Een veelbelovend herdenkingsprogramma 4. Voorstel tot goedkeuring van de notulen der op 25 Mei 1954 gehouden jaarlijkse algemene ledenvergadering. (De notulencommissie, bestaande uit de heren J. G. Brinkers te Breda, H. P. H. Juten te 's-Gravenhage en J. Santé Thedinga te Zutphen, adviseert tot goedkeuring.) 5. Voorstel lot benoeming van een notulencommissie van deze jaarvergadering. 6. Jaarverslag over 1954. (Een exemplaar zal de leden alsnog worden toegezonden.) 7. Rekening en Verantwoording van het financieel beheer over 1954 en voorstel van het Hoofdbestuur om de door het accountantskantoor W. Langelaar te Amsterdam gecontroleerde Rekening van de Bond goed te keuren, als mede alle op het Bondsbureau ter visie liggende rekeningen der Afdelingen. 8. Voorstel van, het Hoofdbestuur om de contributie voor het jaar 1955 vast te stellen op 1 van de omzet als bedoeld in het Contributiebesluit 1945, waarvan 0,3 ten behoeve van de Weerstandskas met de bepaling, dat de contributie over het jaar 1955 voor de leden-filmfabrikanten en -filmproducenten ten minste 200,bedraagt. 9. Begroting van Ontvangsten en Uitgaven voor 1955, waarbij een voorstel van het Hoofdbestuur om het eventueel batig saldo over 1955 in de Weerstandskas te storten. 10. Verkiezing overeenkomstig artikel 12 der Statuten en artikel 12 van het Algemeen Bondsreglement van drie leden van het Hoofdbestuur in de vacatures ontstaan door het periodieke aftreden van de heren M. P. M. Vermin te Maastricht, Voorzitter; L. L. Lioni te Amsterdam en R. Uges Jr. te Rijswijk. Voor de vacature ontstaan door het periodieke aftreden van de heer M. P. M. Vermin is candidaat gesteld de heer Vermin voornoemd, directeur van de N.V. Bioscooptheater Mabi te Maastricht. Voor de vacature ontstaan door het periodieke aftreden van de heer L. L. Lioni is candidaat gesteld de heer B. J. Schimmel, directeur van Universal International Films Nederland N.V. te Amsterdam. Voor de vacature ontstaan door het periodieke aftreden van de heer R. Uges Jr. zijn candidaat gesteld de heren R. Uges Jr., directeur van de N.V. Scala Theater te Rotterdam, Apollo Theater te 's-Gravenhage en Luxor Theater te Leiden en W. F. Dubbeldeman, directeur van de N.V. Capitol Theater te Amsterdam. 11. Benoeming ingevolge artikel 8 van het Filmbeursreglement van drie leden van de Filmbeurscommissie met het oog op het periodieke aftreden van de heren A. J. Dresscher te Amstelveen, Ch. L. Hart te Beverwijk en J. Nijland Sr. te Utrecht. 12. Vaststelling van de plaats, waar de jaarvergadering in 1956 zal worden gehouden. 13. Rondvraag en sluiting. M. P. M. VERMIN, Voorzitter. JOH. MIEDEMA, Secretaris. Met vereende krachten is thans, ruim drie weken voor winnaars van het achtste filmfestival van Cannes zullen in de aanvangsdatum van de Filmweek Arnhem, het gehele Arnhem hun première krijgen. Daarnaast is een selectie programma samengesteld. Dit resultaat is mogelijk gewor- gemaakt van vooraanstaande films, die allerwegen de den door een prachtige samenwerking tussen alle instan- aandacht zullen trekken en van een zeer grote hoeveelheid lies, die in het Bestuur van de Stichting Filmweek Arnhem shorts, waarin het Nederlandse element de toon aangeeft, zijn verenigd, waarbij inzonderheid vermelding verdient Inclusief de shorts zullen niet minder dan circa veertig de intense werkzaamheid van de selectiecommissie, be- films van betekenis tijdens de Filmweek Arnhem de revue staande uit de heren J. G. J. Bosman, A. van Domburg, passeren. W. K. G. van Royen, J. Weening en Mr. J. den Daas, en Voor onze leden zal de week worden geopend met de de steun die daarbij ondervonden is van de leden-filmver- Jaarlijkse Algemene Vergadering, waarvoor het Provin- huurders. Wij menen te mogen zeggen, dat het resultaat de ciale Bestuur van Gelderland welwillend de ontvangstzalen toets der critiek kan doorslaan. Niet minder dan vijf prijs- van het nieuwe Provinciehuis aan het Hoofdbestuur van

Film | 1955 | | pagina 4