r J Buitenlandse bezoekers V. bekwame leiding van de heer J. Reinders, die ten volle voldaan heeft aan de zeer hoge eisen, die gedurende deze week werden gesteld, zowel op het gebied van de ver toning als op het gebied van de gehele organisatie van de technische dienst, en door zijn bekwaam en prettig optreden alle betrokkenen voor zich heeft ingenomen. Wanneer men hel geheel overziet is de organisatie van de Filmweek Arnhem een alleszins merkwaardige geweest. Merkwaardig door de omstandigheid, dat de werkzaamheid uitermate verspreid was. dat elk onderdeel als het ware op zichzelf georganiseerd werd en dat op een gegeven ogen blik, namelijk bij de start van de Filmweek. het geheel te samen werd gevoegd en op gang gebracht. De organisatoren van de manifestatie konden, toen de week in Arnhem startte, gerust zijn. Het grote werk was toen gedaan. Al deze activiteiten, die zich als het ware afzonderlijk ontwikkeld hadden en door de onzichtbare draden van het coördinerend vermogen van het dagelijks bestuur verbonden waren, werden vanaf de 25ste in Arn hem tezamen getrokken, om daar. in het volle licht ge plaatst, zich geleidelijk volgens het tevoren vastgestelde schema te gaan ontplooien. Dit is door de zin tot samen werking van alle betrokkenen, die getuigden van hun ver antwoordelijkheidsbesef en hun enthousiasme, mogelijk gebleken. De opmerking, die tevoren door een enkeling was ge maakt, namelijk, dat men van de voorbereiding in Arnhem zo weinig merkte, is de beste pluim, welke de organisa toren gegeven kon worden. Zij hebben geen showmen gespeeld, zij hebben zichzelf ook niet op de borst geklopt, zij hadden geen rechtstreeks belang, doch slechts één groot doel voor ogen. namelijk het welslagen van de eerste grole nationale filmmanifestatie in ons land. De stilte bij de voorbereiding is bewust in acht genomen, behoudens zoals vanzelf spreekt de normale mededeelzaamheid ten op zichte van de pers. Hetgeen in Arnhem van de zijde van de organisatoren nog te doen viel was improviserend wanneer zich onvoorziene situaties voordeden, die nu een maal bij dergelijke gebeurtenissen aan de orde van de dag zijn. Het beste bewijs voor het goede verloop van de organisatie is, dat voorzover er fouten gemaakt zijn, zij minder zijn opgevallen aan het publiek dan aan de orga nisatoren, in wier dossiers zij uiteraard genoteerd staan als even zovele aansporingen tot correctie bij een volgende gelegenheid. België: II. Dutillieu, Voorzitter van de Vereniging der Kinemabestuurders van België. F. lïosmans, Bestuurslid van de Vereniging van Kinemabestuurders van België. L. Weyers, Algemeen Secretaris van de Vereniging der Kinemabestuurders van België. M. Rigot, Vertegenwoordiger van het Ministerie van Onderwijs van België. M. Turfkruyer, Hoofdredacteur van het Weekblad Cinema, orgaan van het Belgische Filmbedrijf. F. de Lavie, vertegenwoordiger van Gaumont en J. Arthur Bank Distribution de films. Duitsland: B. Theile, Voorzitter van het Zentral Verband der Deutschen Filmtheater e.v. W. Fischer, Directeur van het Zentral Verband der Deutschen Filmtheater e.v. Engeland Sir Henry L. French, Directeur-Generaal van de British Film Producers Assoeialion. R. Clark Esq., Voorzitter van de British Film Pro ducers Association. Air-Commodore F.M.F. West V.C. V.B.F.. M.C. directeur van J. Arthur Bank Overseas Film- distributors Ltd. W. H. Jamieson. Publicity manager van J. Aithur Bank Overseas Filmdislributors Ltd. Anlhony Steel, acteur. John Gregson, acteur. Jill Adams. actrice. Susan Stephen, actrice. C. C. Phillips. Public Relations Film Shell Londen. F. H. Wenkebach, Public Relations Shell Londen. I. H. Cox. C.B.F.. Shell Londen. S. Legg. Producer Film Centre Londen. D. Cordon, Assistent Film Direclor. Sir Arthur Elton, Film Centre Londen, Advisor Koninklijke/Shell ("/roep. S. Beadle. Director of Photpgraphy. Frankrijk: Yves Allégrel. regisseur. P. Courau. I nifrance Film. 0. Hermez. Vice-Président van de Fédération Natio nale des Cinémas Francais. P. Jung. Sécrétaire-Adjoint van de Fédération Na tionale des Cinémas Frangais. Italië: Avv. Villa, bestuurslid van de Associazione Gene rale Italiana dello Spettacolo (AGIS). Graaf L. Bonzi. regisseur met zijn dochters. Dr. Silvano Ferranti, producent. Giulietta Masina, actrice. Richard Basehart, acteur. Verenigde Staten: M. Spiegel, European Continental Manager Molion Picture Export Association Inc. Zweden C. A. Dymling, Voorzitter van de Föreningen Sveriges Filmproduccnter. Zwitserland: Dr. Th. Kern, Secretaris van de Schweizer Licht- spieltheater Verband. De meeste beren waren vergezeld van hun dames.

Film | 1955 | | pagina 7