Keuringskaarten Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te verle nen als bedoeld in het Gewijzigd Algemeen Bedrij f sregle- ment aan: de N.V. Apollo Bioscoop te Gouda, tot het gaan exploi teren van een permanente bioscoop-B in het Parochiehuis te Oudewater, zulks onder bepaalde voorwaarden; de N.V. City Theater te Leerdam, tot overdracht van alle door deze N.V. geplaatste aandelen aan de heer J. A. van Unen, exploitant van het Luxor Theater te Roosen daal, zulks onder bepaalde voorwaarden; de heer G. F. Hulsink te Ootmarsum, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-B in het Vincen- tiusgebouw aldaar, zulks onder bepaalde voorwaarden; Mevrouw A. Koorevaar-Versteeg te Sliedrecht, tot het overnemen en voortzetten van de permanente bioscoop-A Thalia Theater aldaar, welke bioscoop voorheen werd geëxploiteerd door wijlen de heer J. H. Koorevaar; de heer J. W. Schuitemaker te Nieuw-Loosdrecht, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-B in het Verenigingsgebouw te Huizen (N.H.), zulks onder bepaalde voorwaarden; de heer J. F. Nijskens te Nederweerl, tot het overnemen en voortzetten van de permanente bioscoop-A Harmonie Theater aldaar, welke bioscoop voorheen werd geëxploi teerd door de Firma Gebrs. Nijskens. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar op 7 April gehouden zitting behandeld de hierna volgende beroepen, ingediend door: het Bestuur van de Afdeling Amsterdam van de Neder- landsche Bioscoop-Bond tegen de beslissing van de Com missie Nieuwe Zaken d.d. 9 Februari 1955, waarbij Mr. P. A. Meerburg toestemming werd verleend tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in een gedeelte van het gebouwencomplex Bellevue aan de Mar- nixstraat 400A-402 te Amsterdam. De beroepcommissie verklaarde het beroep van appellant ongegrond en ver leende Mr. P. A. Meerburg toestemming als vorenbedoeld onder zekere voorwaarden de Hotelmaatschappij Gooiland N.V. te Hilversum tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken d.d. 31 Januari 1955, waarbij genoemde vennootschap de toestem ming tot het exploiteren van een nieuw te bouwen perma nente bioscoop-A aan de Emmastraat, hoek Luitgardeweg aldaar werd geweigerd. De beroepcommissie verklaarde het beroep van appellante ongegrond en bevestigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken; de firma Serlie, exploiterende de permanente bioscopen Alhambra Theater en Cinema Palace te Enschede en het Bestuur der Afdeling Het Oosten van de Nederlandsche Bioscoop-Bond tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken d.d. 9 Februari 1955, waarbij de firma Gebrs. E. T. Koper te Enschede toestemming werd ver leend tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in de nieuwe Schouwburg aan de Langestraat aldaar. De beroepcommissie verklaarde het beroep van appellanten gegrond, vernietigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken en weigerde toestemming als vorenbedoeld. Aanmelding lidmaatschap Voor het lidmaatschap van de Bond heeft zich aangemeld de heer Mr. P. A. Meerburg te Amsterdam, die inge volge beslissing van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken een nieuwe permanente bioscoop in de Marnixstraat te Amsterdam gaat exploiteren. Eventuele bezwaren tegen de toelating moeten binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schrif telijk bij het Hoofdbestuur worden ingediend. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de bond zijn toegelaten: Mevrouw A. Koorevaar-Versteeg te Sliedrecht, exploi- tante van het Thalia Theater aldaar; de heer J. F. Nijskens te Nederweert, exploitant van het Harmonie Theater aldaar; Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten, onder meer op voorwaarde dat hiertegen na de verschijning van deze publicatie geen gegronde bezwaren bij het Hoofd bestuur worden ingediend: de heer G. F. Hulsink te Ootmarsum, die aldaar een permanente bioscoop-B gaat exploiteren in het Vincentius- gebouw; de heer J. W. Schuitemaker te Nieuw-Loosdrecht, die in het Verenigingsgebouw te Huizen (N.H.) een per manente bioscoop-B gaat exploiteren. Beëindiging lidmaatschap Van het lidmaatschap is wegens verlies van de vereisten daarvoor vervallen: de Firma Gebrs. Nijskens te Nederweert, voormalig exploitante van het Harmonie Theater te Nederweert. Blijkens bij het Hoofdbestuur ingekomen klachten wordt niet altijd de hand gehouden aan het bepaalde in artikel 20 van de Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films, krachtens hetwelk de huurder verplicht is on middellijk na beëindiging van de vertoning der films, doch in ieder geval vóór twaalf uur in de ochtend van de Vrij dag, volgende op de geëindigde vertoningsweek, de keu- ringskaarten per brief aan het adres van de verhuurder terug te zenden. Hierdoor komt het voor, dat de exploitan ten die een film nadraaien meer dan eens niet tijdig in het bezit gesteld kunnen worden van de keuringskaart, hetgeen voor hen met het oog op de voorschriften in de Bioscoop wet grote moeilijkheden kan veroorzaken. Daar komt nog bij, dat de verhuurders genoopt worden om herhaaldelijk extra-keuringskaarten te bestellen, omdat de kaarten niet op tijd of in het geheel niet terugkomen, hetgeen uiteraard kosten met zich brengt. Het Hoofdbestuur dringt er daarom bij de leden op aan om ter voorkoming van de bedoelde moeilijkheden voortaan zorg te dragen voor tijdige toezending der keu- ringskaarten, afgezien van de mogelijkheid, dat men zich op grond van artikel 20 der Bondsvoorwaarden, laatste lid, blootstelt aan een eis om vergoeding van de schade geleden door niet stipte nakoming van de in het artikel omschreven verplichtingen. 10

Film | 1955 | | pagina 11