Veenhuizen, exploitante van bioscoop Centraal aldaar. de N.V. Victoria Film te Amsterdam, exploi terende het gelijknamige filmverhuurkantoor aldaar; de heer L. Th. Aardenburg te Medemblik, ex ploitant van het Scala Theater aldaar. de heer G. Fopma te Bergen, die de permanente bioscoop-A Victoria Theater te Alkmaar exploi teert; de N.V. Bioscoop Vreeburg te Utrecht exploi terende de Bioscoop Vreeburg aldaar, en de Stads gehoorzaal te Vlaardingen; Mevr. W. J. Bonefang-de Bruin exploiterende bioscoop „De Zwaan" te Noordwijkerhout; de heer Jan Apon te 's-Gravenhage, die de per manente bioscoop-B Odeon te Monster wil gaan exploiteren. Eventuele bezwaren tegen de toelating gelieve U binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie schriftelijk en gemotiveerd aan het Hoofdbestuur kenbaar te maken. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Wegens verlies van de vereisten zijn van het lidmaatschap vervallen: Firma Holman te Coevorden, voormalig exploi tante van Bioscoop Holman aldaar; Firma Gebrs. E. J. H. J. Veenhuizen te Haaksbergen, voormalig exploitante van Bioscoop Centraal aldaar. Firma Bioscoop Vreeburg te Utrecht, voor malig exploitante van Bioscoop Vreeburg aldaar. LIQUIDATIE WAARBORGSOMMEN In verband met de liquidatie van de waarborg som van wijlen de heer P. A. Aardenburg, voor malig exploitant van het Scala Theater te Me demblik, van de Firma Gebrs. E, J, 6 H. J, Veen huizen, voormalig exploitante van Bioscoop Cen traal te Haaksbergen, van de Firma Holman, voor malig exploitante van Bioscoop Holman te Coevorden, van wijlen de heer A, Benno, voor malig exploitant van Bioscoop ,,De Zwaan", Noordwijkerhout alsmede van de Firma Bioscoop Vreeburg te Utrecht, voormalig exploitante van Bioscoop Vreeburg aldaar, worden de leden uitge- nodig eventuele vorderingen op deze personen en zaken binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. WACHTGELD EN WERKLOOSHEIDS VERZEKERING Op 7 Juni j.1. heeft het College van Rijksbemid- delaars een beschikking uitgevaardigd, waarbij is bepaald, dat aan alle werknemers, die verze kerd zijn krachtens de Werkloosheidswet, door de werkgever boven het overigens rechtens gel dende loon een bijslag wordt uitgekeerd ten be drage van de per 1 Juli 1952 geldende premie voor de wachtgeld- en werkloosheidsverzekering, welke door de werknemers ongeacht deze be schikking verschuldigd zou zijn. De werkloosheidspremie verschuldigd door de werknemers bedraagt 0,6 van het loon; de wachtgeldpremie 1,1 zodat de lonen per 1 Juli a.s. verhoogd moeten worden met 1,7 Bedraagt het rechtens geldende loon thans 50.dan wordt het op 1 Juli a.s. verhoogd tot 50,85. De werknemer moet dan echter 1,7 premie over 50,85 betalen, d.i. 0,86. Betreffende de werk nemers, wier inkomsten mede uit verval bestaan, moet de bijslag over de garantieionen worden berekend. Als compensatie voor de werkgevers, die in feite ten gevolge van deze voorgeschreven loons verhoging behalve hun eigen aandeel in de premie van de wachtgeld- en werkloosheidsverzekering ook het aandeel van de werknemers moeten be talen, heeft de Regering bepaald, dat de Ver eveningsheffing met ]/2 en de kinderbijslag- premie eveneens met Y2 worden verlaagd. Bovendien is de premie voor de werkloosheids verzekering, die aanvankelijk was bepaald op 2,8 verlaagd tot 2,4 een verlaging dus met 0,4 c/f (waarvan 0,1 voor de werkgever, 0,1 voor de werknemer en 0.2 voor het Rijk). Onder werknemer wordt in de Werkloosheids wet verstaan ieder, die binnen het Rijk in loon dienst werkzaam is. De wet is niet van toepassing op personen boven 65 jaar en op personen met een vast loon boven 6.000.per jaar. Met het oog op dit laatste heeft het College van Rijksbemiddelaars bepaald, dat ingeval het vaste loon per jaar tengevolge van de verplichte bijslag zou stijgen boven 6.000.per jaar, de bijslag een zodanige vermindering zal ondergaan, dat deze loongrens bereikt, doch niet overschre den wordt. Van het bovenstaande is per circulaire mede deling aan de leden gedaan. Er werden twee exemplaren toegezonden met het verzoek één ervan op een voor hun personeel toegankelijke plaats in hun onderneming op te hangen, opdat het personeel er kennis van zou kunnen nemen.

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 7