Benoeming en installatie Commissies Nienwe Zaken Commissie Beroep Nieuwe Zaken Commissie Nieuwe Zaken Ter vergelijking volgen hier de opbrengsten in de onderscheiden afdelingen: Afdeling Amsterdam Afdeling Het Centrum Afdeling Het Zuiden Afdeling Het Oosten Afdeling Den Haag- Afdeling Rotterdam Afdeling Het Westen Afdeling Het Noorden Zomercollecte Paascollecte 1955 1954 25.269,90 21.457,04 20.501.90 16.006,95 15.209,24 14.653,99 13.747,98 12.377,33 11.541,94 8.139.21 12.193,85 9.042,24 10.958,74 14.024 7.911,04 7.643,58 ƒ121.441,49 99.237,44 Met erkentelijkheid heeft het Bestuur van de Stichting „Bio-Vacantieoord" kunnen vaststellen, dat zijn beroep op de liefdadigheidszin van de bioscoopbezoekers ook dit maal niet onbeantwoord is gebleven. Het College weet allen, die hun offertje hebben bijgedragen tot voortzetting van het werk der Stichting, dank. In het bijzonder betuigt het Stichtingsbestuur zijn erken telijkheid aan de directies van de bioscopen en haar per soneel, welker voortreffelijke medewerking zoveel heeft bijgedragen tot het welslagen dezer inzameling. Het zegt tevens hartelijk dank aan de dames, die wederom spontaan de moeilijke taak van het tellen van de inhoud der duizen den collectebussen op zich hebben genomen. AESTHETISCHE BELEVING IS AMUSEMENT „Wie naar de film gaat om zich te amuseren, loopt, bij een waardevolle film althans, de kans „aesthetisch geraakt" te worden en met een verrijkte geest en ge moed de bioscoopzaal te verlaten. Gebeurt dit niet, dan zal het meestal wel daaraan liggen, dat hij de taal van de film niet voldoende machtig is. Hij kan die aanleren door zich èn theoretisch èn practisch door het zien van waardevolle films in de film-aesthetica te bekwamen. Daardoor wordt de suggestibiliteit genor maliseerd, in juiste banen geleid en zodoende krijgt het kritisch denkvermogen grotere kansen. Komt hij om een der genoemde redenen niet tot deze hoogste spel- ervaring, blijft het dus bij een primitieve of althans minder hoog-opgevoerde spel-ervaring, dan bedenke hij, dat ook dit een vermaak, een amusement is en dit is eveneens een positieve levenswaarde, een goed derhalve, dat waard is nagestreefd en gezocht te worden." (Dr. John B. Knipping O.F.M., ,,A pologie van het amuse- men t", referaat „Film en amusement", gehouden 29 September 1954; filmstudie- week Nederlands Filminstituut) De door het Hoofdbestuur overeenkomstig het bepaalde in de artikelen 13 en 16 van het Gewijzigd Algemeen Bedrij f sreglement nieuw- en herbenoemde leden der Com- sie Nieuwe Zaken en de Commissie Beroep Nieuwe Zaken zijn op Dinsdag 9 Augustus ten overstaan van het Dage lijks Bestuur door de Bondsvoorzitter, de heer M. P. M. Vermin, geïnstalleerd. Ingevolge de artikelen 14 en 17 van genoemd reglement werden de zitting hebbende Voorzitters en plaatsvervan gende Voorzitter door de leden der Commissies herkozen. Ter voorziening in de vacature van plaatsvervangend Voorzitter der Commissie Nieuwe Zaken, ontstaan door het overlijden van Mr. J. Reinders in 1954, werd be noemd Mr. A. D. van Assendelft de Coningh te Hilversum, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gooiland. De Commissies zijn thans als volgt samengesteld: Mr. J. Milius, Utrecht, Voorzitter Mr. B. Bouman, Bloemendaal, Pl.v.v. Voorzitter Leden-exploitanten W. F. Dubbeldeman, Amsterdam Joh. Miedema, Sneek J. E. F. de Nijs, Breda B. W. G. van Royen. Amsterdam Leden-f ilmverhuurders D. J. van Leen, Dordrecht L. L. Lioni, Amsterdam J. L. Paerl, Amsterdam C. S. Roem, 's-Gravenhage Pl.v.v. leden-exploitanten: M. J. W. Peters, Venlo H. Zondervan, Leeuwarden P leden-f ilmverhuurders H. S. Boekman, Amsterdam L. W. R. Meyer, Amsterdam H. W. Hagenberg, Secretaris Mr. G. M. Greup, Amsterdam, Voorzitter Mr. A. D. van Assendelft de Coningh, Hilversum, Pl.v.v. Voorzitter Leden-exploitanten J. van Bentum, Wassenaar C. J. Blad, Amsterdam Leden-f ilmverhuurders J. A. L. Kemps. Leiden B. J. Schimmel, Amsterdam Pl.v.v. lid-exploitant: L. van Dommelen, Amersfoort Pl.v.v. lid-filmverhuurder: H. P. H. Juten, 's-Gravenhage A. H. Pielerse, Secretaris 20

Film | 1955 | | pagina 21