praktijkuren gemaakt, ofwel ten minste gedurende drie jaar onaf gebroken als operateur werk zaam zijn in een bioscoop of bedrijf dat met 35 mm films werkt. Ook hier zal aan de hand van het werkboekje, dat iedere candidaat moet bezitten, wor den vastgesteld of de hou der bovenbedoelde practijkuren heeft gemaakt, resp. geduren de bovengenoemd aantal jaren als operateur werkzaam is ge weest. Het diploma-B geeft de bezitter volledige bevoegdheid dat wil zeggen, het recht als eerste operateur op te treden. Zij die dit jaar uit sluitend examen doen in de vakken cabinepractijk en brandveiligheidsvoorschriften en daarvoor sla gen, krijgen dispensatie van de verplichting om het operateursdiploma te bezitten tot aan het volgende examen in twee of meer theoretische vakken. Het vorenstaande betekent dus dat de houder- van een diploma-A die in vier vakken examen heeft gedaan, het volgend jaar na in de resterende twee theoretische vakken met succes te zijn ge ëxamineerd, het diploma-B ontvangt, indien hij althans voldoet aan de gestelde normen met be trekking tot leeftijd en practijkuren. Nogmaals zij er de aandacht op gevestigd, dat iedere operateur die niet in het bezit is van een vrijstelling ingevolge de Loonregeling voor het Bioscoopbedrijf het operateursdiploma moet be zitten cm als eerste, tweede of derde operateur te kunnen werken. Alleen leerling-operateurs val len hier buiten, met dien verstande, dat zij ge houden zijn zich door middel van een der schrif telijke cursussen of anderszins op het operateurs examen voor te bereiden. Voorts is een bijzondere regeling getroffen voor operateurs die werkzaam zijn in bioscopen alwaar de normale wekelijkse arbeidstijd minder dan 24 uur bedraagt. Deze operateurs, wier functie als zodanig meestal een nevenbetrekking is, kunnen volstaan met het practijk-certificaat. Dit certificaat is uitsluitend geldig in bioscopen als bovenbedoeld. Degenen die reeds in het bezit zijn van het practijk-certificaat en nu het diploma-A of B willen trachten te verwerven, kunnen op aanvrage worden vrijgesteld van het mondeling examen in de vakken cabinepractijk en brandveiligheidsvoor schriften. Schriftelijk moet dus in deze vakken wel examen worden gedaan. Zij die reeds eerder aan het examen ter verkrijging van het diploma-A of B hebben deelgenomen en daarbij voor de vakken cabinepractijk en brandveiligheidsvoorschriften ten minste het cijfer 6 hebben behaald, doch voor de theoretische vakken werden afgewezen, kun nen voor eerstgenoemde vakken op aanvrage vrij stelling verkrijgen en dus in afwijking van hetgeen hierboven is vermeld, onmiddellijk deelnemen aan het examen in twee of meer theoretische vakken. Eventueel gewenste nadere inlichtingen warden op aanvrage gaarne door het Secretariaat ver strekt. Technische controle Bij de technische controle is gebleken, dat m sommige bioscopen de projectie-installaties niet voldoende worden onderhouden, hetgeen doorlo pende filmbeschadigingen ten gevolge heeft. Hierdoor wordt veel last en kosten veroorzaakt. die voor het bedrijf van groot nadeel zijn. gezien de hoge materiaalprijzen. Het is tevens voorgekomen, dat in dergelijke gevallen soms aan het schriftelijk verzoek van de Technische Commissie om een aantal met name genoemde verbeteringen aan te brengen, geen onmiddellijk gevolg is gegeven, met als re sultaat, dat voortdurend nieuwe beschadigingen aan materiaal ontstonden. Het Hoofdbestuur meent er goed aan te doen onder de aandacht te brengen dat in den vervolge zonder verwijl statutair zal worden opgetreden tegen die leden, die het risico van filmbeschadi gingen ten nadele van het gehele film- en bio scoopbedrijf onnodig verhogen, door de aanwij zingen van de Technische Commissie niet op te volgen. Het Hoofdbestuur beschouwt zulks als een handeling in de zin van artikel 15 der Statu ten en zal tot toepassing van dit artikel overgaan in voorkomende gevallen. 27 Lichamelijke oefeningen worden niet verwaarloosd. Als het builen regent biedt de wei-geëquipeerde gymnasliekzaal run Russen duin daartoe ampele gelegenheid.

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 28