177 177 11 No. Bldz. Belasting op Vermakelijkheden (Wijziging van de verordeningen in de gemeenten Assen, Box meer, Deurne, Groenlo, Hellendoorn, Kerkrade en Sas van Gent) 175 30 Belasting op Vermakelijkheden (Wijziging van de verordeningen in de gemeenten De Bilt, Brammen, Echt, Eijsden, Horst, Lisse, Medem- blik, Mill, Nieuwenhagen, Vlieland, Voorburg, Wildervank en Zevenaar) 176 10 Het Verlossende Woord (Artikel inzake de te verwachten circulaire van de Regering be treffende de heffingspercentage's der Verma kelijkheidsbelasting) 177 1 Vermakelijkheidsbelasting in de Eerste Kamer (Een aantal vragen in het voorlopig verslag van de Commissie van Rapporteurs met be trekking tot het Vermakelijkheid?belasting- vraagstuk en de Memorie van Antwoord hierop) Belasting op Vermakelijkheden (Wijziging van de verordeningen in de gemeenten Beesel, Nieuw Heivoet, Nuth, Rucphen en Venray) Vermakelijkheidsbelasting in de Eerste Kamer (Een uittreksel uit de beraadslagingen in de Eerste Kamer over de Vermakelijkheidsbe lasting) 178 De Pers over de Vermakelijkheidsbelasting (Dag- bladartikelen over het regeringsstandpunt met betrekking tot de Vermakelijkheidsbelasting) 178 Immorele discriminatie (Dominee Werner Hess in „die unmoralische Steuer" in Der Neue Film van 8 October 1953) 178 Belasting op Vermakelijkheden (Wijziging van de verordeningen in de gemeenten Emmeloord, Geldrop, Helden, Hoensbroek, Oldenzaal, Oud en Nieuw Gastel, Terneuzen en IJzendijke) 178 Verandering van koers (Reacties der Gemeente besturen op de Ministeriële verklaring met betrekking tot de Vermakelijkheidsbelasting en een brief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam aan het Gemeentebe stuur inzake de discriminatie in de heffing van vermakelijkheidsbelasting) 179 Belasting op Vermakelijkheden (Wijziging van de verordeningen in de gemeenten Aalsmeer, Brielle, Hillegom, Lochem, Middelharnis, Ouden- bosch, Tiel en Ulrum) 179 Geen verhoging van omzetbelasting voor het film bedrijf 179 Belasting op Vermakelijkheden (Wijziging van de verordeningen in de gemeenten Bussum, Oos terhout en Veghel) 180 Een stap vooruit (Een artikel inzake de ver laging van de vermakelijkheidsbelasting in de gemeenten Haarlem, Hilversum, Rotterdam en Utrecht naar aanleiding van de Min. verklaring) 181 No. Bldz. 10 12 5 9 19 Belasting op Vermakelijkheden (Wijziging van de verordeningen in de gemeenten Culemborg, Fijnaart en Heijningen, Geertruidenberg, Haar lem, Hilversum, Hoogwoud, Medemblik, Middel burg, Naaldwijk, Rotterdam, Steenbergen, Utrecht, Veghel en Zoetermeer) Onze vroede vaderen (Een citaat uit een verslag van een gemeenteraadsvergadering bij de be handeling van de vermakelijkheidsbelasting) Een „sensationele" belastingverordening (Com mentaar op de wijziging in de verordening op Vermakelijkheidsbelasting te Hillegom) Terzijde (Artikel n.a.v. de dupliek in „Vrij Ne derland" van 19 Juni 1954 op het Hoofdstuk Nederlandse Filmindustrie in het Jaarverslag over 1953 van de Nederlandsche Bioscoop- Bond inzake de vermakelijkheidsbelasting voor Nederlandse films) Hoofdstedelijk Belastingbeleid (Een hoofdartikel n.a.v. het voorstel van B. en W. van Amster dam tot herziening van de vermakelijkheids- belastingtarieven Belasting op Vermakelijkheden (Wijziging van de verordeningen in de gemeenten Aalten, Alblas- serdam, Arnhem, Coevorden, Dokkum, Drieber gen, Gouda, Hoorn, Leiden, Maasbracht. Oude Tonge, Sittard, Vlijmen en Zeist) Hilversum geeft het voorbeeld (Hoofdartikel over de verlaging van de vermakelijkheidsbelasting te Hilversum) Belasting op Vermakelijkheden (Wijziging van de verordeningen in de gemeenten Amersfoort, Beek Donk, Denekamp, Hilversum, Leiden, Venlo, Vlaardingen en Wijchen) Citaat uit een artikel in de Arnhemse Courant van 12 Nov. '54 n.a.v. een gemeenteraadsverga* dering te Arnhem inzake de verlaging van de vermakelijkheidsbelasting BIOSCOOP-WET (Filmkeuring in die ruimste zin en uitspraken Cen trale Commissie v. d. Filmkeuring) Ruimtevrees (Filmkeuringscommissie van de staat Ohio en de ,,ruimte"film) 25 jaar Centrale Filmkeuring (Een verslag van het zilveren jubileum van de centrale com missie) Uittreksel uit „Don't blame the kinema-blame the parents (K. Weekly 18 dec. 1952) door Chuter Ede lid van het Lagerhuis inzake het toezicht op de toelating van kinderen beneden de 16 jaar tot vertoningen van z.g. A-films) Zuidelijke nakeuring (Losser als lid toegelaten) Keuring van voorfilms (Besluit van de Huishoude lijke Commissie van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring inzake trailers) 181 181 181 181 182 182 183 183 183 172 172 172 174 176 11 12 12 15 20 21

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 6