Nationale Herdenkingsdag Dank van liet Koningin Wilhelmina Fond» Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te ver lenen als bedoeld in hel Gewijzigd Algemeen Bedrijfs- reglement aan de N.V. Bioscoop Exploitatie Maatschappij B.E.M. i.o. Ie s-Gravenhage, tol liet gaan exploiteren van de perma nente bioscoop-A Musica Theater aldaar, welke zaak voorheen werd gedreven door Cineac Den Haag N.V.. zulks onder zekere voorwaarden: de Stichting Haagse Christelijke Filmactie te 's-Gra venhage, tot hel gaan exploiteren van de permanente bioscoop-B Cefa Theater in het Gemeente Museum aldaar. zulks ter vervanging van de voorheen in hel Corso Thea ter gevestigde exploitatie: Mevrouw de Weduwe C. Pachen-Perot te Eysden. tot het gaan exploiteren van de permanente bioscoop-B Cinema Modern aldaar, welke voorheen werd geëxploi teerd door de heer A. Malton Ie Uitgeest, zulks onder be paalde voorwaarden: de N.V. Rembrandt-Theater te Arnhem, tol het gaan exploiteren van de permanente bioscoop-A Rembrandt Theater aldaar, welke voorheen werd geëxploiteerd dooi de N.V. Astra Film Mij te Arnhem; Voorts heeft het Hoofdbestuur besloten ten name van Mevrouw de Weduwe A. van der Mars-Bosch te Nijmegen in hel Bedrijfsregister in te schrijven de permanente bio- sclioop-A Corso Bio te Nijmegen, welke zaak dient tol lijdelijke vervanging van hel verwoeste City Theater aldaar en lol 1 Januari 1955 tijdelijk werd geëxploiteerd door de thans in liquidatie zijnde Firma Verenigde Nij meegse Bioscopen. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 9 Februari besloten toestemming te verlenen als bedoeld in artikel 9 van genoemd reglement aan de Firma Gebrs. E. T. Koper te Enschede, lot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in de in aanbouw zijnde schouwburg aan de Langeslraal aldaar, zulks onder bepaalde voorwaarden. de N.V. Cineac te Amsterdam tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A op het terrein hoek Hermanus Boexstraat en de Vestdijk te Eindhoven, zulks onder bepaalde voorwaarden: de N.V. Utrechtse Maatschappij tot Exploitatie van Bioscooptheaters tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A aan de Vrij straat te Eindhoven, zulks onder bepaalde voorwaarden. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn loegelalen. onder meer op voorwaarde, dat hiertegen binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie geen ge gronde bezwaren bij het Hoofdbestuur worden ingediend: de N.V. Bioscoop Exploitatie Maatschappij B.E.M. i.o. te 's-Gravenhage. exploitante van de permanente bio scoop-A Musica Theater aldaar: Mevrouw de Weduwe C. Pachen-Perot te Eysden, ex ploitante van de permanente bioscoop-B Cinema Modern aldaar; de N.V. Rembrandt-Theater te Arnhem, exploitante van de permanente biocoop-A Rembrandt Theater aldaar. Tor taling donateurschap Tol het donateurschap van de Bond zijn toegelaten op voorwaarde, dat hiertegen binnen acht dagen na de ver schijning van deze publicatie geen gegronde bezwaren bij liet Hoofdbestuur worden ingediend: de N.V. Kino Apparaten- en Instrumentenfabriek Louis 1). Kagenaar, Jekerslraat 82 Ie Utrecht. estdeutsche Silzmöbelfabrik Schröder Henzelmann. Sielsl rasse 17 Ie Bad Oeynhausen. Itcëinciigin*; donateurschap Van het donateurschap van de Bond is vervallen: de heer L. B. Kagenaar I Kino-apparaten- en instrumen tenfabriek Louis B. Kagenaar). Jekerstraat 82 te Utrecht. Op de Nationale Herdenkingsavond, die dit jaar op Woensdag 4 Mei aanstaande wordt gehouden, zullen om 18.00 uur de plechtigheden een aanvang nemen ter herden king van de militairen van de Nederlandse strijdkrachten, de zeelieden, de verzetstrijders en de geallieerde militairen en alle overigen, die waar ook ook ter wereld in de oorlogsjaren te. land. ter zee of in de lucht voor de vrij heid van het Koninkrijk zijn gevallen, dan wel als Neder lander of als Nederlands onderdaan ten gevolge van een legen hen gerichte vijandelijke actie zijn omgekomen. In verband mei liet karakter van deze Nationale Her denkingsavond is het ongewenst, dat openbare vermake lijkheden plaatsvinden tijdens de plechtigheden. Hel Hoofdbestuur doel derhalve, na ter zake gepleegd overleg met de Commissie Nationale Herdenking te 's-Gravenhage, een beroep op de leden om op Woensdag 4 Mei a.s. hun theaters van 18.00 tot 21.00 uur te sluiten en gedurende die avond zowel tijdens als na genoemd tijdstip geen neon- of andere lichtreclame te bezigen. Het Hoofdbestuur vertrouwt, dat men in gemeenten, waar de herdenking op andere tijdstippen plaatsvindt, in vorenvermelde zin daarmede rekening zal willen houden. Alle leden zullen ongetwijfeld het bijzondere karakter tier lierdenkingsplechtiglieden willen eerbiedigen. De Nederlandse Vereniging tol steun aan het ..Koningin Wilhelmina Fonds" voor de kankerbe strijding heeft hel Hoofdbestuur van de Nederland- sche Bioscoop-Bond medegedeeld, dat de Augustus- September 1954 in de bioscopen gevoerde actie een bedrag van f 59.772.23 heeft opgeleverd. De vereniging heeft inzonderheid haar erkentelijk heid betuigd voor de steun, die zij van zo vele directies van bioscopen heeft mogen ontvangen.

Film | 1955 | | pagina 10