waarin deze mededeelt, dat de Regering naar aanleiding van het resultaat van een door haar in overleg met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en de Nederland- sche Bioscoop-Bond ingesteld accountantsonderzoek tot de conclusie is gekomen, dat de overwegingen, welke in 19471948 hebben geleid tot het destijds gemaakte onder scheid in de belasting thans niet meer gelden. De nieuwe verordening is met ingang van 12 Decemher 1954 in werking getreden. Leerdam Op Vrijdag 14 Januari j.1. heeft de Raad van de ge meente Leerdam het besluit genomen de verordening op de vermakelijkheidsbelasting te herzien in dier voege, dat in den vervolge voor alle filmvoorstellingen een uniform tarief van 20zal worden geheven. Door het College van Burgemeester en Wethouders was een voorstel van deze strekking ingediend. De nieuwe verordening zal in werking treden de dag volgende op die, waarop het bericht van de Koninklijke goedkeuring is ontvangen. Leeuwarden Zowel het College van Burgemeester en Wethouders als de Raad van de gemeente Leeuwarden hebben de conse quenties aanvaard van het huidige beleid der gemeenten op het gebied van de heffing der vermakelijkheidsbelas ting. In zijn vergadering van Woensdag 16 Februari j.1. heeft de Raad namelijk op voorstel van het College beslo ten de heffing op gewone filmvoorstellingen van 35 \°/c terug te brengen tot 20 °/c. Voorts werd in deze vergadering het zeer lofwaardige besluit genomen om, ten einde de Nederlandse film industrie zoveel mogelijk te bevorderen, de belasting voor het vertonen van Nederlandse hoofdfilms te bepalen op slechts 10 Met dit besluit heeft Leeuwarden zich als tweede der grotere gemeenten geschaard achter Hilversum, dat in December j.1. verklaarde niet te kunnen inzien „op welke redelijke gronden het vermaak zwaarder moet worden belast zodra dit niet in een schouwburgzaal, in een circus tent, op kermissen of bij sportevenementen, doch in een bioscoop plaats vindt". Oudenbosch Ingevolge bij Koninklijk besluit d.d. 20 October 1954 verkregen goedkeuring is in de gemeente Oudenbosch met ingang van 1 November 1954 een nieuwe verordening op de vermakelijkheidsbelasting in werking getreden. Voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2, tweede der Bioscoopwet worden thans belast met een percentage van 15. Het betreffende raadsbesluit was op 27 Augustus 1954 overeenkomstig het eensluidende voorstel van Burgemees ter en Wethouders genomen. Steenwijk Burgemeester en Wethouders van de gemeente Steenwijk hebben op 1 December 1954 een voorstel tot wijziging van de vermakelijkhedenbelastingverordening ingediend, het welk op 9 December daaraanvolgend door de Raad is aanvaard. De tarieven voor filmvoorstellingen zijn thans vastgesteld als volgt: 25 voor voorstellingen, waarin naast andere films. Nederlands journaal en/of films, als bedoeld in artikel 1, lid 2, onder 2e der Bioscoopwet worden vertoond lot een gezamenlijke lengte van ten minste 500 meter; 101% voor voorstellingen, waarin uitsluitend films als bedoeld in artikel 1. lid 2, onder 2e der Bio scoopwet worden vertoond, eventueel aangevuld met Nederlands journaal; 85 voor de overige filmvoorstellingen. De nieuwe verordening zal in werking treden op de dag volgende op die, waarop het bericht van de Koninklijke goedkeuring zal zijn ontvangen. Waalwijk De Raad van de gemeente Waalwijk heeft in zijn op Donderdag 23 December 1954 gehouden vergadering be sloten een door het College van Burgemeester en Wethou ders ingediend voorstel tot verlaging der vermakelijk- hedenbelasting te aanvaarden. Met betrekking tot de filmvoorstellingen had het College, zich refererende aan de Ministeriële circulaire van 20 Februari 1954, verklaard dat er voor een voorstel tot verlaging van de belasting heffing daarop alle aanleiding was. Weliswaar zijn de entreeprijzen de laatste jaren enigszins verhoogd, maar het bezettingpercentage is in sterkere mate gedaald, ter wijl sinds 1948 belangrijke kostenstijgingen plaats hebben gevonden. In de nieuwe verordening zijn de tarieven als volgt bepaald 20 voor filmvoorstellingen, waarin naast andere films Nederlands journaal of films, als bedoeld in artikel 1, lid 2, onder 2e der Bioscoopwet worden vertoond tot een gezamenlijke lengte van ten minste 500 meter; 10,% voor filmvoorstellingen, waarin uitsluitend films worden vertoond als bedoeld in artikel 1, 2e lid, onder 2e van de Bioscoopwet: 35 voor filmvoorstellingen, welke niet voldoen aan de eis tot vertoning van ten minste 500 meter journaal of artikel 1-films. De nieuwe verordening treedt in werking met ingang van 1 Februari 1955. Westerbork Met ingang van 10 October 1954 is in de gemeente Woesterbork krachtens bij Koninklijk besluit van 28 Sep tember 1954 verkregen goedkeuring een gewijzigde ver ordening op de heffing der vermakelijkheidsbelasting in werking getreden. Deze wijziging, welke inhield dat alle filmvoorstellin gen thans worden belast met een uniform tarief van 20' kwam tot stand bij raadsbesl uit van W'oens- dag 1 September 1954, waarbij een eensluidend voorstel van Burgemeester en Wethouders werd aanvaard. W leringen Bij besluit van de Raad van de gemeente V( ieringen van 1 October 1954 is het tarief voor voorstellingen, waarin, naast andere films een Nederlands journaal en/of films, als bedoeld in artikel 1, tweede lid, sub 2 der Bioscoop wet worden vertoond tot een gezamenlijke lengte van ten minste 500 meter, verlaagd van 35 tot 25 Artikel 1-films worden in deze gemeente belast naar een tarief van 20 De gewijzigde verordening zal in werking treden met ingang van de dag, waarop de Koninklijke goedkeuring ter kennis van het gemeentebestuur is gekomen.

Film | 1955 | | pagina 8