NIEUWS UIT HET BUITENLAND Duitsland 32 VOLGENS recente mededelingen van de Raad van Beheer van de Internationale Federatie van Verenigingen van Filmpro ducenten (F.I.A.P.F.), van welke organi satie de Nederlandsche Bioscoop-Bond deel uitmaakt, heeft de Argentijnse Regering bij monde van haar ambassadeur te Rome laten we ten, dat de leiding van het van 6 tot 16 Maart te M a r/d e l/P 1 a t a gehouden Internationale Film festival ten volle de garanties nakomt, welke de Federatie als voorwaarde tot erkenning, om schreven in artikel 2 van haar Reglement Film festivals 1954, heeft geëist. Deze garanties komen hierop neer, dat de op het festival vertoonde films buiten ieder importquotum om een onbeperkte commerciële verhuur krijgen en dat de filmhuren, welke aan de producenten uit deze commerciële distributie toekomen, onbeperkt naar het land van oorsprong mogen worden getransfereerd. De Federatie heeft tevens bericht, dat de leiding van het „Festival Mondial du Film d'Inspiratie nCatholiqu e" dat van 5 tot 15 November a.s. in het Vorstendom Monaco zal worden gehouden, formeel heeft medegedeeld te zullen voldoen aan de in artikel 2 van vorenver- meld reglement omschreven garanties. Dienover eenkomstig is dit festival door de Federatie erkend als een festival, vallende onder categorie C (inter nationale festivals, welke zich beperken tot spe ciale films). De leiding van het te Punta del Este (Uruquav) te houden festival heeft de Federatie laten weten dat zij afziet van het organiseren van een festival voor 1954. Zij heeft dit besluit geno men op grond van de overweging dat dit festival door de classificatie als „nationaal festival" (cate gorie D) al te veel in zijn manifestaties zou wor den beperkt. Aangezien het festival van C a n n e s in Fe bruari nog niet had voldaan aan de, in artikel 2 van het op 1 December 1953 vastgestelde Regle ment Filmfestivals 1954 omschreven, normen, dreigden er moeilijkheden te ontstaan. De Federa tie had de erkenning van dit festival opgeschort en haar leden geadviseerd de inzending van hun films slechts toe te zeggen onder voorbehoud. De censequentie hiervan zou zijn geweest, dat bij het niet bereiken van overeenstemming met de Franse Overheid er dit jaar te Cannes geen festival plaats zou hebben gevonden, omdat de productenorga nisaties van alle landen lid zijn van de Federatie en dus geen films zouden hebben ingezonden. Thans heeft het Bestuur van het Filmfestival van Cannes echter medegedeeld, dat zij het Minis terie van Handel dringend geadviseerd heeft aan de door de Federatie gestelde normen te voldoen. Naar aanleiding hiervan en mede in aanmer king nemende dat genoemd bestuur met de voor bereiding van het festival m tijdnood was geko men, heeft de Federatie nog voor de formele mededeling van acceptatie van de Franse regering ontvangen te hebben aan al haar leden bericht dat de gemaakte voorbehouden nu als vervallen kunnen worden beschouwd en dat derhalve on voorwaardelijk aan genoemd festival kan worden deelgenomen. De Raad van Beheer der Federatie heeft aan dit bericht echter toegevoegd, dat hij niet voornemens is een dergelijke soepele procedure met betrekking tot andere festivals te volgen. Internationaal Filmfestival Berlijn 1954 Van 18 tot 29 Juni a.s. zal te Berlijn het Vier de Internationale Filmfestival wor den gehouden overeenkomstig het dooi de Inter nationale Federatie van Verenigingen van Film producenten op 1 December 1953 te Londen vast gestelde reglement inzake de officiële erkenning van de in 1954 te houden filmfestivals. Deze manifestaties zullen worden gehouden on der auspiciën van de Senaat van de stad Berlijn in samenwerking met de organisaties van het Duitse filmbedrijf. Het festival heeft ten doel te getuigen van de ontwikkeling van de filmkunst in alle de mocratische landen, de leidinggevende persoon lijkheden van de filmwereld voor een gedachten- wisseling bijeen te brengen en daardoor een bijdrage te leveren tot een toenadering van de vol keren. De volgende categorieën worden ter vertoning toegelaten: a. lange speelfilms; b. lange documentaire- en culturele films; c. korte documentaire- en culturele films. Onderwijs- en instructie- en reclamefilms zijn van vertoning uitgesloten. Het maximum aantal per land toegelaten films wordt naar de hoeveel heid in dat land gedurende 1953 geproduceerde films bepaald als volgt: a. voor avondvullende films (lange speelfilms en lange documentaire- en culturele films)

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 33