten een splitsing in drie delen toe te passen waardoor de gelegenheid wordt geopend het totale examen over drie jaren te verdelen. Het eerste jaar kan dan examen worden gedaan in de vakken cabinepractijk en brandveiligheidsvoorschriften (schriftelijk en mondeling); het tweede jaar in twee van de vier theoretische vakken naar keuze en het derde jaar in de resterende twee theoreti sche vakken. De aandacht zij er op gevestigd dat een can- didaat uitsluitend tot het examen in twee of meer theoretische vakken kan worden toegelaten, nadat het examen in de vakken practijk en brandveilig heidsvoorschriften met goed gevolg is afgelegd. Dit laatste geldt uiteraard niet wanneer tegelijker tijd examen wordt gedaan in de vakken practijk, brandveiligheidsvoorschriften, en bijvoorbeeld electrotechniek en lichttechniek. Voorts wordt nog een uitzondering gemaakt voor hen die bij vorige examens vcor de vakken practijk en brandveilig heidsvoorschriften voldoende cijfers hebben be haald, maar voor de theoretische vakken werden afgewezen. De examenkosten bedragen 7,50 indien in twee vakken examen wordt gedaan; 10,indien de candidaat in vier vakken wenst te worden geëxa mineerd en 12,50 wanneer het examen in één keer in zijn geheel wordt afgelegd. De kosten voor het examen ter verkrijging van het practijk-certifi caat, dat uitsluitend mondeling wordt afgenomen, bedragen 7,50. De inschrijving voor het examen, die op 1 juni was opengesteld, is thans met het oog op de te treffen voorbereidingen gesloten en aanmeldingen die nog binnenkomen, kunnen niet meer in behan deling worden genomen. Het sub a en b bedoelde examen omvat de vak ken: practijk, brandveiligheidsvoorschriften, elec trotechniek, electrotechnische voorschriften en toe passingen (N 1010), versterkertechniek en licht techniek (optiek, stralenganq, spiegels, lenzen, e.d.). Het sub c bedoelde examen omval uitsluitend de vakken cabinepractijk en brandveiligheids voorschriften. Met het oog op de splitsing van de examens zullen in den vervolge geen vrijstellingen meer worden verleend voor het afleggen van een mon deling examen in de theoretische vakken, indien voor het schriftelijk examen ruim voldoende cijfers zijn verkregen. Ook de tot dusverre in De cember afgenomen herexamens komen op grond hiervan te vervallen. Aan het examen kan door ieder die op I Augus tus 1952 de leeftijd van 18 jaar zal hebben bereikt worden deelgenomen. Van deze leeftijdsgrens kan het Bestuur op schriftelijke aanvrage ontheffing verlenen, waarbij er echter de nadruk op wordt gelegd, dat het diploma-A pas aan een geslaagde candidaat kan worden uitgereikt nadat hij 18 jaar is geworden. Het-diploma-A zal worden uitgereikt aan hen, die het examen in ten minste vier vakken met goed gevolg hebben afgelegd, op 1 Augustus 1952 ten .minste de leeftijd van achttien jaar zullen hebben bereikt en op het tijdstip van het examen ten minste 800 practijkuren hebben gemaakt, ofwel ten minste een jaar onafgebroken als operateur werkzaam zijn geweest in een bioscoop of bedrijf dat met 35 mm films werkt. Uit het werkboekje, dat iedere examinandus moet bezitten, zal dienen te blijken, dat de candidaat bovenvermeld aantal practijkuren heeft gemaakt of gedurende genoemde tijd in de practijk werkzaam is geweest. Het diploma-A geeft de houder beperkte bevoegdheid, dat wil zeggen, dat hij nog niet gerechtigd is als eerste operateur op te treden Het diploma-B zal worden uitgereikt aan hen, die het examen in alle vakken (6) met goed ge volg hebben afgelegd, op 1 Augustus 1952 ten minste de leeftijd van 21 jaar hebben bereikt en op het tijdstip van het examen ten minste 3800

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 27