In Memoriam De heer D. J. L. Hardy Mevrouw D. Den Hertog-De Vries met culturele inhoud grote en wezenlijke belangstelling kan bestaan. Wij betreuren het daarom in hoge mate, dat de wezenlijke betekenis van de filmmanifestatie in Arnhem door de Staten van de Provincie Gelderland is miskend en dal met name geen begrip aan de dag is gelegd voor het feit. dat liet mogelijk is gebleken om zulk een manifestatie naar een randprovincie te dirigeren en de deelnemers. waaronder een groot aantal internationale figuren en vertegenwoordigers van de pers. kennis te doen nemen van de schoonheid en de betekenis niet alleen van de hoofdstad van Gelderland, maar inzonderheid ook van wat de provincie aan natuur- en cultuur-historisch bezit Ie bieden heeft. Dat tevens een duidelijke binding tot stand kwam met het door Rijk en Provincie zowel als Gemeente gesubsidieerde Holland Festival moet toch ook voor Gel derland niet zonder betekenis geacht worden. Wij kunnen ons slechts er over verheugen, dat dit alles mogelijk is gebleken ondanks de beslissing van Provinciale Staten van Gelderland. Wij kunnen tot geruststelling van dit geacht college er aan toevoegen, dal de kosten van de cocktailparties in feite normale recepties zoals ook door Overheidsinstanties wel worden gehouden welke in de loop van de Filmweek gegeven zijn. niet te laste komen van de kas van de Stichting Filmweek Arnhem 1955. Zij hebben evenmin met enig initiatief der Stichting van doen. doch zijn gegeven door buitenlandse ondernemingen of haar \ci tegenwoordigingen ten behoeve van haar bevriende rela ties. Dat zij deze keer niet zoals te doen gebruikelijk elders zijn georganiseerd, maar bij gelegenheid van de Filmweek in de hoofdstad der Provincie Gelde)land, waardoor het profijt er van ook ten goede is gekomen aan ingezetenen der provincie, kan naar onze mening eerder met tevredenheid worden begroet dan dat critiek daarop gerechtvaardigd zou zijn, zulks temeer omdat de waardige, hoffelijke en elegante sfeer, waarin het geheel van de Filmweek Arnhem zich heeft voltrokken, op geen enkele wijze is verstoord. Afschrift dezes is ter kennisneming gezonden aan de heer Commissaris van de Koningin in de Provincie (ielderland en aan de pers. Met verschuldigde eerbied Het Bestuur van de Stichting Filmweek Arnhem 1955 W. Tak (Wethouder van Financiën van de gemeente Arnhem), Voorzitter. Ch. G. Matser (Burgemeester van de gemeente Arn hem), Waarnemend-Voorzitter. J. G. J. Bosman (Directeur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond), tweede Voorzitter. Mr. J. den Daas (Bureau Holland Festival), Secretaris. P. \assette (Directeur N.V. Astra Filmmaat schappij Penningmeester. Dr. J. Hulsker (lid Algemeen Bestuur Holland Festival Dr. Pb. J. [denburg (Voorzitter Baad van Beheer van het Nederlands Filminstituut). J. de Vaal (Directeur Nederlands Filmmuseum). Vel (Directeur Arnhemse Vereniging voor Vieem- delingenverkeer) I). Vriesman (Penningmeester Nederlands Film museum). J. Weening Vice-Voorzitter Nederlandsche Bioscoop-Bond). Ch. van Biene (Directeur Astra Filmmij N.V.). Op Dinsdag 24 Mei is in zijn woonplaats Luik in België. in de leeftijd van 87 jaar overleden de heer D. J. L. Hardy, firmant van de Firma Boyal Cinema te Maastricht. De heer Hardy was meer dan twintig jaar lid van de Bond in compagnonschap met wijlen Mevrouw L. Putzeist- Stiennon en later de heer L. Putzeist. De bedrijfsvoering werd voornamelijk aan laatstgenoemde overgelaten. De teraardebestelling van de overledene geschiedde op Vrijdag 27 Mei, in aanwezigheid van familieleden en personeel der Roval Cinema, te Luik. Op 17 Juli is in de leeftijd van 59 jaar overleden de exploitante van het Luxor Theater te Alphen aan den Rijn, Mevrouw Dirkje de Vries, weduwe van de gelu- silleerde verzetsstrijder, de heer W. den Hertog Azn. Het Hoofdbestuur heeft de familie Den Hertog zijn deelneming betuigd met het door haar geleden verlies. De teraardebestelling \an het stoffelijk overschot ge schiedde op 20 Juli des middags omstreeks 3.00 uur op de Oosterbegraafplaats te Alphen aan den Rijn. Het Hoofdbestuur en het Westelijk afdelingsbestuur konden zich tot hun leedwezen niet bij deze plechtigheid laten vertegenwoordigen, wegens de late ontvangst van de kennisgeving en de omstandigheid dat hun aanwezig heid elders vereist was. Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te verle nen als bedoeld in het Gewijzigd Algemeen Bedrij f sregle- ment aan: de N.V. Harmonie te Dokkum, tot inschrijving te haren name in het bedrijfsregister van de permanente bioscoop A: Harmonie, aldaar, welke voorheen werd geëxploiteerd door de Firma J. Oosten en R. tho Bockholt; de heer J. F. Nijskens te Nederweert, tot inschrijving te zijnen name in het bedrijfsregister van de permanente bioscoop A: Harmonie, aldaar, welke voorheen werd ge ëxploiteerd door de Firma gebrs. Nijskens. de heer H. van der Linden te Hoensbroek. tot inschrij ving te, zijnen name in het bedrijfsregister van de reis bioscoop (voor de provincie Limburg) en filmproductie zaak (bedrijfstakken a en e), welke voorheen werden geëxploiteerd door de Maatschap Limburgse Reisbioscoop- exploitatie Rex Film aldaar; de Stichting Huize De Liefde te Amsterdam, tot inschrij ving te haren name in het bedrijfsregister van de perma nente bioscoop-A De Liefde aldaar, welke voorheen werd geëxploiteerd door het R.K. Kerkbestuur van de H.H. Nicolaas en Barbara. 45

Film | 1955 | | pagina 44