INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 38 baar zijn voor hoger beroep bij de Gemengde Raad van Beroep; dat het,niet voor betwisting vatbaar is, dat gedaagde op grond van haar overeenkomst met de heer Quist gerechtigd is zonder opgaaf van redenen elke door genoemde heer ter vertoning aangeboden reclamefilm te weigeren en dat dit uiteraard ook van toepassing was op de reclamefilm van de gemeente Haarlem; dat voorzover de bepalingen van de pachtovereenkomst tussen de heer Quist en gedaagde niet in overeenstemming zijn met de verplichtingen, die op de heer Quist als lid van de Nederlandsche Vereeniging van Biscoopreclame-Exploi- tanten rusten, de nadelige gevolgen daarvan uitsluitend op de heer Quist en nimmer op gedaagde kunnen worden af gewenteld; dat uit het vorenstaande volgt, dat aan gedaagde niet de verplichting kan worden opgelegd, zoals eiseres gevorderd heeft, om de opdrachten, welke haar door eiseres via de heer Quist worden verstrekt, uit te voeren; dat gedaagde echter de reclamefilm van de gemeente Haarlem wel heeft vertoond, zodat het beroep op het con tract met de heer Quist niet opgaat, en daarbij aan de gemeente Haarlem de eis heeft gesteld, dat de vertonings- kosten niet met eiseres, aan wie de opdracht aanvankelijk was verleend, doch met de heer Quist zouden worden afge rekend; dat aangenomen moet worden, dat alleen al door het stellen van deze eis bij het gemeentebestuur van Haarlem de indruk moet hebben post gevat, dat er tegen eiseres zodanige be zwaren bestaan, dat er met haar geen zaken behoren te worden gedaan; dat gedaagde daardoor niet in acht heeft genomen de zorgvuldigheid, die haar als lid van de Nederlandsche Bio scoop-Bond ook tegenover de leden van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten en dus ook tegenover eiseres in het zakenverkeer betaamt; dat mitsdien de eerste vordering van eiseres moet worden toegewezen en gedaagde derhalve moet worden veroordeeld om aan Burgemeester en Wethouders van Haarlem een brief te zenden, waarvan de inhoud aan het eind van dit vonnis is opgenomen, zulks op straffe van een dwangsom van 1.000.— per dag; dat de tweede vordering als zijnde ongegrond aan eiseres moet worden ontzegd; dat elk der partijen in de helft der arbitragekosten, in totaal bedragende 50.moet worden veroordeeld; RECHTDOENDE ALS GOEDE MANNEN NAAR BILLIJKHEID: VEROORDEELT gedaagde om aan Burgemeester en Wethouders van Haarlem binnen 14 dagen nadat dit vonnis in kracht van gewijsde is gegaan een brief van de volgende inhoud te zenden en daarvan gelijktijdig een afschrift te doen toekomen aan eiseres: „Aan Burgemeester en Wethouders van Haarlem Indertijd hebben wij geweigerd het filmpje ten be hoeve van de premielening voor de woningbouw in ons Frans Hals Theater te vertonen, omdat bij de opdracht daartoe de Firma Atu te Amsterdam was ingeschakeld. Wij delen U echter mede, dat het niet onze be doeling was hiermede een blaam op deze firma te werpen. Met verschuldigde gevoelens van hoogachting, NV. Bioscoop Exploitatie Maatschappij Frans Hals". met dien verstande, dat gedaagde voor elke dag, dat zij met de verzending van deze brief in gebreke blijft aan eiseres een dwangsom van 1.000.zal betalen; ONTZEGT aan eiseres haar vordering om gedaagde te veroordelen tot het betalen van een dwangsom van 1.000. per dag, indien zij in de toekomst wederom mocht weigeren opdrachten, welke haar door eiseres via haar pachter Actief Film (W. Quist) te Groningen worden verstrekt, uit te voeren; VEROORDEELT elk der partijen tot betaling van de helft der arbitragekosten, in totaal bedragende 50. Aldus gewezen te Amsterdam op 11 Februari 1952. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister inge schreven. Deze titels werden reeds per circulaires nr. 50 d.d. 18 Maart '52, nr. 62 d.d. 5 April '52 en nr. 68 d.d. 24 April 1952 ter kennis gebracht aan de leden filmver huurders. Hiertegen werden geen bezwaren ingediend. Datum Titels waaronder de films Naam houder waai c»|j inschrijving verzocht is in Nederland worden uit gebracht exploitatie rechten 18 Jan. 1952 s Nachts langs de weg Filmex 25 Teheran Royal 25 Tien dagen in Parijs 8 Febr. Angelica Serenade Universal FA. 13 Lady Godiva... pinup-girl Nederland 14 Ambassadeurs der muziek Muntfilm 15 Huwelijk in jazz Ligafilms 15 De laatsten der Corsicanen 16 Er kan nog meer bij Warner 19 AmsterdamParijs Royal 20 De bron Nova 22 Ik wil mijn vrouw terug Fox; 22 De piratenkoningin 23 Jungle Jim en de skelet- mannen Europa 26 Geen medailles voor spionnen Fox 26 De bruidegom heeft haast Gofilex 28 Zwevende gratie Filmtrust 29 ,r Het verloren werelddeel Victoria 4 Maart Het laatste bivak 4 Kerels uit één stuk 4 De laatste bladzijde 5 Naar de speeltuin Haghefihn 5 Hyena's der samenleving Meteor 5 Vrede voor de wereld Nederland 5 M'n zuster kan me nog meer vertellen -) Royal 6 Zondige grenzen Filmex 6 Juffrouw laat je hondje uit R.K.O, 6 Het licht scheen in de duisternis 6 Uw man behoort ons C Wonderen gebeuren slechts eenmaal Columbia F.B.O. 7 Onder narcose 13 Een meisje in elke haven R.K.Ö. 13 De moeilijke leeftijd 13 Het leven van Florence Nightingale Nederland 13 Een der daders ontkwam Nova

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 39