Het programma Er werd gedurende de Filmweek Arnhem 1955" een keur van hoofdfilms en korte films, zoals documentaire-, teken- en poppenfilms vertoond. Een talrijk en opgewekt publiek, voor het merendeel in avondkleding, woonde de voorstellingen bij. Hieronder bevonden zich regelmatig vele vertegenwoor digers van de pers, alsmede talrijke buitenlandse bezoekers en autoriteiten. Wij laten hier een beknopt overzichl volgen van het filmweekprogramma, voorzover dit niet reeds elders in dit blad wordt vermeld. In de middagvoorstelling van Dinsdag, 28 Juni is in het Rembrandt Theater ver toond de door een team van de beste Ne derlandse eineasten in opdracht van de Shell Nederland vervaardigde filmreportage over de T.T. race te Assen in 1954. Daarna volgde de Engelse hoofdfilm „Above us the waves" van de J. Arthur Rank Film maatschappij N.V. Het programma van Dinsdagavond open de met een filmreportage van Polygoou- Profilti van de opening der Filmweek, ge volgd door. deel I van de Spaanse film „Flamenco" van de N.V. Spiendal Film en „Panta Rhei" van Bert Haanstra. Daarna werd de hoofdfilm „East of Eden" van Warner Bros. First National Pictures N.V. vertoond. Het programma van Woensdagmiddag begon met „Thursday's Children", een korte documentaire over een Engelse school voor doofstomme kinderen. Deze film was beschikbaar gesteld door de Engelse Am bassade. Als tweede korte film werd ver toond „Eontana di Trevi", afgestaan door de Italiaanse Ambassade. Daarna volgde de hoofdfilm „Bad day at Black Rock" van de Metro Goldwyn Mayer Filmmaat schappij N.V. Woensdagavond opende het programma met de tekenfilm „Crazy mixed up pup" van Universal International Films Neder land N.V., gevolgd door de Hongaarse dansfilm, beschikbaar gesteld door de Hon gaarse Ambassade. Daarna werden ver toond twee korte films van de N.V. Standaard Films, namelijk „Piaza d'Italia" en „Isole i'uoco" (Slromboli). Besloten werd met de hoofdfilm „Continente Per- duto" van dezelfde onderneming. Als eerste film in liet programma van Donderdag werd vertoond de short „Made in Italy" van J. Arthur Rank Filmmaat schappij N.V. Daarna kwam „Atlantic Community België" van \tzen Brusse en als hoofdfilm „La Strada" van N.V. Standaard Films. Het avondprogramma opende met een korte versie van „Uit vuur en vlam" van Polygoon, gevolgd door twee korte films, namelijk deel II van „Flamenco" van N.V. Spiendal Film en „When Magoo Flew" van N.V. Europa Film. Als hoofdfilm werd vertoond „Marty" van de N.V. Filmver huurkantoor Nederland. Vrijdagmiddag werd begonnen met de film „De Verkenningsboring", welke Haan stra in opdracht van de Shell heeft ge maakt, gevolgd door ,,A dream comes true" van Joop Geesink's Dollywood. De hoofd film was „Madchenjahre einer Kónigin" van Lumina Film N.V. Na de journaals werd Vrijdagavond ver toond „Het zwarte zand", door Charles Huguenot van der Linden in opdracht van de Shell vervaardigd. Daarna kwam de short „Métier de danse" van Centrafilm, gevolgd door de hoofdfilm „As long as they're happy" van J. Arthur Rank Film maatschappij N.V. Het Zaterdagmiddagprogramma opende met een fragment van de Belgische docu mentaire over Teirlink, gevolgd door „Im- pressions of London" met als hoofdfilm „Prince of Players" van N.V. Netherlands Fox Film Corp. Ontvangsten Behalve de recepties van Unifrance en het Arnhemse gemeentebestuur op Maan dag, 27 Juni en die van de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en de Nederlandse Beroepsvereniging van Filmers en die van de Stichting Filmweek Arnhem op Zaterdag, 2 Juli, waarvan elders in dit nummer gewag is gemaakt, zijn ei op Woensdag, Donderdag en Vrijdag in Arn hem cocktailparties voor genodigden ge houden. Woensdag ontvingen de Nederlandse ver tegenwoordigingen van de Amerikaanse maatschappijen Columbia, Metro-Goldwyn- Mayer, Twentieth-Century-Fox, United Artists en Warner Bros. First National Pic tures hun gasten in de bovenzaal van het Restaurant Royal. Onder de talrijke gasten merkten wij op Dr. J. Hulsker, hoofd van de Afdeling Kunsten van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de Burgemeester van Arnhem, alsmede de vcr- De Burgemeester toast op de Amerikanen. V.l.n.r. de heren Ehrenjeldt, Groen, Raphel, mevr. Groen, Burgemeester Malser, mevr. Ehrenjeldt, mevr. Raphel, en de heer Bosman. legenwoordigers van de buitenlandse orga nisaties, leden van het Hoofdbestuur en vele anderen. Donderdag hield de N.V. Standaard F'ilms een cocktailparty in de lounge van het Rembrandt Theater. Daarbij waren ook aanwezig Graaf Leonardi Bonzi, de regisseur van de film „Continente perduto", en zijn beide dochters; S. Ferrati, direc teur van de productiemaatschappij Astra Cinematografica; Giulietta Massina en Richard Basehart, hoofdrolvertolkers van de film „La Strada"; M. Villa, voorzitttr van de Associazione Generale Italiana dello Spettacolo; O. Chiam, persattaché van de Italiaanse Ambassade; Dr. J. Hulsker, Mr. D. Bijdendijk, de Burgemeester van Arnhem, leden van het Hoofdbestuur en vele bedrij f sgenoten. De J. Arthur Rank Organisatie ontving haar gasten Vrijdag in Hotel Groot Warns- born op een cocktailparty, waarbij wij op merkten: Aircommodore F. M. F. West, adjoined managing directer van J. Arthur Rank Overseas Distributors Ltd. en W. H. Jamieson, publicity manager van dezelfde maatschappij; F. de I.avie, hoofdvertegen woordiger van deze maatschappij te Brus sel; R. Clark, voorzitter en Sir Henry French, directeur generaal van de British Film Producers Associationde acteurs Anthony Steel en John Gregson en de actrices Susan Stephen (uit „As long as they're happy") en Jill Adams; vertegen woordigers van de buitenlandse organisa ties; de burgemeester van Arnhem en Wet houder Tak; Mr. D. Bijdendijk, leden van het Hoofdbestuur en vele anderen. Excursies Aan de beide excursies, welke de Stich ting Filmweek Arnhem had georganiseerd, hebben de meeste buitenlandse gasten en vele deelnemers aan de Filmweek en hun dames deelgenomen. Het regenachtige weer van Woensdag vermocht aan de goede stemming van de deelnemers aan de excursie naar het Na tionale Park „De Hoge Veluwe" geen afbreuk te doen. Na een prachtige tocht, deskundig toegelicht door de heer J. Vet, directeur van de Arnhemse V.V.V., heeft het gezelschap in de Theeschenkerij het onontbeerlijke kopje koffie gedronken, waarna een korte wandeling door een der mooiste lanen van het landgoed naar het Kröller-Müller-Museum volgde. Daar was zoveel schoons aan schilderijen en andere kunstschatten te zien, dat het moeite kostte het gezelschap weer rijdig in de gereed staande autobussen te krijgen. In de excursie van Zaterdag was een boottochtje op de Rijn opgenomen. Van het water af bleek de schoonheid van de Gelderse hoofdstad voor de deelnemers aan de excursie nog vele ongekende aspecten te vertonen, waartoe het stralende zonnetje niet weinig bijdroeg. Het gezelschap heeft daarna per autobus een tocht door de prachtige omgeving van Arnhem gemaakt, waarbij de heer Vet tal rijke interessante bijzonderheden wist te vertellen. Deze tocht leidde naar het Open luchtmuseum, het Rijksmuseum voor Vol kenkunde. Vooral voor de buitenlandse gasten waren de oude boerenhuizen, de op haalbrug, de molens en de huisjes van de Zaanse buurt bijzonder interessant. In de beste stemming werd daarna de terugtocht aanvaard.

Film | 1955 | | pagina 29