Verkiezing Hoofdbestnursleden Geanimeerde lunch Naar aanleiding van het verslag werden opmerkingen gemaakt en vragen gesteld door de heren E. Alter te 's-Gravenhage en H. N. de Haan te Amersfoort onder meer betreffende de bouwstop, de televisie, de werkzaam heid van de Studiecommissie Bedrijfspensioenfonds, de jaarverslagen der Afdelingen, de entreeprijzen, afschrij vingen, outillage der Tjedrijven, credietmogelijkheden voor theaters enz. Deze vragen werden door de Voorzitter beantwoord. Met betrekking tot het Pensioenfonds gaf de heer R. Uges te Leiden een verslag van de werkzaamheden en de bevin dingen van de Studiecommissie voor het Bedrijfspensioen fonds, waarin zitting hebben genoemde heer. alsmede de heren J. G. J. Bosman en L. Groen. Het jaarverslag werd hierna goedgekeurd. De behandeling van de Rekening en Verantwoording van het financieel beheer over 1954, het voorstel van het Hoofdbestuur tot vaststelling van een contributie en de Begroting van ontvangsten en uitgaven voor 1955 werd aangehouden tot de volgende dag. Overeenkomstig artikel 12 der Statuten en artikel 12 van het Algemeen Bondsreglement werd hierna voorzien in de vacatures ontstaan door het periodieke aftreden van de heren M. P. M. Vermin te Maastricht, Voorzitter, L. L. Lioni en R. Uges Jr. te Leiden, leden van het Hoofdbe stuur. Voor de vacature ontstaan door het periodieke aftreden van de heer M. P. M. Vermin was candidaat gesteld de heer M. P. M. Vermin, directeur van de N.V. Bioscoop theater Mabi te Maastricht, die derhalve bij enkele can- didaatstelling werd herkozen. De Bondsvoorzitter deed bij deze gelegenheid mededeling van zijn reeds eerder in het Hoofdbestuur kenbaar gemaakte voornemen om in ver band met zijn gezondheidstoestand zijn functie tegen het einde des jaars neer te leggen. Aangezien de heer L. L. Lioni zich niet meer herkies baar had gesteld, was in 'zijn plaats candidaat gesteld de heer B. J. Schimmel, directeur van de N.V. Universal In ternational Films Nederland, die op deze wijze werd ge kozen tot lid van het Hoofdbestuur. Voor de vacature ontstaan door het periodieke aftreden van de heer R. Uges Jr. waren candidaat gesteld de heren R. Uges Jr., directeur van de N.V. Scala Theater te Rot terdam, Apollo Theater te 's-Gravenhage en Luxor Thea ter te Leiden en W. F. Dubbeldeman, directeur van de N.V. Capitol Theater te Amsterdam. Bij stemming werd de heer R. Uges Jr. herkozen met 199 tegen 121 geldig uitgebrachte stemmen. Hierna schorste de Voorzitter de vergadering wegens het vergevorderde uur tot de volgende dag. Om half een begaven de aanwezigen zich naar de imposante Noordgalerij van het Provinciehuis, waar de dames reeds verzameld waren. Hier werd de Bondsleden en de genodigden, waaronder vertegenwoordigers van de W De heer M. P. M. Vermin, V oorzitler van ne Neaerlanascne Iiioscoop-oona naar een Arn/iemsp srhpls van 'Cli. Hoost. pers, door het Hoofdbestuur een lunch aangeboden. Aan de talrijke buffetten kon men zich voorzien van de uitge- zochtste spijzen, terwijl er ampele gelegenheid was om van een koele dronk te genieten. De Noordgalerij, een hal van vorstelijke allure, grenst aan de Markt van Arnhem. En daar de balcondeuren wijd geopend waren, maakten velen van de gelegenheid gebruik om een tijdlang op een der onderscheiden balcons te ver pozen van waar men een prachtig uitzicht heeft op de Grote Markt, de Grote of 'Eusebiuskerk, het oude Maarten van Rossumhuis, dat thans als Gemeentehuis fungeert, en de Rijnbrug en haar omgeving. Op de Markt werd druk gewerkt aan de constructie van een reusachtig projectiescherm en de inriching van een cabine voor de openluchtvoorstellingen, welke daar op Woensdag- en Zaterdagavond zouden worden gegeven en welke, zoals elders in dit blad wordt bericht, een groot succes zijn geworden. Er heerste een ongedwongen stemming en uit de geani meerde gedachtenwisselingen welke tussen autoriteiten en vertegenwoordigers van pers en bedrijf uit de meest uit eengelegen delen des lands werden gevoerd, bleek, dat van deze ongezochte gelegenheid tot nadere kennismaking gaarne gebruik werd gemaakt. De Voorzitter en de overige leden van het Hoofdbestuur onderhielden zich met de

Film | 1955 | | pagina 11